Přesazení chilli rostlin

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
Lesan
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 07 kvě 2014 10:16
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod Lesan » 07 kvě 2014 10:18

Ahoj všem, chci se zeptat jaká hlína je nejlepší na pěstování (v foliovníku) díky za odpověd. Lesan

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod Filichilli » 07 kvě 2014 17:28

Nejlepší ? Dobře, vermikompost s mykorhizou, perlitem, trochou písku, dolomit, hnůj, smíchat, zatřepat, podávat :)

A ted vážně, stačí obyč. zahradnický substrát, na spodek dáš hnůj nebo to promícháš s granulovaným hnojem a hlínou ze zahrádky, pokud nemáš jíl třeba.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3561
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3781
Obrázky: 0

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod MartinS » 28 zář 2014 18:55

Chtel bych zkusit pristi rok jen jedno, max dve presazeni(u vetsich kde bude final kvetinac treba 12l)
Je v tom nejaky problem nebo se to tak z pohodlnosti da praktikovat?
Kdyz dam priklad, tak proste rostlinku v jiffy dat pak rovnou treba uz do 5l nebo 10l kvetinace. Bez postupneho prechodu treba pres 3 ruzne velikosti kvetinace.

Letos jsem pestoval poprve a u jedne kytky jsem dal rostlinku asi 4 patra co zacala prorustat jiffy rovnou to 6,5l kvetinace a vsechno slo hladce.

U ostatnich jsem prvni kvetinac mel cca 1l, druhy kolem 2l a pak jsem to dal do finalnich 4-6,5l.
Chtel bych si to priste zkusit zjednodusit, jsou tam nejake mozne problemy?

Je jasne ze se to dela asi hlavne kvuli uspore mista, ale treba je vice duvodu ze mala rostlinka ve velkem kvetinaci je treba mene stabilni atd..
Chtel bych vedet vase nazory.
Diky M

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod proki73 » 28 zář 2014 20:13

já osobně nepřesazuju vůbec :) zaseju do 3dl a potom až do finalu foliak nebo truhlík

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod Filichilli » 28 zář 2014 20:56

Líp se tím kontrolují živiny i zalévání. Pokud dáš malou rostlinu hned do 20 litrů, tak to zaliješ a vysychá to i 2 týdny, dá se tím snadno přemokřit substrát nebo naopak se špatně dostane ke kořenům vše potřebné ... A úspoře místa je již psáno :) To je hlavní aspekt.

Losky83
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 18 úno 2015 20:53
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod Losky83 » 07 bře 2015 11:23

Ahoj, začínají se mi objevovat druhé lístky a tak je asi brzo přesadím. Je potřeba jim dále svítit? Díky

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2199
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4506
Obrázky: 0

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod Pedro » 07 bře 2015 12:46

MartinS píše:Chtel bych zkusit pristi rok jen jedno, max dve presazeni(u vetsich kde bude final kvetinac treba 12l)
Je v tom nejaky problem nebo se to tak z pohodlnosti da praktikovat?
Kdyz dam priklad, tak proste rostlinku v jiffy dat pak rovnou treba uz do 5l nebo 10l kvetinace. Bez postupneho prechodu treba pres 3 ruzne velikosti kvetinace.

Letos jsem pestoval poprve a u jedne kytky jsem dal rostlinku asi 4 patra co zacala prorustat jiffy rovnou to 6,5l kvetinace a vsechno slo hladce.

U ostatnich jsem prvni kvetinac mel cca 1l, druhy kolem 2l a pak jsem to dal do finalnich 4-6,5l.
Chtel bych si to priste zkusit zjednodusit, jsou tam nejake mozne problemy?

Je jasne ze se to dela asi hlavne kvuli uspore mista, ale treba je vice duvodu ze mala rostlinka ve velkem kvetinaci je treba mene stabilni atd..
Chtel bych vedet vase nazory.
Diky M
Přesazování je opravdu kvůli místu. Jiný význam to nemá. Mít doma 50 kýblů nebo 50 kelímků je sakra rozdíl...Jinak nějaké dávkování živin atd. ve fázi sazenic podle mého úplně řešit nemusíš. Já třeba mám něco v kelímku - třeba v těch od zmrzliny - celou dobu bez přesazování, něco vyseju do "kelímku od nanukáče", to pak samozřejmě přesadím do nějakých kelímků 0,25-0,5 L. Ale bohuže nemám místo na to, abych to dal do nějakých kbelíků a květníků rovnou...

-- 07 bře 2015 13:47 --
Filichilli píše:Nejlepší ? Dobře, vermikompost s mykorhizou, perlitem, trochou písku, dolomit, hnůj, smíchat, zatřepat, podávat :)

A ted vážně, stačí obyč. zahradnický substrát, na spodek dáš hnůj nebo to promícháš s granulovaným hnojem a hlínou ze zahrádky, pokud nemáš jíl třeba.
Souhlas :-)

Uživatelský avatar
witass
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 25 lis 2014 20:30
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Vysočina

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod witass » 08 bře 2015 00:57

Losky83 píše:Ahoj, začínají se mi objevovat druhé lístky a tak je asi brzo přesadím. Je potřeba jim dále svítit? Díky
Ahoj,

no řekl bych, že právě v této fázi je jim potřeba svítit!


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti