Jiff vs.Výsevní substrát

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiff vs.Výsevní substrát

Příspěvekod JuraS. » 21 srp 2014 15:43

Kdybys viděl ! Mám koníčky akvaristika, jen trapný 2 akvárka, celkem asi 700 litrů vody, letecké a lodní modelářství...a rybařina..a kytky..a kde bydlím ? v 3+1 v paneláku...zarovnaný všude všechno...ale aspoň se doma nenudím...

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3570
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3817
Obrázky: 0

Re: Jiff vs.Výsevní substrát

Příspěvekod MartinS » 21 srp 2014 15:54

Bomba, no jak jsem psal uz jinde. Zensky nejdrive chteji aby si chlap nasel konicka, ale kdyz se do toho zabere prilis, tak maji zase vyhrady. Ja bych proste neumel jen si dat seminka do kvetinace a 2x tydne zalit a ono to nejak dopadne.
Kdyz uz jsem se rozhodl tento rok poprve neco pestovat, melo to svuj duvod. Takze lezim nekdy i hodiny na webech a schanim informace at uz ohledne hnojiva nebo kvuli skudcum, chodim se na papricky divat 2 x denne, stinim jim pradlem na snure pri zacatcich atd...tohle zensky podle me nikdy nepochopej. Mam na pristi rok uz sehnano asi 15 druhu semen a laka me zkusit jeste dalsi druhy, ale uz neni kapacita. Take planuji cca 8-10 rostlin prezimovat. Kdyz konicek chilli, tak poradne :-)

Taky jsem zacinal v 13ti letech na rybickach, pak stiri, sklipkani a ted papricky :-) Mezitim samo IT/PC a nejaky ten pohyb.
Jenze v 3+1 s manzelkou a rocnim ditetem toho clovek moc nevymysli :-(

Sorry modum ze jsem odbocil od tematu

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiff vs.Výsevní substrát

Příspěvekod JuraS. » 21 srp 2014 15:56

Ženské se neptá na stáří. Kolik ti je ?

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3570
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3817
Obrázky: 0

Re: Jiff vs.Výsevní substrát

Příspěvekod MartinS » 21 srp 2014 16:33

33let - Kristova leta jsem letos oslavil, i kdyz tedy narozky nijak neprozivam :-)

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3570
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3817
Obrázky: 0

Re: Jiff vs.Výsevní substrát

Příspěvekod MartinS » 27 srp 2014 16:22

Zpet k tematu Jiffy vs vysevni substrat. Pristi rok zrejme zase pujdu do jiffy. Nijak me nezklamaly a klicivost byla bezproblemova.
Napadlo me ale priste jeste pred presazenim zkusit sundat tu "kosilku" Jenze to asi neni uplne easy kdyz uz jsou koreny skrz ze?
Zkousel to nekdy nekdo? Leda ji sundat jeste drive nez se zacnou koreny drat ven a presadit. Protoze co si pamatuji, tak kytky mely treba 3-4 patra listu nez jsem je presazoval. A pokud bych to presadil uz u druheho patra pravych listu tak vetsina tablet jeste nebude prorostla.

Koukal jsem na ty sadbovace a vysevni substraty, ale kdyz uz se to jednou takto pekne povedlo s Jiffy, tak asi nebudu menit.

Koukam na fotky a v jiffy nevyklicily jen dve semena z 28 tablet. A to nebyly kupovana seminka ale z nejakych susenych paprik, takze to ani nemuselo byt tabletou.

Tady je to videt:
18092

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Jiff vs.Výsevní substrát

Příspěvekod bremic » 27 srp 2014 17:10

No příští rok mimo jiffy a výsevní substrát prubnu i tu hydroponii. Během těchto hnusných studených dnů (zajímavý že dovolenou mám vždy když je hnusně) jsem přes odkazy tady z fora, se proklikal až ke všem možným videonávodům k instalacím a sestavám, až jsem objednal nějaký díly na ebay. Už se docela těším na tuhle metodu pěstování. :tiphat:

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiff vs.Výsevní substrát

Příspěvekod chilli-max » 27 srp 2014 19:28

Tak já jsem letos jel většinu v jiffy a malou část ve výsevním substrátu. Výsledek mi přišel téměř totožný. Takže příští rok to zkusím jen do výsevního substrátu. Přeci jen při tom množství v kterém jedu, už jiffy na něco vyjdou. Malých květináčků mám mraky.
http://www.foto-tapety.cz

Uživatelský avatar
vavy.p
Stálý člen
Příspěvky: 457
Registrován: 13 úno 2014 17:18
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiff vs.Výsevní substrát

Příspěvekod vavy.p » 28 srp 2014 10:49

bremic píše:zajímavý že dovolenou mám vždy když je hnusně:tiphat:



Prosím tě nemohl by sis příští rok vzít dovču až v prosinci? ☺☺☺


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů