Chilli a mykorhiza

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Chilli a mykorhiza

Příspěvekod Dr.Pedr » 07 dub 2013 15:14

Hali píše:Keby som dal tú mykrohizu pri presadzovaní do 0,5l pohára ku koreňom tak potom pri presadzovaní do záhrady ju mám dať zasa ? alebo už nemusím ?

Můžeš a nemusíš...pokud bys sázel do záhonu (ven) tak mykorhizu až při samotném přesazení.... když budeš přesazovat do většího květináče tak stačí cos dal do toho půllitru... :tiphat:

Hali
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 07 dub 2013 10:47
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Chilli a mykorhiza

Příspěvekod Hali » 07 dub 2013 15:55

Okey,
dík za odpoveď :), budem to sadiť do záhrady teda von takže to dám až tam :)

Ešte jedna otázka určite maš viac skúseností ako ja takže, keď vonku vyhlbim dieru na papričku a zeminu okolo prekyprím poprípade niečom poprepychujem bude to stačiť aspoň trocha namiesto perlitu... /mama by mi otrhla hlavu keby som jej sypal polystyrén na záhradu :P /

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Chilli a mykorhiza

Příspěvekod Dr.Pedr » 08 dub 2013 07:38

Perlit (vulkanická hornina ) se používá na sadbu,zakořeňování řízků ,odlehčení půdy a jako regulátor vlhkosti (saje jako houba).Podle mého je vhodný spíše do květníků,truhlíků, množáren ,foliovníků a skleníků.Co se týče záhonu stačí kdy vezmeš kopák (zahnuté vidle) a ,,projedeš,,před výsadbou zeminu (nemusíš rýt (obracet)stačí pouze provzdušnit)cca15-20cm do hloubky.Na odlehčení půdy je dobrá naschlá posekaná tráva, rozdrcené větvičky,podestýlka (hnůj se slámou) ,popel ze dřeva,kompost ale to je práce spíše po sezoně .
Osvědčilo se mi ,,mulčování,,(zamezení vysychání zeminy) čerstvou na jemno posekanou travou (ze sekačky),kterou v tenké vrstvě(cca 1 cm) obsypu rajčata , papriky apod. Po zaschnutí (trávu) jemně zapravím do půdy..a cca po 10 dnech opakuji. :tiphat:

PS: Nejlepší kámoš na zahradě je žížala....
http://www.ireceptar.cz/zahrada/okrasna ... a-zahrade/" onclick="window.open(this.href);return false;

Hali
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 07 dub 2013 10:47
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Chilli a mykorhiza

Příspěvekod Hali » 08 dub 2013 17:27

No tak to bude v pohode zemina bude riadne prevzdušnená pole mám poorané a zachvíľu bude aj pobrázdené (kultivátor), To s tou trávou som nevidel a vlastne ani nepočul nikde, ale určite to problém taktiež nebude keďže máme anglický trávnik a trávy mám hojne :) ta tráva nezačne potom hniť a nemože to nejak poškodiť korene/ stonky ?
A cca. koľko krát opakuješ to s tou vrstvou trávy pri paprikách ?

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Chilli a mykorhiza

Příspěvekod Dr.Pedr » 08 dub 2013 17:43

Nic se nemá přehánět...2 x do měsíce...důležité je aby tráva byla v tenké vrstvě a po několika dnech až naschne tak jí teprve zapravit do záhonu....jinak bude hnít a to není dobře...

Hali
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 07 dub 2013 10:47
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Chilli a mykorhiza

Příspěvekod Hali » 08 dub 2013 21:16

aha :) no tak až budú rastilnky vonku tak určite dám na tvoje rady :)

acmilan11
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23 bře 2013 19:09
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Chilli a mykorhiza

Příspěvekod acmilan11 » 06 kvě 2013 21:55

zdravim vsetkych,

konecne planujem presadit rastlinky do kvetinacov, najprv tie najvacsie, najsilnejsie kusy... chystam sa zajtra do isteho bratislavskeho zahradkarskeho obchodu a uvazujem nad kupou zahradnickeho substratu s mykorhizou.. papriky pestujem aj budem pestovat len v kvetinacoch, v byte, takze neviem, ci mam ist do toho a kupit tento substrat alebo kupit nejaky iny bez mykorhizy, specialne pre papriky/rajciny...neuvazoval som zatial nad kupou aj aj a zmiesat ich

http://www.agrocs.sk/wp-content/uploads ... ou-50l.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

co by ste odporucili?

RanNDaal
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 01 dub 2013 20:53
Reputace: 0
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli a mykorhiza

Příspěvekod RanNDaal » 06 kvě 2013 22:43

do tohodle substratu jsem presazoval a paprickam se dari paradne :) za me doporucuju ;)


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů