Klíčení chilli semínek

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Klíčení chilli semínek

Příspěvekod proki73 » 09 črc 2014 12:57

Ahoj kolegové jelikož se mi nechce zakládat nové vlákno tak to píšu sem potřebují poradit tak se připravují semínka rajčat na novou sezonu konkrétně jak se dají zbavit té otravné blanky která nejde pořádně vysušit zkoušel jsem to propláchnout proudem vody přes sítko ale nešlo to takže beru každou radu. :thanx:

KutyChillus
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: 25 čer 2014 20:34
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Klíčení chilli semínek

Příspěvekod KutyChillus » 11 črc 2014 01:52

Cooo? nechápu :D

KutyChillus
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: 25 čer 2014 20:34
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Klíčení chilli semínek

Příspěvekod KutyChillus » 11 črc 2014 01:52

Cooo? nechápu :D

czlada
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 10 črc 2014 10:29
Reputace: 2
Obrázky: 0

Re: Klíčení chilli semínek

Příspěvekod czlada » 11 črc 2014 02:36

proki73 píše:Ahoj kolegové jelikož se mi nechce zakládat nové vlákno tak to píšu sem potřebují poradit tak se připravují semínka rajčat na novou sezonu konkrétně jak se dají zbavit té otravné blanky která nejde pořádně vysušit zkoušel jsem to propláchnout proudem vody přes sítko ale nešlo to takže beru každou radu. :thanx:
Ahoj, našel jsem takovýto postup, ale bez záruky :)
K získání semen bychom měli použít jen zralé (klidně i přezrálé) plody z co největšího počtu rostlin – pro zachování genetické diverzity. Semínka z nich buď vymačkáme do připravené nádoby, nebo můžeme celé plody rozmixovat mixérem. Přilejem trochu vody a necháme asi dva dny na teplém místě kvasit. Raději ne déle, aby semena nezačala klíčit. Kvašením se rozloží rosolovitý obal kolem semen, který obsahuje chemické látky bránící klíčení.

Dále semena vyklopíme do sítka, propláchneme vodou a necháme na podložce vyschnout. Podložka by neměla být papírová, aby se semena nepřilepila. Ideální je talíř nebo tabulka skla. K vysušení můžeme také použít sušičku.

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Klíčení chilli semínek

Příspěvekod OMO » 11 črc 2014 11:38

czlada píše: K vysušení můžeme také použít sušičku.
Sušička má malou teplotu, doporučuji mikrovlnou nebo horkovzdušnou troubu na max. Teď vážně, semena se zásadně suší při pokojové teplotě nebo je po nich !
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Klíčení chilli semínek

Příspěvekod proki73 » 11 črc 2014 14:50

tak stou sušičk,ou je to hloupost to chápu ale jinak moc děkuji :)

KutyChillus
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: 25 čer 2014 20:34
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Klíčení chilli semínek

Příspěvekod KutyChillus » 12 črc 2014 10:34

czlada píše:
proki73 píše:Ahoj kolegové jelikož se mi nechce zakládat nové vlákno tak to píšu sem potřebují poradit tak se připravují semínka rajčat na novou sezonu konkrétně jak se dají zbavit té otravné blanky která nejde pořádně vysušit zkoušel jsem to propláchnout proudem vody přes sítko ale nešlo to takže beru každou radu. :thanx:
Ahoj, našel jsem takovýto postup, ale bez záruky :)
K získání semen bychom měli použít jen zralé (klidně i přezrálé) plody z co největšího počtu rostlin – pro zachování genetické diverzity. Semínka z nich buď vymačkáme do připravené nádoby, nebo můžeme celé plody rozmixovat mixérem. Přilejem trochu vody a necháme asi dva dny na teplém místě kvasit. Raději ne déle, aby semena nezačala klíčit. Kvašením se rozloží rosolovitý obal kolem semen, který obsahuje chemické látky bránící klíčení.

Dále semena vyklopíme do sítka, propláchneme vodou a necháme na podložce vyschnout. Podložka by neměla být papírová, aby se semena nepřilepila. Ideální je talíř nebo tabulka skla. K vysušení můžeme také použít sušičku.
Fajnesky :)

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Klíčení chilli semínek

Příspěvekod bremic » 12 črc 2014 11:23

proki73 píše:Ahoj kolegové jelikož se mi nechce zakládat nové vlákno tak to píšu sem potřebují poradit tak se připravují semínka rajčat na novou sezonu konkrétně jak se dají zbavit té otravné blanky která nejde pořádně vysušit zkoušel jsem to propláchnout proudem vody přes sítko ale nešlo to takže beru každou radu. :thanx:

Dej semínka na papírovej ubrousek(kapesník, toaleťák.....). Ubrousek vsákne většinu tekutiny.Po zaschnutí je z ubrousku sundáš lehce :tiphat:


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů