Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Co pěstujete mimo chilli papriček
Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2224
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3634
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Bacula » 08 črc 2018 22:26

Pěkné patizonky, ty jsem letos nedala, mám akorát žlutou cuketu.
:thumbup:
Bacula

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod gandalf » 08 črc 2018 23:01

Já mám 4, 4 Hokaido a 1 masitou "čínskou" dýni. Taky jsem dal čínské nakládačky /10/, ale spíš to vypadá na nějaký "svačinky" i když jsou poměrně štíhlý. Loni jsem zkoušel červený nakládačky, ale spíš vypadaly jako potažený ještěrčí kůží, ale chuť dobrá /do flašek nesměly/.

Uživatelský avatar
gyver
Stálý člen
Příspěvky: 383
Registrován: 27 říj 2017 12:16
Reputace: 825
Obrázky: 0
Bydliště: Novohrad 219m n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod gyver » 08 črc 2018 23:26

Zlta cuketa dnes putovala 1:1 s lopatkou do fasiriek, mnamky :-) ked su cukety, vzdy primiesavame aj do fasirok, su potom ovela stavnatejsie a aj vynos je vacsi :thumbup:
Prebehla uz aj ochutnavka prvych rajcin:
klasika Stupicke, Tornado, Bejbino
Po tych burkach, co sa tu zlievaju posledne dni, najviac praskalo Tornado. Aj supka je na nich dost hruba, stupicke mi pridu chutnejsie, ale pri krajani sa zase viac rozkydaju... Najlepsie je Bejbino, mensie plody ako tie dve predosle a sladsie, to maly chrume uz cestou zo zahrady.
Dozreli aj prve Clackamas blueberry, Purple Bumblebee - chutove by som povedal normalka... purple bumblebee mi pride texturou trosku hrckava, mukova, podobne sa mi zda aj Tornado. Ked ich jete po sebe, vsetky chutia normalne paradajkovo, ale rozdiel v chuti je vyrazne citit. Clackamas sa tazko odhaduje, kedy je zrela, stale je cierna. Ked sa odhrnu plody na strapci od seba, tam kde nejde slnko, tam su zelene a jeden uz bol cerveny. Ten som odtrhol, ale je to zbytocne zlozite vkuse to kontrolovat a riskovat odlomenie nedozretych. Na nete na fotkach som videl aj cierne s presvitajucou bordovou farbou, vzhladom na velku nasadu plodov mozno nejake necham dlhsie, ci sa tak vyfarbia...
Dozreli aj prve Sweet Aperitif, zatial chutovo topka. Su podla mna sladsie a chutnejsie ako tie komercne Hranacik, Medulienka, Brioso ... ale plody su malicke zhruba 2cm a 1 uz bol vdaka dazdom prasknuty. Plody dozreli zatial tri na dlhom strapci, kym by dozrel zvysok, prve by uz asi zhnili popraskane... takze zbierat treba asi po jednom a spolu so stopkou, ten prvy (neprasknuty) mi pri odtrhnuti praskol.


Uživatelský avatar
gyver
Stálý člen
Příspěvky: 383
Registrován: 27 říj 2017 12:16
Reputace: 825
Obrázky: 0
Bydliště: Novohrad 219m n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod gyver » 10 črc 2018 10:27

padr píše:
30 kvě 2018 08:33
Tomu sklolaminátu bych moc nevěřil. Jednak časem bude stárnout a nepříjemně se třepit - dlouhé ostré třísky, které se zapichují do rukou. Druhak pokud se to ohýbá, je to pro rajčata nevhodné. Počítej s tím, že plody se přeskupí na jednu stranu a budou tyč ohýbat jedním směrem, obvykle do cestičky
Mal si pravdu, klasicke Tornada a vacsie paradajky to neudrzi, ani dve tycky vedla seba, na cherry to staci. Problem je u mna aj vietor, mam to na otvorenom poli a tam tie tycky proste vykyve v zemi a potom sa uz aj lahsie ohnu. Na skusku som dal 4 hrube 16mm tycky k paradajkam, za par dni boli tiez vykyvane do sikma. Na dalsie roky asi budem musiet vymysliet nieco na styl vinohradov - stlpiky, drot a tycky zapichnut do zeme a uchytit aj hore o drot...

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod chris » 11 črc 2018 21:38

Rajčata čmeláci začínají dozrávat :-)
49871

Uživatelský avatar
Trixy
Stálý člen
Příspěvky: 141
Registrován: 04 bře 2018 19:18
Reputace: 80
Obrázky: 0

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Trixy » 11 črc 2018 22:13

Sweet Aperitif mohl by mi někdo poslat semínka těchto rajčat? Prosím PM, určitě se domluvíme

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod chris » 11 črc 2018 23:02

@Trixy: čeče, zrovna sweet aperitif není žádná vzácnost co se v cz špatně shání, mají ho v kdejakém kamenném krámě nebo e-shopu, např. tady https://www.neoseeds.cz/cz/e-shop/15672 ... -span.html ho vidím dokonce za cenu o korunu nižší než stojí známka na dopis ;-)


Zpět na „Ostatní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů