Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Co pěstujete mimo chilli papriček
hudobnik
Stálý člen
Příspěvky: 164
Registrován: 10 črc 2016 14:52
Reputace: 35
Obrázky: 0
Bydliště: Brno

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod hudobnik » 21 bře 2017 23:48

Co sa tyka jahod, ja som sadil minuly piatok tri odrody (z hlavy neviem). Totiz priatelka chcela aj nieco ine ako chilli. Nieco je uz vonku, ale len jedna odroda. Prekvapilo ma, ake drobne semena su to (akoby v mini v skumavke). Niektore sa sadili len na povrch, ale neviem ci to vobec vyklici... Tiez to chcem na balkon, tak uvidim. Nevedel som, ze to treba sadit tak skoro a ze sa treba s tym dost vyhrat. Takze uroda asi skor buduci rok... Ak to vobec prezije;)

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod JurassicChilli » 22 bře 2017 07:51

satana píše:
21 bře 2017 22:46
Ahoj, já ho měl. Myslím že někam sem jsem dával i fotky. Je to docela chutove dobré, ale že by to plodilo nějak extra moc, to ne. Aspon mě ne.
Měl jsem ho vedle plotu, tak se po něm pěkně pnul.
Díky. Fotky som našiel.
post31461.html?hilit=Cucamelon#p31461
Nejakú veľkú úrodu neočakávam. Chcel by som to pestovať len ako kuriozitu a občas si nejaký ten cucamelónik zobnúť.

Uživatelský avatar
satana
Stálý člen
Příspěvky: 211
Registrován: 28 srp 2013 19:12
Reputace: 89
Obrázky: 0
Bydliště: Vodňany

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod satana » 22 bře 2017 10:15

JurassicChilli píše:
22 bře 2017 07:51
satana píše:
21 bře 2017 22:46
Ahoj, já ho měl. Myslím že někam sem jsem dával i fotky. Je to docela chutove dobré, ale že by to plodilo nějak extra moc, to ne. Aspon mě ne.
Měl jsem ho vedle plotu, tak se po něm pěkně pnul.
Díky. Fotky som našiel.
post31461.html?hilit=Cucamelon#p31461
Nejakú veľkú úrodu neočakávam. Chcel by som to pestovať len ako kuriozitu a občas si nejaký ten cucamelónik zobnúť.
Já jsem je objednával na Aukru...

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod BlueShark » 22 čer 2017 17:30

Ahoj lidi.
Nemá někdo zkušenost s mandelinkama na bramborách?
Karate první postřik bída, pořád lezou, tak jsem osolil a dal jsem ho tam víc než doporučujou, také jich dost žije, možné jen ty nejmenší larvy zaklepaly bačkorama. Dal jsem i mospilan do toho pak tak snad to trošku pomůže, sbírali jsme je, ale ty pidi atd, poŕád přibývají a tím že na zahradu jezdím jednou za týden, nedá se to moc uhlídat.

Píšou že kopřivový výluh je hodně dobrej, zase bych mohl stříkat bez nějaké zdrženlivosti, není to chemie.
Má někdo radu? :-)

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod JurassicChilli » 22 čer 2017 18:22

Na malej, pestovateľskej ploche, čo predpokladám, že je aj tvoj prípad je najúčinnejšie mandelinky zbierať ručne do fľašky s vodou. Následne fľašku zavrieť a nechať ich utopiť. Treba zbierať dospelé jedince, larvy a ničiť aj žlté vajíčka ktoré sú v skupinkách nakladené na spodnej strane listov. Trochu sa podobajú na vajíčka lienky/berušky. Po pár zberoch budeš mať po mandelinkách, alebo ich aspoň zredukuješ na únosnú mieru. Záleží ako poctivo a svedomito budeš mandelinky zbierať a aj od toho, či niekde nablízku nemá aj sused porast brambor z ktorého by mohli nové dospelce priletieť.

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod BlueShark » 22 čer 2017 19:49

Jj sousedi maj ale pár řádku a ti to stíhaj, hlavně bydlej u zahrady, já ta, jsem jednou za týden někdy déle a to je problém.
Sbíráme když tam jsme, ale hejna malých zase a zase, lividuji i vajíčka i brouky když jsou, ale prostě jsou rychlý, pořád jsou nový a nový, hrůza...
Buud experimentovat ješte... My máme asi 15 11m řádků no, takže do není úplně malé...

pan_klobouk
Stálý člen
Příspěvky: 414
Registrován: 12 led 2016 21:06
Reputace: 250
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod pan_klobouk » 23 čer 2017 09:56

BlueShark píše:
22 čer 2017 17:30
Ahoj lidi.
Nemá někdo zkušenost s mandelinkama na bramborách?
Karate první postřik bída, pořád lezou, tak jsem osolil a dal jsem ho tam víc než doporučujou, také jich dost žije, možné jen ty nejmenší larvy zaklepaly bačkorama. Dal jsem i mospilan do toho pak tak snad to trošku pomůže, sbírali jsme je, ale ty pidi atd, poŕád přibývají a tím že na zahradu jezdím jednou za týden, nedá se to moc uhlídat.

Píšou že kopřivový výluh je hodně dobrej, zase bych mohl stříkat bez nějaké zdrženlivosti, není to chemie.
Má někdo radu? :-)
Ahoj,
na mandelinky mam vzpominky od mala,jako prcek jsem chodil a tyhle mrsky sbiral do sklenice s vodou a larvy+vajicka mackal v listech. Nevybavuju se ,ze by se u nas nekdy brambory strikaly postrikem.
Za mne proste 2xtydne projit radky a posbirat co uvidis a na nejaky koprivy bych hodil bobek...
pan_klobouk

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2128
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2435
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod gandalf » 23 čer 2017 13:23

Tak já to vezmu z kraje - brambory, pór, celer, okurky nakládačky /3 druhy i červené/, mangold, kedlubny, rajčata /cca 10 druhů/, 2 druhy jahod, 3 druhy cibule, patizóny, hokaido, fazole, 2 druhy česneku /včetně mého kvkazana/, beraní rohy + bylinky počínaje petrželkou, mátou /3 druhy/, meduňkou ---- šalvějí konče, kytky, rybíz, na plotě ačokča ..... Pochopitelně chilli. Asi jsem na něco zapomněl :-)


Zpět na „Ostatní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: gandalf a 12 hostů