Klíčení chilli semínek

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
m.brezina
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 10 bře 2012 22:51
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Klíčení chilli semínek

Příspěvekod m.brezina » 10 bře 2012 23:55

No moje babička má velkou zahradu a pěstuje sazenice na trhy (papriky, rajčata atd..), vždycky seje na plytké plato s cca 2-3 cm zeminy. Zemina nesmí vyschnout, jinak vždycky říká že příroda si poradí :-) a uspěšnost klíčení 90-99%. Vzhledem k tomu že jsem zastáncem pravidla "Ockhamovy břitvy" - to nejjednodušší řešení je správné, jsem to udělal taky tak, tak uvidíme. Dostal jsem od kamaráda cca 10 semínek Bhut Jolokia, ukořistěných z papriček z Makra - takže je to takový experiment, nevím jestli jsou dostatečně vyzrálá a vyklíčí, jako záložní jsem zasel Capsicium annum ve verzi, dlohé tenké papričky cca 5cm a kulaté "třešňové"

Ivuska
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 13 bře 2012 22:02
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Klíčení chilli semínek

Příspěvekod Ivuska » 13 bře 2012 22:08

Ahoj.
Tak tady bloudim po strankach a snazim se najit ruzne ,,dulezite'' info. :D Letos je to poprve co zkousim neco vypestovat, zacala jsem paprickama typu Kozi rohy. Vlastne ani nevim jak presne budou vypadat. Je to spis takova zkouska a pro radost. Seminka jsem dala naklicit do vaty. Kazdy den je zkoumam a konecne je tu den ,,D'' a seminka maji klicky (temer vsechny). Ted bych se rada optala co dal... zasadim je do zeminy,ale nevim jak hluboko... aby mi pak vylezli. Jak rikam, nemam zadne zkusenosti, tak muzou me dotazy znit hloupe :)

Uživatelský avatar
Radu
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 13 črc 2011 08:20
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Klíčení chilli semínek

Příspěvekod Radu » 14 bře 2012 00:30

Ahoj Ivuska,

myslim, ze hned prvy prispevok (klik na link nizsie) od mopslika dava odpoved na tvoju otazku :tiphat:

Klíčení chilli semínek

pronestyfler
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 10 bře 2012 14:05
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Klíčení chilli semínek

Příspěvekod pronestyfler » 15 bře 2012 22:08

Zdravím všechny! Mám jednu otázku, jako začátečník sem zasadil semínka do substrátu v hloubce 1,5 cm. Je něaká šance že mi něco z hlíny vyleze? Samodřejmně něaká semínka sem dal 3 mm pod povrch po všimnutí tohoto přízpěvku.

Děkuji za odpověď! :naga: :chilli: :firychil:

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klíčení chilli semínek

Příspěvekod gandalf » 15 bře 2012 22:21

A což kdybys se vydloubl a dal je níže méně hluboko?

Zann
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 01 srp 2011 15:22
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Klíčení chilli semínek

Příspěvekod Zann » 16 bře 2012 14:02

Zdravím přátelé. Měl bych dotaz ohledně naklíčení semínek na (v) rašelinových tabletách. Mám je tady fyzicky připravené, ale nikde jsem nenašel jak je správně použít. Pochopil jsem to tak, že se nechají nabobtnat ( nasáknout vodou a semínko se pak položí NA tu tabletu. Nevím ale jestli uvažuji správně, jestli se tedy nemá semínko vložit ( po vytvoření otvoru ) spíše DO tablety a hlavně, jak moc musí být tableta nasáklá vodou. Poradí někdo prosím?

Zann
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 01 srp 2011 15:22
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Klíčení chilli semínek

Příspěvekod Zann » 16 bře 2012 14:13

Oops ... tak už jsem něco našel
http://www.seminka-chilli.cz/chillisemi ... corpion.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.seminka-chilli.cz/chillisemi ... men-chilli" onclick="window.open(this.href);return false;

amos.zamba
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 25 bře 2012 08:48
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Český Těšín

Re: Klíčení chilli semínek

Příspěvekod amos.zamba » 25 bře 2012 08:58

Takže jestli jsem to dobře pochopil z obrázků, mají se semínka do Jiffů jen jemně zapíchnout aby trochu vyčnívaly ven ?


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů