Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Co pěstujete mimo chilli papriček
Uživatelský avatar
padr
Stálý člen
Příspěvky: 359
Registrován: 29 črc 2015 10:13
Reputace: 653
Obrázky: 0
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod padr » 27 srp 2019 13:18

Na hrozny je potřeba koupit u číňana organtýnový sáčky. Mně se sršni vrhli začátkem července na nashi hrušky, takže jsem je otrhal nezralé a chvátal sáčkovat hrozny. Shora sršni a vosy, zdola myši a hraboši. Je to boj.


Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod gandalf » 01 zář 2019 16:41

Takhle mi dopadla sloupcovitá jabloň - dneska jsem jí vytáhl - hryzec. O myších ani nemluvím - vybraly mi i brambory.
61243

Uživatelský avatar
padr
Stálý člen
Příspěvky: 359
Registrován: 29 črc 2015 10:13
Reputace: 653
Obrázky: 0
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod padr » 03 zář 2019 11:32

Ovocné stromy už všechny sázím do králíkářského pletiva, jinak nepřežijí. Je to smutná zkušenost.

Moje letošní rajčatová novinka - Brad's atomic grape. Chuťově výborné, vitální a nevšední trojbarevný vzhled. Jen je trochu problém, že se hůř poznává zralost a občas některé přezraje, praskne a shnije. Nicméně příští rok určitě zase budou.
61282

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2224
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3634
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Bacula » 03 zář 2019 12:00

To je moc pěkné, budeš mít semínka?
Bacula

Uživatelský avatar
padr
Stálý člen
Příspěvky: 359
Registrován: 29 črc 2015 10:13
Reputace: 653
Obrázky: 0
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod padr » 03 zář 2019 12:57

Semínka určitě budou, po sezoně uděláme velký change ;)

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Chozee77 » 03 zář 2019 21:32

Také dnes přidám pár foteček ale hlavně kvůli tomu čajotu co mi donesl kamarád včera ...viděl sem to poprvé,a musím říct že to hodně dobrá zelenina,👍👍😇 něco mezi kedlubem a okurkou.. má velmi jemnou chuť kedlubny ale je to měkčí a šťavnaté a tím to připomíná okurek... Jo a ještě doplním,že to má od jednoho větnamce co k němu rozváží Pečivo a on to tam má u obchodu na pergole místo hroznů 😁😁 visí mu to tam jak žárovky 😎

6131161312
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod chris » 04 zář 2019 08:54

Zrovna včera jsem trochu uvažoval jestli nechám příští rok znovu ačokču bepracně vyvazovat pár chilli kytek stejně jako loni a ty do mne s čajotem :-)

Rozhodně dík, doposud jsem ho vůbec neznal a když jsem teď juknul na net tak by mne opravdu dost lákal, zelenou část kedlubny mám nejraději, jeho mladé výhonky jdou taky využít, kořeny jsou také jedlé... musím koupit plod a ochutnat.
Jenže pak jsem četl dále: "...spletené tenké lodyhy dorůstají délky 20 - 50m. Pod zemí vytváří až 10kg hlízu..." a když jsem si vzpoměl na to co mi letos předvádí jedno rajče a loni předváděla ačokča, tak mi došlo že tuhle rostlinu na balkóně prostě riskovat nesmím, během pár týdnů by se nejspíš nedostali z baráku ani sousedi dole v přízemí :-D :-D

Btw, ta fáze kdy čajot přejde někdy okolo 4.-5. měsíce do etapy explozivního růstu je dost působivá, co jsem tak kouknul na pár videí z míst kde je pro něj optimální klima tak v té fázi co týden to zdvojnásobuje jak svoje rozpětí tak i celkovou listovou plochu.


Zpět na „Ostatní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů