Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Co pěstujete mimo chilli papriček
Uživatelský avatar
gyver
Stálý člen
Příspěvky: 383
Registrován: 27 říj 2017 12:16
Reputace: 825
Obrázky: 0
Bydliště: Novohrad 219m n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod gyver » 18 črc 2019 16:06

A ešte príp. poraď, odkiaľ si bral tie semiačka, z nejakeho českého e-shopu alebo si dostal ? Ja som bral od vás z neoseeds, ale tam kukám maju black cherry, ale galapagos nemáme, nevedeme ... Datlo by nemal byť problém, keďže to je lokálka...

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod chris » 18 črc 2019 17:54

Klidně ti koncem sezóny pošlu nějaká semínka jestli chceš, stejně možná budu u tebe somrovat tu genetiku Amarilla. :-) Ale varuju předem, mám všechno open-polllnated a kytky velice nahusto :D
Datlo mají všude - Semo, tuším edice mlsné jazýčky.
Black Cherry je heirloom odrůda, dá se třeba i z gengel.cz
Galapagos jsem bral odtud: https://www.chili-seminka.cz/semena-raj ... &results=2 btw, mají tam i Black Cherry.

btw, ještě k těm zeleným odrůdám: taky jsem se bál toho jak vlastně poznám kdy jsou dozrálé, ale co tak koukám po netu na obrázky tak ono nebude až tak velký problém poznat které bylo podtrženo, které už začíná být zralé, a které už je plně botanicky dozrálé. :-)
Obrázek

Bullets
Stálý člen
Příspěvky: 1010
Registrován: 01 bře 2015 20:51
Reputace: 643
Obrázky: 0
Bydliště: kajsik v Goralii

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Bullets » 18 črc 2019 22:47

Potvrzuji že už druhou sezonu jedu Galapagos ze zmíněného eshopu a jsou chuťově luxusní! Letos dozrály první plody o chloupek později než divoška z Peru které je ještě luxusnější jen malilinkatá :D

Uživatelský avatar
gyver
Stálý člen
Příspěvky: 383
Registrován: 27 říj 2017 12:16
Reputace: 825
Obrázky: 0
Bydliště: Novohrad 219m n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod gyver » 19 črc 2019 10:09

Díky kluci za rady ... tak ja to skúsim snáď aj s tými zelenými, veď oni sú vlastne červené, keď sú zelenožlté :jalapeno:
... žíšmarjá, dozrelo prvých hádam 10 paprík a paradajok a už riešim nákupy na budúci rok ... :foods:

Uživatelský avatar
JanaK
Stálý člen
Příspěvky: 219
Registrován: 02 srp 2018 08:41
Reputace: 613
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod JanaK » 23 črc 2019 23:25

Kromě velkoplodých odrůd mi už dozrávají všechna rajčata
59695

U některých jsem sice měla malinko jinou představu podle popisu nebo obrázku ale chuťově jsou výborné všechny.
Potřebuju na příští rok vybrat jen polovinu odrůd a nejspíš si budu muset házet kostkou :dunno:
Snad jen to zelené moc nenadchlo ale spíš je to barvou, protože to nikdo nechce ani ochutnávat :thumbup:

Uživatelský avatar
gyver
Stálý člen
Příspěvky: 383
Registrován: 27 říj 2017 12:16
Reputace: 825
Obrázky: 0
Bydliště: Novohrad 219m n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod gyver » 24 črc 2019 08:36

JanaK píše:
23 črc 2019 23:25
Potřebuju na příští rok vybrat jen polovinu odrůd a nejspíš si budu muset házet kostkou :dunno:
Ja som po minulom roku vyradil Ildi, úroda bola veľká, ale chuťovo ma moc nenadchlo, zdalo sa mi kyslejšie ako tie ostatné cherry a malo takú nezaujímavú mdlú chuť. Ani som ho nemal také veľké ako Bumblebee, skôr bolo ako Aperitif. Tento rok vyraďujem Tomatoberry (niečo ako Jahodo). Veľa plodov začína hniť pred dozretím (nie suchá hniloba) a aj listy už vyzerajú nezdravo, to ich zatiaľ dozrelo iba pár kusov. Podobne sa to správalo minulý rok. Na balkóne mám už druhý rok trio Aztek, Vilma, Venus a opäť dozrievajú ako prvé oranžové Venus, takže budúci rok už iba tie. Tak si možno všímaj aj takéto veci a rozhodni sa podľa toho. Ale ono zase vyskočia ďalšie možnosti, aj mne sa zdá, že z tej tvojej fotky musím niečo o rok vyskúšať :wave:
Mne sa najviac z týchto malých pozdáva Sweet Aperitif, Bumblebee Gold, aj v pohode dostupné Mandat a Charmant, trochu väčší je Orange Santa. Trochu ma trápi Finik žltý, ktorý som mal z estónskeho shopu a už 2 roky ho tam nemajú. (keď hľadám cez google, medzi prvými obrázkami sú moje fotky z tohto fóra :hmmm: ) Tento rok som vysial posledné 3 semienka a tak budúci rok asi skúsim Datlo, viacerí ho tu odporúčali a máš ho aj ty. Alebo vyberiem semienka z plodov a uvidíme, čo za mutant z toho bude ... je to F1 :dunno:
No a pri paprikách som zatiaľ každý rok pestoval možno z 90% nové veci, lebo treba skúšať
:foods: :angry1:
Tak prajem štastnú ruku pri výbere :thumbup:

Uživatelský avatar
JanaK
Stálý člen
Příspěvky: 219
Registrován: 02 srp 2018 08:41
Reputace: 613
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod JanaK » 24 črc 2019 09:25

Rajčat budu vysazovat jen poloviční počet rostlin (letos jsem to plánovaně přehnala ať mám z čeho vybírat) a ráda bych se dobrala k tomu mít tak 1/4 novinek a 3/4 osvědčených stálic jak u paprik, tak u rajčat a nejlépe minimum F1. Jsem nenapravitelný optimista :thumbup:

Keříčková rajčata moc nemusím - na záhoně zaberou místo a úroda malá proti tyčkovým - ale na trojici Aztek, Vilma a Venus poslední dobou narážím často, tak je možná zkusím do truhlíku a třeba se je povede trošku přirychlit proti záhonkovým, což by bylo super :thumbup:

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Chozee77 » 24 črc 2019 09:32

Z Vilmy sem taky mile překvapen...👍😇díky bacule,😉 na to že má keřík asi 40cm na výšku tak je tam určitě přes 50 plodů velikosti cherry minimálně a kvete vesele dál.je to chuťové dobré 😋 slaďoučké, děti dávají za jedna 👍🙂
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman


Zpět na „Ostatní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů