Rychlé a spolehlivé klíčení semen

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlé a spolehlivé klíčení semen

Příspěvekod chilli-max » 04 úno 2015 17:54

Abych pravdu řekl, tak v OBI, Bau....něco atd.... mají některé věci nechutně předražené. Tu samou věc koupím u nás v železářství..drogerii za 3/4 a někdy i 1/2 ceny :-)
http://www.foto-tapety.cz

Uživatelský avatar
Nightlol
Stálý člen
Příspěvky: 98
Registrován: 06 črc 2014 19:18
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Rychlé a spolehlivé klíčení semen

Příspěvekod Nightlol » 05 úno 2015 08:07

chilli-max píše:Abych pravdu řekl, tak v OBI, Bau....něco atd.... mají některé věci nechutně předražené. Tu samou věc koupím u nás v železářství..drogerii za 3/4 a někdy i 1/2 ceny :-)
jojo neskutecne predrazeny, jako za plastovou krabicku od "nanukuce" 120,- :respect: ...

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Rychlé a spolehlivé klíčení semen

Příspěvekod MartinS » 05 úno 2015 17:58

Ja mam asi za cenu neco pres dve kila peknej plastovej miniparnik s moznosti vetrani, taky z OBI a nemuzu si stezovat. Je na 28 tablet.

http://www.rostliny-semena.cz/-15758/" onclick="window.open(this.href);return false;

Chce si to jen vybrat to spravne zbozi. O nekvalitnim zbozi za nesmyslnou cenu by tu mohlo byt za chvili cele vlakno a nicemu clovek nepomuze....

PraliWAR
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 11 úno 2015 17:02
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Rychlé a spolehlivé klíčení semen

Příspěvekod PraliWAR » 11 úno 2015 17:20

Ahoj,

Jen bych se chtěl zeptat...Klíčím poprvé...mám semínka s měnší palivostí, pak nějaké habanera, naga morich a trinidad

Semínka sem zasadil do Jiffy cca 2,5 týdne zpět a zatím mi vylezlo tak z 60 jiff (2 semínka v jedné Jiffy) okolo 10-15 semínek...

Teplota si myslím, že je rozhodně okolo 25 stupňů a mám to v pařeništích a v koupelně kde je i poměrně vlhko (viz.obrázek)

Je něco špatně nebo je normální, že můžou vyklíčit později ?

Děkuju

21496

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Rychlé a spolehlivé klíčení semen

Příspěvekod MartinS » 11 úno 2015 17:41

Me vloni habanera, vylezla az po mesici. Zalezi na idealnich podminkach, stari a kvalite seminek. Ale pokud nejsou vyslovene nejake stare nebo z nezralych produ, tak drive ci pozdeji vylezou temer vsechny.

PraliWAR
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 11 úno 2015 17:02
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Rychlé a spolehlivé klíčení semen

Příspěvekod PraliWAR » 11 úno 2015 17:47

Aha, no semínka mám právě tady od http://www.seminka-chilli.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;, tak předpokládám, že staré prodávat nebudou :)

Tak snad to vyleze :) děkuju...sem si už říkal, jestli nedělám vyloženě něco špatně..teplo mají dostatečný a vlhkost taky,tak uvidím :)

Uživatelský avatar
Berry
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 26 úno 2015 10:25
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Rychlé a spolehlivé klíčení semen

Příspěvekod Berry » 26 úno 2015 11:05

To je dobrej nápad. Pro příští rok zkusím něco vytvořit. Díky

Scoville heat unit
Stálý člen
Příspěvky: 249
Registrován: 19 čer 2014 16:40
Reputace: 113
Obrázky: 0

Re: Rychlé a spolehlivé klíčení semen

Příspěvekod Scoville heat unit » 26 úno 2015 23:44

PraliWAR píše:Ahoj,

Jen bych se chtěl zeptat...Klíčím poprvé...mám semínka s měnší palivostí, pak nějaké habanera, naga morich a trinidad

Semínka sem zasadil do Jiffy cca 2,5 týdne zpět a zatím mi vylezlo tak z 60 jiff (2 semínka v jedné Jiffy) okolo 10-15 semínek...

Teplota si myslím, že je rozhodně okolo 25 stupňů a mám to v pařeništích a v koupelně kde je i poměrně vlhko (viz.obrázek)

Je něco špatně nebo je normální, že můžou vyklíčit později ?

Děkuju

21496

Zdravím kolego! Později semínka vyklíčit mohou, ale úspěšnost cca 10% za 2,5 týdne u kvalitního osiva je opravdu malá. Já se za stejnou dobu u kvalitního osiva pohybuji okolo 90%.

Oba pařníky máš na zemi na dlažbě, což teplotu pravděpodobně snižuje pod 25°. Zkus to zkontrolovat. Teplota nad 25° ve stadiu klíčení vůbec nevadí. Já klíčil při teplotách nad 30°.
Skla obou pařníků jsou téměř čirá, což svědčí o nízké vlhkosti. Skla by měla být zapařená a zarosená.
Doporučuji rosit roztokem s lignohumátem, který podporuje zakořeňování.

Ať se daří! :jalapeno:


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů