Přesazení chilli rostlin

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
Drobec
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 23 led 2016 20:17
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod Drobec » 26 led 2016 08:04

Takze substrat je primaflora vysev a mnozenie, ale s presadzanim radsej este pockam. Tablety este asi nebudu prekorenene, sadenice maju cca 2 tyzdne.

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Přesazení chilli rostlin- Když si nejsem jist- zeptám se

Příspěvekod Erben61 » 10 úno 2016 18:51

Pánové potřebuji konzultaci, protože si nejsem jistý postupem. Pěstuju Jalapeňa řadu let, ale letos jsem postupoval od počátku jinak. Dříve jsem nepoužíval ,,pařníček,, a přesazoval jsem již větší rostlinky, i proto ,že měli dost substrátu na kořeny.Taky jsem se tu dozvěděl, že se dají rostlinky zapustit až téměř pod lístky. Letos mám Jalapeňa, po třech dnech co vylezla 3 cm vysoká ,smrtelně jedou ,centimetr za den. Přikládám foto:
28469
a blíže:
28470
Ještě je sice čas ,ale chci se ujistit, protože jde i o jiné druhy, které rostou jak divý a jsou v kelímkách společně se zpozdilci...tedy jestli se něčemu dá říkat zpoždění, při úprku tohoto výsevu a pařníčkům. Jak říkám jsem jako novic, protože dosud jsem to vždy zasel a maximálně to vždy tak pár dní hlídal aby neklesla příliš teplota.Vím, že tyhle rostlinky jsou životaschopné a snesou už opatrné přesazení, nejsem si však vůbec jist tím zapuštěním hlouběji....z toho mám strach. Radši to však zkusím u těch jalapen, mám jich dost. Tak by se řeklo: Babo raď, já tedy žádám o radu Vás, milí borcichilli :jalapeno: :jalapeno: :dunno: :thanx: a čaues
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Soaker
Stálý člen
Příspěvky: 207
Registrován: 16 pro 2014 19:00
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: Zvolen, Slovensko

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod Soaker » 10 úno 2016 18:58

pred tyzdnomv utorok som presadzal s prvymi pravymi listkami az takmer po delozne a vcera som dosypal az po delozne
vid.
venkovni-galerie-pestovani-chilli/soake ... t4217.html

Uživatelský avatar
xzelix
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 11 led 2016 06:02
Reputace: 9
Obrázky: 0
Bydliště: Milevsko

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod xzelix » 10 úno 2016 19:26

Určitě se neboj je zapustit :-) Mě letos některé odrůdy Jalapeňa rostou také jako blázen :D I po přesazení až po děložní lístky patří opět k nejvyšším rostlinkám i přes dostatek světla :)

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod matoha » 25 zář 2016 12:47

2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
komar
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: 12 pro 2016 15:45
Reputace: 77
Obrázky: 0
Bydliště: Zlín

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod komar » 02 úno 2017 18:31

Zdarec
Byl jsem nakupovat substrát. Dle vlákna o substrátech jsem zvolil substrát B ze Soběslavy. Musím říct, že sehnat jej ve Zlíně a okolí je sakra problém. Nejblíže ho mají v obchůdku v Hulíně. (pro zájemce pošlu adresu přes SZ)

Nicméně našel jsem tam výrobek Zeolit. Mělo by to být něco na způsob perlitu ale prej o něco lepší. Setkal jste se s tímto produktem, popř. používáte ho ?
Na zkoušku jsem koupil malý pytlík. Je to něco jako pórovitá kamenná drť frakce 4-8mm.

Takže vaše názory a zkusšnosti se Zeolitem ?? :tiphat:

(původně jsem tento post chtěl napsat k substrátů ale vlákno se mi jeví jako zamčené)

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod Tea Racer » 02 úno 2017 20:15

Používej jako keramzit... to znamená, bud jako drenáž, nebo klidne nahoru proti vysychání půdy. Není to žádny zázrak, jednu sezonu jsem ho mel, už to kupovat nebudu.

egemberg
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 22 led 2017 19:28
Reputace: 13
Obrázky: 0
Bydliště: Dolní Rožínka

Re: Přesazení chilli rostlin

Příspěvekod egemberg » 16 úno 2017 16:17

Mám otázku zdali mi budou stačit 2dcl kelímky když je teď rozsadim (mají prvnì pár lístků) a chtěl bych je dát v polovině května ven. Děkuji


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů