Žltnutie listov

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
dievcalm99
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 23 bře 2016 23:31
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Žltnutie listov

Příspěvekod dievcalm99 » 24 bře 2016 18:03

Kendy píše:Nejsem si jistý. Ale řekl bych, že prostě nedostane dost živin. Relativně velká kytka, s velkými plody a malý květináč. K tomu je příliš brzy. málo světla a málo tepla.

Zkusil bych přesadit do většího.
Tepla má dosť, je nad radiátorom, je stále pri okne z južnej strany takže celý deň na ňu svieti do večera...a mohla by som ju presadiť teraz keď je to malý kvetináč?

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Žltnutie listov

Příspěvekod Kendy » 24 bře 2016 18:15

dievcalm99 píše:
Kendy píše:Nejsem si jistý. Ale řekl bych, že prostě nedostane dost živin. Relativně velká kytka, s velkými plody a malý květináč. K tomu je příliš brzy. málo světla a málo tepla.

Zkusil bych přesadit do většího.
Tepla má dosť, je nad radiátorom, je stále pri okne z južnej strany takže celý deň na ňu svieti do večera...a mohla by som ju presadiť teraz keď je to malý kvetináč?
Mě nic jiného nenapadá a zkusil bych to.

Na druhou stranu bych taky chvíli počkal, jestli ti někdo neporadí něco lepšího.

Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: Žltnutie listov

Příspěvekod Zrzek » 24 bře 2016 18:57

To žloutnutí myslím bude nedostatek živin (ty suché fleky na listě). Hnojit asi bude třeba. Přasadil bych klidně hned, jestli kytka zhodí květy k vůli tomu, tak se vzhledem k tomu, že je teprve březen (Marec, jestli se nepletu :-) ) tak to není tragedie. Kytka bude dost času nasadit nové květy. Já jsem pro přesazení hned.

dievcalm99
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 23 bře 2016 23:31
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Žltnutie listov

Příspěvekod dievcalm99 » 24 bře 2016 19:02

Zrzek píše:To žloutnutí myslím bude nedostatek živin (ty suché fleky na listě). Hnojit asi bude třeba. Přasadil bych klidně hned, jestli kytka zhodí květy k vůli tomu, tak se vzhledem k tomu, že je teprve březen (Marec, jestli se nepletu :-) ) tak to není tragedie. Kytka bude dost času nasadit nové květy. Já jsem pro přesazení hned.
čiže môže kvitnúť znova? pokúsim sa ju presadiť a uvidím či to pomôže, ďakujem zatiaľ

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Žltnutie listov

Příspěvekod Erben61 » 24 bře 2016 19:04

Kendy píše:Nejsem si jistý. Ale řekl bych, že prostě nedostane dost živin. Relativně velká kytka, s velkými plody a malý květináč. K tomu je příliš brzy. málo světla a málo tepla.

Zkusil bych přesadit do většího.

Taky to tak vidím, rozhodně tím nic nezkazíš, je tam zjevný nepoměr, velikost květináče, rostliny a veliké plody.Řekl bych , že nemá dost živin, proto odcházejí listy. :wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Žltnutie listov

Příspěvekod Kendy » 24 bře 2016 19:05

Určitě může kvést znovu. Když na to bude mít podmínky, tak bude kvést pořád.

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Žltnutie listov

Příspěvekod JurassicChilli » 24 bře 2016 19:16

Teraz v marci je ideálne obdobie na presadenie. Do mája ti rastliny krásne zakorenia a zosilnejú. Plody už vyzerajú byť v technickej zrelosti, tak by som ich otrhal aby rastliny nevysilovali. Pár týždňov po presadení začni prihnojovať, lebo tak veľké rastliny ti rýchlo vyčerpajú substrát a budú ti zase žltnúť a zhadzovať kvety.

dievcalm99
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 23 bře 2016 23:31
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Žltnutie listov

Příspěvekod dievcalm99 » 24 bře 2016 19:26

JurassicChilli píše:Teraz v marci je ideálne obdobie na presadenie. Do mája ti rastliny krásne zakorenia a zosilnejú. Plody už vyzerajú byť v technickej zrelosti, tak by som ich otrhal aby rastliny nevysilovali. Pár týždňov po presadení začni prihnojovať, lebo tak veľké rastliny ti rýchlo vyčerpajú substrát a budú ti zase žltnúť a zhadzovať kvety.
nemajú byť červené plody? fakt by som ich mohla obrať? sú už dlho také rovnaké, ale človek, od ktorého mám semiačka mi povedal, že majú byť červené, tak neviem, ale neviem presne aký je to druh


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů