Kdy s rostlinama ven?

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
Uživatelský avatar
Tehir
Stálý člen
Příspěvky: 131
Registrován: 20 říj 2013 15:50
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Kdy s rostlinama ven?

Příspěvekod Tehir » 26 dub 2014 14:46

Tak letos to vypadá na teplé jaro, ale předpověď na příští týden je zase nepříznivá. Jak jste na tom, už máte plné skleníky? Já budu sázet jen do kýblů a ven, takže mám ještě minimálně čtrnáct dní čas, ale kořínky už se derou ven, chtělo by to do většího. Máte nějaké fígle, jak je dát ven dřív? Třeba pod sklenice nebo netkanou textilii?

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy s rostlinama ven?

Příspěvekod Filichilli » 26 dub 2014 16:15

Tento týden má být ještě poměrně dobře i přes noc. Ale v máji hlásí snížení teplot, takže ven do země bych ještě nedával. A jestli máš v kyblích, můžeš je dycky schovat. Do skleníku není problém, v noci teplotu drží o pár stupnu výš + pomůžeš si svíčkama či jiným zvýšením teploty. Poměrně přesná stanice je http://www.yr.no/place/Czech_Republic/Other/B" onclick="window.open(this.href);return false;ílovec/long.html ..

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Kdy s rostlinama ven?

Příspěvekod Dr.Pedr » 26 dub 2014 16:37

Letos je mám od půlky dubna venku pod fóliovým tunelem ....když je chladná noc jdou do kůlny.... :tiphat:

17264

polygraf
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28 dub 2014 17:51
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Kdy s rostlinama ven?

Příspěvekod polygraf » 28 dub 2014 17:54

ahojte, som novacik ohladne pestovania.

mam zasadene Scorpion Moruga a Bhut Jolokia, ale ani foliovnik ani sklenik nemam v zahrade, ked koncom maja (kvetna) vysadim bude ok? teraz rastlinky mam cca. 15cm.

dakujem za radu

Uživatelský avatar
Tehir
Stálý člen
Příspěvky: 131
Registrován: 20 říj 2013 15:50
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Kdy s rostlinama ven?

Příspěvekod Tehir » 28 dub 2014 20:23

polygraf píše:ahojte, som novacik ohladne pestovania.

mam zasadene Scorpion Moruga a Bhut Jolokia, ale ani foliovnik ani sklenik nemam v zahrade, ked koncom maja (kvetna) vysadim bude ok? teraz rastlinky mam cca. 15cm.

dakujem za radu
Záleží na počasí, ale koncem května by to už mělo být ok. Já budu čekat do půlky května (do zmrzlých) a pak je taky vystrnadím. Hlavně je musíš zvyknout na slunce, aby se ti nespálily, noční teploty už by jim ublížit neměly.

polygraf
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28 dub 2014 17:51
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Kdy s rostlinama ven?

Příspěvekod polygraf » 28 dub 2014 20:48

A ako ich zvykam aby zvykli na slko, teraz ich stale mam v okne.

Uživatelský avatar
Tehir
Stálý člen
Příspěvky: 131
Registrován: 20 říj 2013 15:50
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Kdy s rostlinama ven?

Příspěvekod Tehir » 29 dub 2014 15:27

polygraf píše:A ako ich zvykam aby zvykli na slko, teraz ich stale mam v okne.
Přes okenní sklo nepronikne tolik záření, jako je venku na přímém slunci. Můžeš je občas vynést ven a dát třeba do stínu, za pár dní jim udělat výlet do polostínu, třeba pod strom. Pak pomalu na slunce. Jestli začnou věšet listy, je to špatně, moc slunce (a taky můžou mít žízeň). Večer je pak zase uklidíš domů kvůli teplu. Já je dávám do zahrady, ráno na slunce, asi od 11 do 15 jsou v polostínu pod stromem a pak na ně zase jde slunce. Ale to musíš vypozorovat. Jestli se nespálí záleží na druhu a velikosti rostliny, sklu, které máš doma v okně, momentálním počasí a spoustě dalších věcí. Vadnutí listů by mělo být varovným příznakem, chce to hned přesunout do stínu, jakmile se ti na nich objeví bílé fleky, máš je spálené a postiženým místům už nelze nijak pomoci. Ale není to taková věda, jak to vypadá, prostě jim třeba 14 dní před vysazením ven budeš dělat vycházky a postupně prodlužovat dobu pobytu na přímém slunci. :)

Uživatelský avatar
Nosac
Stálý člen
Příspěvky: 196
Registrován: 05 led 2014 14:33
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Kdy s rostlinama ven?

Příspěvekod Nosac » 11 kvě 2014 19:39

mě zbělali listy na 50% sazenic, ale nechal jsem to a to co roste listí nové je již OK, zbělené listy také jsou pevné a asi i fungují...


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů