Přesazení chilli rostlin

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod Lexter » 26 pro 2017 08:16

chris píše:
26 pro 2017 00:09
Dík za reply.
Já si zas dovolím nesouhlasit s tím, že se rostlina přesazením zpomalí nebo zastaví. Stalo by se tak v okamžiku, kdy by došlo k poškození kořenů. Pak by rostlina musela nahradit úbytek. Ale to bys je musel přesazovat stylem vyrvat a zarvat. Ono se totiž zdá, že rostlina stojí, ale po přesazení začne skoro okamžitě dorůstat kořenový systém tak aby využil nový prostor. A jak všichni víme, nejdřív roste spodek. A za mě, upřímně řečeno, při předpěstování je důležitější kvalitní a bohatý kořenový systém než to co je nahoře. Já bych zhusta zamotané kořeny klidně protřepal když už by na to došlo. Nikdy jsem to ale nedělal. Prostě jsem ten kužel píchl do země a nepamatuji se, že bych neviděl přírůstky už druhý nebo třetí den. Asi proto, protože jsem jim na ty kořeny nehrabal. Ty rostliny nejspíš využili to co si nesly s sebou a mezi tím se vesele rozrůstaly do země. Když pak šli na podzim ven, nikdy jsem ten kužel neviděl v původním stavu (zamotaný aj.).

Pokud ti jde o to abys je zbytečně nezdržoval, větší nádobě se stejně nevyhneš a není tu co vymýšlet.

Musím ale říct, že nerozumím tomu: země-vzduch-voda. To jdeš z hydroponie, aeroponie do půdy bo naopak? Nevím co si pod tím mám představit, takže je moje tvrzení možná totálně mimo.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod chris » 26 pro 2017 12:53

Mno finální nádoby jsou velkoobjemové samozavlažováky, kdybych použil místo klasického substrátu třeba keramzit, tak by to byla plná hydroponie. Já je ale používám ve smíšeném režimu, tj. se substrátem, dává mi to možnost i klasických půdních hnojiv a odpadá nutnost průběžných měření koncentrací.

A díky za popostrčení, máš naprosto pravdu s tím: ...pokud ti jde o to abys je zbytečně nezdržoval, větší nádobě se stejně nevyhneš a není tu co vymýšlet....
Ještě jsem si znovu prošel fotky letošních kytek a vývoje během jara a je to evidentní, abych kytky nezdržoval tak už během dubna potřebují velké nádoby.

Takže je to jasné, přesazovat se bude relativně brzo a holt budu muset stvořit nějaký ten skladací dočasný minifoliák-pařniček a vyřešit jeho ukotvení proti větru na překlenutí těch cca 4-6 týdnů.

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod Lexter » 26 pro 2017 13:29

chris píše:
26 pro 2017 12:53
Mno finální nádoby jsou velkooběmové samozavlažováky, kdybych použil místo klasického substrátu třeba keramzit, tak by to byla klasická hydroponie. Já je ale používám ve smíšeném režimu, tj. se substrátem, dává mi to možnost i klasických půdních hnojiv a odpadá nutnost průběžných měření koncentrací.
To dává smysl. Bráchovi kytky s tímhle systémem mají docela solidní boost. Jsou rychlejší i vitálnější.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

tchibo
Stálý člen
Příspěvky: 86
Registrován: 07 srp 2016 15:41
Reputace: 4
Obrázky: 0

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod tchibo » 04 dub 2018 19:59

Mam otazku. Moje Habanero white je vysoke cca 10cm (stale nasvedcujem s biovialkou pretoze nemam vhodne svetelne podmienky) v malom 9cm kvetinaci. Kedy sa odporuca presadit do finalnych nadob? Pestujem v byte za oknom.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod Tea Racer » 04 dub 2018 21:44

9 cm, je vyska nebo prumer? Kolik je objem toho kvetníku?

tchibo
Stálý člen
Příspěvky: 86
Registrován: 07 srp 2016 15:41
Reputace: 4
Obrázky: 0

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod tchibo » 04 dub 2018 21:56

9cm je priemer kvetinaca. Neviem kolko je objem. Odhadujem 0,4l. To su take male kvetinace v ktorych kupis priesady napr. rajcin

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod Tea Racer » 04 dub 2018 22:06

To stačí do finálního presazení. Nevím jestli chces presazovat do velikých hned... ale presazuje se tak začátkem kvetna, až v polovine, to pak davas ven nebo do pareniste, balkon.. pokud to budes mi t doma, klidne to dej do finálních hned.

tchibo
Stálý člen
Příspěvky: 86
Registrován: 07 srp 2016 15:41
Reputace: 4
Obrázky: 0

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod tchibo » 04 dub 2018 22:14

A rastlinu treba zasadit po delozne lisky?


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů