Zabarvení a praskání listů

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2129
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2436
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabarvení a praskání listů

Příspěvekod gandalf » 09 bře 2014 22:57

No sežehnout to ta žárovka mohla a ten alobal jako zrcadlo ....../stejně má tak polovinu kelvinů, než by bylo ideální/. To musíš svítit a jak jsi měl tu žárovku daleko? Nejde ti tam přirozené světlo? Jestli je to jen spálený, tak to kytka přežije a neřešil bych to. Dávej si bacha na vodu na listech při rosení.

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Zabarvení a praskání listů

Příspěvekod proki73 » 10 bře 2014 08:45

gandalf píše:No, já bych řekl, že jsou to spáleniny. Čím tomu svítíš?? Hnojivo se na tom taky mohlo částečně podepsat /přehnojení mohlo zvýšit citlivost listů na intenzivní světlo/.
spálenina to nebude protože jsou na fotkách vyditelné skrouceniny a boptnání vrchních listků tudíš je to hnojivem a přecitlivělost na světlo způsobené hnojivem to sliším prvně :D

-- 10 bře 2014 09:51 --
Gorgo píše:http://www.kupzarovky.cz/osram-duluxsta ... 14058.html
timhle svitim ale ta druhá je moc malá za je dost daleko od světla, jinak v tomhle to už je zasazeno, perlit a výsevní substrát jsem už koupil tak to teda přesadim ještě jednou
nezapominej že koupenej substrár je už předhnojenej cca na 6 tydnů tak nehnojit :wave: ať rostou

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2129
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2436
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabarvení a praskání listů

Příspěvekod gandalf » 10 bře 2014 10:40

Psal jsem o tom, že podle mého MOHLO dojít k popálení listů světelným zdrojem, tedy teplem /nikde tam nepsal, jak daleko má tu žárovku daleko od kytek, odvod tepla ....../ Jistě se shodneme na tom, že při nadbytku určitých prvků v rostlině se toto projevuje /mimo jiné i na listech/ a světelný zdroj v jejich bezprostřední blízkosti MŮŽE listy takto poškodit. Vycházel jsem z prvotní kusé informace. O tom, že listy poškozené přehnojením jsou citlivější na vnější vlivy nepochybuji. Z obrázku to vypadá na přehnojení dusíkem, což mělo za následek to, že listová pletiva jsou nevyzrálá /rychle rostlá/, "řídká" a intenzivní světelný /a tepelný/ zdroj je poškodí /to ti potvrdí každý botanik/. Možná by k nekrotizaci listů došlo i tak, ale ta žárovka to dorazila. Ale není to fatální záležitost, dá se řešit přesazením, případně vhodnějším umístěním světelného /a tepelného/ zdroje.
Toto neber, prosím, jako nějaké flame, ale snažím se poradit a vycházím z toho, co vím z příspěvku a ze zkušenosti.

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Zabarvení a praskání listů

Příspěvekod proki73 » 10 bře 2014 11:21

gandalf píše:Psal jsem o tom, že podle mého MOHLO dojít k popálení listů světelným zdrojem, tedy teplem /nikde tam nepsal, jak daleko má tu žárovku daleko od kytek, odvod tepla ....../ Jistě se shodneme na tom, že při nadbytku určitých prvků v rostlině se toto projevuje /mimo jiné i na listech/ a světelný zdroj v jejich bezprostřední blízkosti MŮŽE listy takto poškodit. Vycházel jsem z prvotní kusé informace. O tom, že listy poškozené přehnojením jsou citlivější na vnější vlivy nepochybuji. Z obrázku to vypadá na přehnojení dusíkem, což mělo za následek to, že listová pletiva jsou nevyzrálá /rychle rostlá/, "řídká" a intenzivní světelný /a tepelný/ zdroj je poškodí /to ti potvrdí každý botanik/. Možná by k nekrotizaci listů došlo i tak, ale ta žárovka to dorazila. Ale není to fatální záležitost, dá se řešit přesazením, případně vhodnějším umístěním světelného /a tepelného/ zdroje.
Toto neber, prosím, jako nějaké flame, ale snažím se poradit a vycházím z toho, co vím z příspěvku a ze zkušenosti.
souhlasím že světelný zdroj (tepelný) mohl způsobit tak rozsáhlé poškození na listech ale to by musel být hodně blízko a to i při přehnojení a náš kolega Gargo psal že ta menší z poškozených rostlin byla dostatečně daleko od světelného zdroje tudíž se mi zdá velmi nepravděpodobné že by došlo k nekróze účinkem světla a tepla jenže jest otázka jaké použil kolega hnojivo a v jakém množství a také souhlasím že to není fatální nýbrž jen nepříjemné a neboj beru to jako debatu ze zkušeným pěstitelem a možnost se přiučit něco nového člověk se pořád učí :tiphat:

Uživatelský avatar
stalker251
Stálý člen
Příspěvky: 300
Registrován: 16 pro 2012 00:33
Reputace: 18
Obrázky: 0

Re: Zabarvení a praskání listů

Příspěvekod stalker251 » 10 bře 2014 11:34

priklánam sa k temu že je to nedostatek draslíka , který je spusobený , nadmerným prímem fosforu, vysoku vlhkostu a špatným PH, ale zas može to byt aj neco iné , tam je to ťažko mikrobiologicke vazby su velmi silne , jedno ovplyvnuje druhé
http://www.youtube.com/user/stalker2512?feature=mhee" onclick="window.open(this.href);return false;


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů