Rychlé a spolehlivé klíčení semen

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
Uživatelský avatar
Berry161
Stálý člen
Příspěvky: 308
Registrován: 06 led 2015 00:22
Reputace: 2
Obrázky: 0
Bydliště: zeměkoule

Re: Rychlé a spolehlivé klíčení semen

Příspěvekod Berry161 » 19 led 2015 14:50

z mé zkušenosti bych už nůžky na pomoc nebral dost narosit nechat obal semínka změknout a opatrně ztahnout dolů mi přijde nejšetrnější jen rostlinku nepřetrhni

Uživatelský avatar
DarthVikta
Stálý člen
Příspěvky: 503
Registrován: 04 kvě 2013 10:09
Reputace: 769
Obrázky: 0
Bydliště: KM City

Re: Rychlé a spolehlivé klíčení semen

Příspěvekod DarthVikta » 23 led 2015 19:31

wlasta1 píše:chtěl bych se zeptat, když se tady dostalo na svlékání, jestli to je normální u rocota, že mi pořád zůstal obal na rostlině. u ostatních není problém... Díky

Klasickej zakuklenec... Pokud tam to semínko ještě máš, tak jej zaros, chvilku nechej, ať změkne, znovu zaros, opartně stlač mezi prsty a opatrně sundej. Taky se mi občas zakuklenec objeví, není to nic neobvyklýho :)

koos995
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 06 dub 2014 17:09
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: Brno, Líšeň

Re: Rychlé a spolehlivé klíčení semen

Příspěvekod koos995 » 23 led 2015 19:57

Naprosto se mě potvrzuje názor Colostomizera, set semínka cca 3mm do tablety a povrch mírně upěchovat prstem.
Semínko je dostatečně vlhké aby obal naboptnal, vrstva tvoří protioporu pro klíček zavrtávající se do tablety a poté vylezlé "očko" stonku táhnoucí za sebou vrcholek s děložními lístky se vytáhne z obalu, který nechá v tabletě.

Uživatelský avatar
Jacopo.F.
Stálý člen
Příspěvky: 682
Registrován: 22 zář 2014 13:32
Reputace: 697
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc, 228 m n. m.

Re: Rychlé a spolehlivé klíčení semen

Příspěvekod Jacopo.F. » 24 led 2015 20:13

koos995 píše:Naprosto se mě potvrzuje názor Colostomizera, set semínka cca 3mm do tablety a povrch mírně upěchovat prstem.
A tož včil se v tom vyznej - někde jsem tu četl, že jen dát do důlku nebo jen položit na povrch, že to má málo síly a teď že zas upěchovat. Když jsem sel, tak jsem upěchoval, pak jsem přečet, že ne, že prý jen položit, tak jsem to odhrabával, takže teď zas to mám upěchovat????

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3661
Obrázky: 0

Re: Rychlé a spolehlivé klíčení semen

Příspěvekod MartinS » 24 led 2015 20:27

Prd, paprika musi mit hodne sily jinak nema pravo na to rust a plodit. Budto seminko vyroste, nebo ma smulu.
Ver mi ze geneticky je semeno rozhodnuto stat se paprickou a tu silu prorazit zanedbatelne mnozstvi substratu proste ma.
I blba trava roztrhne asfalt, tak zmlsana chilli preci 3-5mm substratu projde :-D
Zadny rozmazlovani, rozstrihavani obalu seminka atp..
Proste vrznout cca 3mm do jiffy a prikryt substratem z jiffy(z okoli diry). Jednou za den az za dva rosit(dle pouziteho parniku/teploty nebo jeho equivalentu)
Zbytecne moc to podle me resite :-D

Delal jsem to loni skoro stejne jako Colostomizer a vyslo prakticky vsechno a to jen zlomek byla kupovana seminka. Ostatni bylo z ruzne nasusenych papricek.

Uživatelský avatar
Jacopo.F.
Stálý člen
Příspěvky: 682
Registrován: 22 zář 2014 13:32
Reputace: 697
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc, 228 m n. m.

Re: Rychlé a spolehlivé klíčení semen

Příspěvekod Jacopo.F. » 24 led 2015 20:31

Tož ja, tož už to nechám být. Jen ještě musím koupit vlhkoměr bo vůbec netuším, jestli je v pařníku dost vlhko, nebo to usychá...

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3661
Obrázky: 0

Re: Rychlé a spolehlivé klíčení semen

Příspěvekod MartinS » 24 led 2015 20:34

Rosej se steny? = je tam dost vlhko a nemusis resit :-)
Pokud se rosej moc, tak obcas vyvetrat. Jak rikam, nehledat v tom zadnou extra vedu.
Resp ja jsem mel na parapetu nad topenim a jen jsem rosil a reguloval otevreni okenek podle toho jak se mi to zdalo moc nebo malo orosene.
Teplomer ani vlhkomer jsem nepouzil.

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Rychlé a spolehlivé klíčení semen

Příspěvekod Colostomizer » 25 led 2015 22:10

MartinS má pravdu. Teploměr a natož vlhkoměr není potřeba. Ani v přírodě nejsou konstantní laboratorní podmínky a papriky přesto rostou ... Nedělejme z klíčení jednotku intenzivní péče :)

A papriky vydrží fakt hodně. Při stahování obalu ze semínka se mi podařilo utrhnout cca 90 % obou děložních lístků a jalapeno přesto roste :) To je síla života ...


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017



Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů