Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Co pěstujete mimo chilli papriček
MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3588
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3856
Obrázky: 0

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod MartinS » 21 bře 2017 16:24

Ja prave si minule o tom neco cetl a pak v krame jiny druhy nez doporucovali lidi na netu, takze jsem neco koupil a z toho byl fajn jeden nebo dva.
Ostatni nic extra. Tak jsem si rikal ze bych zacal od zacatku. Pokud ale uz je ted pozde, tak na to prdim asi a budto koupim na test treba jeden ker a nebo az za rok...

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod BlueShark » 21 bře 2017 17:34

Docela by mě zajímalo, zdali někdo pěstuje jahody na balkóně. Já zkusil nějaké vzít ze zahrady a pár drobnejch zmršenejch plodů a bída. Je to vůbec možné, aby to plodilo srovnatelně nebo dokonce víc díky lepší péči atd? Je tu někdo takový? Přišlo mi, že to nemá smysl no... Ale rád se budu mýlit.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3588
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3856
Obrázky: 0

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod MartinS » 21 bře 2017 18:14

Tak jsem dostal doporuceni na nejake Mesicni Jahody. Mensi ale pry se na balkon hodi, tak uvidim, prodava je Semo a ma i zlutou variantu.

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod JurassicChilli » 21 bře 2017 18:23

Mesačné jahody som pestoval na záhrade. Majú malé plody a chutia ako lesné jahody. Výhoda je, že plodia celú sezónu na rozdiel od obyčajných jahôd. Len to dá trochu práce vypestovať ich zo semien. Mesačné jahody sa mali vysievať už vo februári, lebo spočiatku rastú veľmi pomaly. Malé semenáčiky sú náchylné na pôdnu pleseň, takže treba podobne ako u paprík dávať veľký pozor na plesnenie substrátu.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5420
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9091
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Tea Racer » 21 bře 2017 21:16

JurassicChilli píše:
21 bře 2017 14:24
Ja mám rád aj uhorky a aj papriky, ale Ačokča mi prišla úplne bez chuti. Ako keby som chrúmal trávu. Nejak som u nej postrádal onú typickú sladkosť dozretých paprík a osviežujúcu chuť uhoriek. Zrejme je to hodne individuálne a každému chutí inak.

Mně prijde chutove dost vyrazná, mozná jsi mel smulu na kus. Já mel od Gandalfa i souseda, chutnaly stejne dobre, oslovilo nas to natolik, že je chceme letos na pronajaté zahradce pestovat.

Jahody jsem na balkone mel, ale moc to neplodilo tak dali misto paprickách navic. :D

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2241
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3674
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Bacula » 21 bře 2017 22:23

BlueShark píše:
21 bře 2017 17:34
Docela by mě zajímalo, zdali někdo pěstuje jahody na balkóně. Já zkusil nějaké vzít ze zahrady a pár drobnejch zmršenejch plodů a bída. Je to vůbec možné, aby to plodilo srovnatelně nebo dokonce víc díky lepší péči atd? Je tu někdo takový? Přišlo mi, že to nemá smysl no... Ale rád se budu mýlit.
Jahody na balkoně mám, 3 truhlíky na zábradlí. V jednom jsou ananasové, v jednom malinové, třetí převislé, dovezené z Polska. Na těch je plodů nejvíce, ale stejně nesrovnatelně méně, než z rostlin na zahradě. Ananasové plodí, jsou zajímavé, ale z každé je pár plodů. Malinové byly vloni mizerné, jestli se letos nepolepší, půjdou. S měsíčními mám zkušenost také, mám je v nádobě na zahradě, jsou také vypěstované ze semínek, plodí delší dobu než ty velké. Podívám se na ně, kdyžtak mohu kousek pro někoho oddělit. Jinak letos už je na výsev opravdu pozdě, jsou ze začátku strašně drobounké, dlouho trvá, než vyrostou.
Bacula

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod BlueShark » 21 bře 2017 22:40

Tak šlo mi spíš o ty kupované, semínka bych nehrotil, jen mě zajímalo, zdali má někdo jiný názor, než že na balkóně bída a na zahradě mnohem více.

Uživatelský avatar
satana
Stálý člen
Příspěvky: 211
Registrován: 28 srp 2013 19:12
Reputace: 89
Obrázky: 0
Bydliště: Vodňany

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod satana » 21 bře 2017 22:46

JurassicChilli píše:
21 bře 2017 14:13
Ja by som chcel skúsil pestovať Cucamelon. Pestovali ste ho už niekto? Sú to také miniatúrne sexy melóniky. :lol:
https://www.google.sk/search?q=Cucamelo ... 74&bih=915
Bohužiaľ semeno nemám šancu zohnať. Cucamelon je ešte u nás málo známy. Jedine snáď niekde z internetu objednať.
Ahoj, já ho měl. Myslím že někam sem jsem dával i fotky. Je to docela chutove dobré, ale že by to plodilo nějak extra moc, to ne. Aspon mě ne.
Měl jsem ho vedle plotu, tak se po něm pěkně pnul.


Zpět na „Ostatní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů