Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Co pěstujete mimo chilli papriček
chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod chris » 26 srp 2018 21:52

Že by Árón?

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2128
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2431
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod gandalf » 26 srp 2018 21:57

Jj trefa :-)

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9082
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Tea Racer » 26 srp 2018 22:02

Tak dnesní nákládání, rajčátka žlutá, plus mix, okoreneno papričkami a jedna sklínka Jaláááááááááá

52305

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod chris » 26 srp 2018 22:09

btw, ta jabloň je naprostá parádá, v téhle podobě bych jí dokázal na balkóně i najít místo :D

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2128
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2431
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod gandalf » 26 srp 2018 22:43

chris píše:
26 srp 2018 22:09
btw, ta jabloň je naprostá parádá, v téhle podobě bych jí dokázal na balkóně i najít místo :D
Je to poprvé, co takhle zapolodily - většinou to omrzne. Ale neměl jsem to srdce to na těch plodonoších vyštípat, jak se doporučuje. Taky jsem poprvé "stříknul", tak to nečervivělo a nepadalo.

Uživatelský avatar
Trixy
Stálý člen
Příspěvky: 141
Registrován: 04 bře 2018 19:18
Reputace: 80
Obrázky: 0

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Trixy » 27 srp 2018 09:26

Vidím že se to tady jen hemží mj i krásnou úrodnou rajčat, máte osvědčený recept na sugo?

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod matoha » 27 srp 2018 22:27

Niekto tu spomínal odrodu paradajok Wild Red mám ju aj ja ale z tých maličkých divokých odporúčam jednoznačne odrodu Galapagos je sladšía a oveľa chutnějšía. Bola tu spomenutá aj odroda Sweet Milion tak tú tiež musím odporučiť sladšíe som asi nejedol. Tiež spomínané Býčie Srdce má vraj tuhšiu šupu ja som si to až tak nevšimol skôr sa mi to zdá ako taký stred. Tá paradajka z Macedónska je považovaná za najkomplexnejšíu paradajku a mne celkom vyhovuje.
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod chris » 28 srp 2018 18:49

@matoha: Galapagos je skvělé, potřebuju jeho letošní pozici pro něco dalšího zajímavého příští rok (nejlepší pěstební pozice co mám), ale budu mít dost problém ho nedat znovu, začne plodit velmi brzo a zjevně bude plodit až dokud nezmrzne, desítky a desítky vijanů se stovkami a stovkami 3-4 g velmi chutných plodů.

Měl bych dotázek na někoho se zkušeností s melouny: sázel jsem v půlce léta pokusné semínko abych viděl jestli by se kytka nechala příští rok navigovat podél truhlíků. Dozrání nečekám, vycházelo by někam tak před vánoce :-)

Leč kytka (Sugar Baby) roste moc pěkně, po 57 dnech od výsadby semínka má na délku cca 1 m, 4 první květy, druhé dva v tuhle chvíli stále otevřené. Leč obávám se že zatím samí samci.
Afaik mají melouny poměr květů samice:samec cca 1:9, pokud by tohle platilo natvrdo i pořadově na stonku, tak nemám šanci ani na to aby se vytvořil jeden nedozrálý pidiplod než uhodí první mrazíky. Nehledně na to, že touhle dobou tu těžko někdo v okolí bude mít kvetoucí melouny, takže pokud se mi nepotká otevřený samec a samice abych na ně mohl vzít štěteček...

Takže otázka:
Je nějaké pravidlo kdy čekat první samičí květ na stonku? Třeba něco typu: né dříve než 6. nebo 8. květ může být samice?

EDIT: Tak věc se sama vyřešila :-) jen co se po pár dnech opět zvedly teploty tak kytka valí nové květy jeden za druhým a hlavně už chystá i první samičí květ k otevření. S odhadem jsem se celkem trefil, je 8. v pořadí na stonku.
52469


Zpět na „Ostatní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů