Přesazení chilli rostlin

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 986
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod Mikymoto » 07 bře 2023 21:00

No to vypadá blbě - nějak jim to nešmakuje. Mě takhle zlobily kytky minulej rok a pomohlo přesazení do většího a přihnojení - jenže to jsem měl mnohem starší kousky s hromadou propletených kořínků na dně kelímku. Tohle proti tomu vypadá ještě dost mladě.
Jestli jsi nehnojil, tak bych jim fofrem něco šoupnul a sledoval listí - během pár dní by měl být vidět efekt (pokud je to hlad). Když by přihnojení nepomohlo, tak bych raději zkusil přesadit do něčeho jiného.

Jo a ještě mě napadlo - nějakej rok zpátky mělo údajně vícero lidí problém se substráty (zmiňoval to myslím Michal Siegel v podcastu Highway To Hell) a bylo tam nějaký podezření na chemii. Už si nepamatuju co konkrétně to způsobovalo, ale může to být jedna z možných příčin. Esli nezabere to hnojení, tak bych vyměnil hlínu.

Na zkoušku můžeš do toho podezřelýho píchnout něco jinýho, zda to bude mít stejnou reakci. Já jedu druhým rokem Premium od Mountfieldu a celkem spokojenost - ten výsevní bohužel recenzovat nemůžu (není osobitá zkušenost).

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod petr.polasek » 08 bře 2023 08:07

Kytky nemají živiny, dle žlutých listů prokazatelně chybí dusík. Nakrmit a pořádně. Co se týká substrátu, Mountfield je sice levný, ale stojí za :shit: Musí se zušlechtit.

Co se týče diskuze kolem chemie, osobně jsme to s Michalem Sieglem tehdy řešili na FB. Nakonec se zjistilo, že šlo o rezidua herbicidů, která se do substrátu dostávala zpracováním rostlinných zbytků. Udává se, že tyto rezidua byla schopna poškodit kytku v koncentracích v řádu ppb (!), což je i obtížně detekovatelné. Každopádně šlo o deformaci listů a rostliny, to ale není tento případ.

chilmix
Stálý člen
Příspěvky: 291
Registrován: 30 kvě 2020 17:49
Reputace: 1011
Obrázky: 0
Bydliště: Mezi Brnem a Olomócó

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod chilmix » 08 bře 2023 18:30

Dnes přesazeno, přikrmeno od oka, tak uvidíme. Substrát mountfield premium, jako loni.
Ten jejich výsevní s živinami a spoustou chvály už nee...

Antonín
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 29 úno 2024 19:33
Reputace: 46
Obrázky: 0

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod Antonín » 08 bře 2024 17:46

chilmix píše:
08 bře 2023 18:30
Dnes přesazeno, přikrmeno od oka, tak uvidíme. Substrát mountfield premium, jako loni.
Ten jejich výsevní s živinami a spoustou chvály už nee...
Mám přesazeno větší v mlíkovkách 0,6 l cca 10 dní a další menší v květináčích 7x7 výška 8 cm v Univerzálu od Mountfieldu a přídavkem cca10 procent lonského použitého profíku na chilli,83391 zalívám a rosím 0,2ml/l shogun katana Roots--zatím dšechno se zdá v pohodě .8339183392

chilmix
Stálý člen
Příspěvky: 291
Registrován: 30 kvě 2020 17:49
Reputace: 1011
Obrázky: 0
Bydliště: Mezi Brnem a Olomócó

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod chilmix » 17 bře 2024 06:30

Antonín píše:
08 bře 2024 17:46
chilmix píše:
08 bře 2023 18:30
Dnes přesazeno, přikrmeno od oka, tak uvidíme. Substrát mountfield premium, jako loni.
Ten jejich výsevní s živinami a spoustou chvály už nee...
Mám přesazeno větší v mlíkovkách 0,6 l cca 10 dní a další menší v květináčích 7x7 výška 8 cm v Univerzálu od Mountfieldu a přídavkem cca10 procent lonského použitého profíku na chilli, zalívám a rosím 0,2ml/l shogun katana Roots--zatím dšechno se zdá v pohodě .
Máš hezké rostlinky. Jen tak dále... Jinak jsem poukazoval na substrát Výsevní, v kterém se nedařilo. Popisuješ jiný Univerzál navíc smíchaný s jiným, takže podmínky určitě jiné. Myslím ale, že je to fuk. Mohl být substrát třeba špatné šarže. V každém případě nebyl v pořádku. Letos mám jiný výsevní a funguje to rozhodně o parník lépe a dělám vše stejně.

Antonín
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 29 úno 2024 19:33
Reputace: 46
Obrázky: 0

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod Antonín » 21 bře 2024 08:31

83471Ty moje semenáče byly všechny vysety v tom stejném substrátu jako jsou teď přesazeny. výsevní substrát jsem nikdy nekupoval. A zase to trochu poskočilo. 83472..Ať ti to pěkně roste. Pošli foto. :rolleyes: :tiphat:


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů