Rychlé a spolehlivé klíčení semen

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
drood
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 15 kvě 2013 15:31
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Rychlé a spolehlivé klíčení semen

Příspěvekod drood » 05 led 2014 20:06

Já jsem to vyřešil trochu jednoduššeji, přičemž teplo mám zdarma. Když jsem instaloval nový bojler, nechal jsem si z obalu horní polystyrén. Do něj jsem vyřezal díry, do kterých přesně pasují kelímky s průhledným víčkem. Semena zaseju do výsevního substrátu, vložím do polystyrénu a za pár dní už lezou, pak je dám do obýváku na okno a pokračuju klasicky v pěstování. Mohl bych nad bojler dát osvětlení, ale takhle je to zadarmo. Pod tím polystyrénem je kolem 30°C, v kelímkách o něco méně, teplotu lze snížit jejich nadzvednutím, zvýšit přikrytím kouskem polystyrénu.
15391
15390

jezdik77
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: 19 pro 2012 19:03
Reputace: 94
Obrázky: 0

Re: Rychlé a spolehlivé klíčení semen

Příspěvekod jezdik77 » 05 led 2014 20:27

Dobrej nápad, dík za nej :tiphat:

Uživatelský avatar
Nosac
Stálý člen
Příspěvky: 196
Registrován: 05 led 2014 14:33
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Rychlé a spolehlivé klíčení semen

Příspěvekod Nosac » 07 led 2014 20:46

Hmmm tam se vejdou 3 plata. dobrý nápad

fotojakes
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 27 led 2014 09:59
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Rychlé a spolehlivé klíčení semen

Příspěvekod fotojakes » 05 úno 2014 00:21

Díky za perfektní nápad,

mám to sice trošku partyzánsky, ale stejný princip a funguje to prozatím velmi dobře. Po třech dnech je z 50 semen 29 klíčících.

Tady pár fotek gallery/album.php?album_id=1351" onclick="window.open(this.href);return false;

Zmrzla81
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 25 úno 2014 09:49
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Rychlé a spolehlivé klíčení semen

Příspěvekod Zmrzla81 » 07 bře 2014 14:19

Ahoj, jak dlouho nechat jiffy v inkubátoru? Kámoš který nějakou dobu pěstuje mi radil, ať je dám za okno hned jak vylezou první lístky, ale já budu mít inkubátor metr od okna, kam odpoledne svítí slunko a tak bych je nechal klidně dýl, ale nevím jak dlouho.....

Poradíte mi????

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Rychlé a spolehlivé klíčení semen

Příspěvekod bremic » 07 bře 2014 16:09

Zmrzla81 píše:Ahoj, jak dlouho nechat jiffy v inkubátoru? Kámoš který nějakou dobu pěstuje mi radil, ať je dám za okno hned jak vylezou první lístky, ale já budu mít inkubátor metr od okna, kam odpoledne svítí slunko a tak bych je nechal klidně dýl, ale nevím jak dlouho.....

Poradíte mi????

V inkubátoru je i já nechávám jen po matečné lístky....pak už musí do "světa" :tiphat:

carllooss
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 11 bře 2014 17:12
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Rychlé a spolehlivé klíčení semen

Příspěvekod carllooss » 11 bře 2014 18:03

Zdravím chilli blazny,

za prve jsem chilli zacatecnik. Po lonskem uspechu kdy jsem si privezl chilli seminka z italie, jsem se letos rozhodl pro zakoupeni zajimavych odrud na seminka-chilli. NA foru jsem si zde precet vselijake navody jak spravne na kliceni seminek.

RAd bych se zeptal na vase nazory a pridam par rad na co bych se chtel zeptat.

Seminka jsem zasadil do JIFFU(okolo 3mm) a dal do mini skleniku za okno. Teplota skrz den v mistnosti 21 a pres noc 18. VE skleniku skrz den se teplota pohybuje okolo 31C, bohuzel behem noci teplota klesa. Odhaduju ze ve sklenicku bude teplota okolo 21C.

Zde pudorys mistonosti a foto sklenicku

[spoil]Obrázek[/spoil]
[spoil]Obrázek[/spoil]
Z asi 25 seminek mi vyklicili pouze 4 a ostatni vubec nelezou. Jiz je to vic jak 14 dni co jsem je zasadil.
Jak jsem se zde docetl, usoudil jsem ze problem muze byt kolisava teplota. Tak jsem si dnes postavil inkubator podle navodu v diskuzi.

[spoil]Obrázek[/spoil]

Teplotu vody jsem nastavil na 29C. Musim vychitat aby se teplota v akvariu drzela okolo 30C.

A mam par otazek. KDy mam presadit vyklicene seminka z inkubatoru a dat je za okno? A jakou teplotu snasi uz presazene rostlinky kdere jsou na svetle( jestli musi mit take okolo 30C + svetlo).

Pred par dny mi vyklicila 2 seminka v jiffach a nevim kdy je budu muset presadit.Nevim jestli to jiz jsou maticni listky. viz foto:
[spoil]Obrázek[/spoil]

Muze mi tu nekdo polopate poradit. Mockrat dekuji za rady a preji skvelou urodu.

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Rychlé a spolehlivé klíčení semen

Příspěvekod proki73 » 11 bře 2014 22:03

carllooss píše:Zdravím chilli blazny,

za prve jsem chilli zacatecnik. Po lonskem uspechu kdy jsem si privezl chilli seminka z italie, jsem se letos rozhodl pro zakoupeni zajimavych odrud na seminka-chilli. NA foru jsem si zde precet vselijake navody jak spravne na kliceni seminek.

RAd bych se zeptal na vase nazory a pridam par rad na co bych se chtel zeptat.

Seminka jsem zasadil do JIFFU(okolo 3mm) a dal do mini skleniku za okno. Teplota skrz den v mistnosti 21 a pres noc 18. VE skleniku skrz den se teplota pohybuje okolo 31C, bohuzel behem noci teplota klesa. Odhaduju ze ve sklenicku bude teplota okolo 21C.

Zde pudorys mistonosti a foto sklenicku

[spoil]Obrázek[/spoil]
[spoil]Obrázek[/spoil]
Z asi 25 seminek mi vyklicili pouze 4 a ostatni vubec nelezou. Jiz je to vic jak 14 dni co jsem je zasadil.
Jak jsem se zde docetl, usoudil jsem ze problem muze byt kolisava teplota. Tak jsem si dnes postavil inkubator podle navodu v diskuzi.

[spoil]Obrázek[/spoil]

Teplotu vody jsem nastavil na 29C. Musim vychitat aby se teplota v akvariu drzela okolo 30C.

A mam par otazek. KDy mam presadit vyklicene seminka z inkubatoru a dat je za okno? A jakou teplotu snasi uz presazene rostlinky kdere jsou na svetle( jestli musi mit take okolo 30C + svetlo).

Pred par dny mi vyklicila 2 seminka v jiffach a nevim kdy je budu muset presadit.Nevim jestli to jiz jsou maticni listky. viz foto:
[spoil]Obrázek[/spoil]

Muze mi tu nekdo polopate poradit. Mockrat dekuji za rady a preji skvelou urodu.
dúvodem proč ti nelezou jsou 1) příliš velké kolísání teplot 2) JIFFi máš nasáklé jak houba
neš začneš vysevat do jifu je třeba je namočit nechat je pořádně nasaknout a posléze vyždímat tak aby byli vlhké ne nasáklé a semínka buď položit na jiff a jemně přimáčknout nebo z poloviny zapíchnout a ohledně otázek rostlinky nech v jiffech dokud nezačnou kořínky prorůstat ven potom to i z tabledou přesaď do většího rostlinky které mají už mateřské lístky už budou postřebovat pořádnou dávku světla a teplota se může snížit tak na 19-25°C


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů