kdo to pozná?

Nevíte jakou rostlinu chilli máte, posílejte Vaše dotazy sem
Uživatelský avatar
wolfwings
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 16 kvě 2011 15:38
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: kdo to pozná?

Příspěvekod wolfwings » 18 kvě 2011 12:16

S Hot Waxem si srandu nedělá..

Chilli tests, Hungarian Hot wax

Forkys
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 10 kvě 2011 22:04
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: kdo to pozná?

Příspěvekod Forkys » 22 kvě 2011 00:52

Dík za odpověď, už se těším na ochutnávku, pokud papričky úspěšně přežijou moje pokusy o pěstování. Zatím vegetí na okně, ale brzo je čeká balkón.
Bude to vostrý...

Husky
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 12 kvě 2011 18:27
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: kdo to pozná?

Příspěvekod Husky » 24 kvě 2011 19:34

Prosil bych o identifikaci odrůdy, pokud je to možné...Rostliny mám už od loňského března, kvetly i v zimě, ale květy se neudržely. Už sem to chtěl zrušit, ale letos na jaře se to obsypalao a už průběžně sklízím. Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: kdo to pozná?

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 24 kvě 2011 21:54

Husky píše:Prosil bych o identifikaci odrůdy, pokud je to možné...Rostliny mám už od loňského března, kvetly i v zimě, ale květy se neudržely. Už sem to chtěl zrušit, ale letos na jaře se to obsypalao a už průběžně sklízím. Děkuji za odpověď.
Nějaká fotka?

Hofik21
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 05 čer 2011 21:54
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: kdo to pozná?

Příspěvekod Hofik21 » 06 čer 2011 16:14

Zdravím,
mám taky rostlinku a nevím co je zač, no popravdě jsou dvě. Koupil sem si před rokem rostlinku na trhu a nechal jsem si semínka a letos vysadil. Vyrostli 2 ale přitom je každá jiná a přitom jsou z jedné papričky.Jedna roste jako strom a druhá jako keř viz. foto. Plody jsou též jiné, z rostliny připomínající strom jsou papričky 5-6cm dlouhé a když jsou dozrále jsou zelené viz. foto. Bohužel ani u jedné nevím co je zač tak bych vás rád poprosil o radu :)

5448

5447

5446

5445


jinak foto i v mém albu :)

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: kdo to pozná?

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 08 čer 2011 09:40

Hofik21 píše:Zdravím,
mám taky rostlinku a nevím co je zač, no popravdě jsou dvě. Koupil sem si před rokem rostlinku na trhu a nechal jsem si semínka a letos vysadil. Vyrostli 2 ale přitom je každá jiná a přitom jsou z jedné papričky.Jedna roste jako strom a druhá jako keř viz. foto. Plody jsou též jiné, z rostliny připomínající strom jsou papričky 5-6cm dlouhé a když jsou dozrále jsou zelené viz. foto. Bohužel ani u jedné nevím co je zač tak bych vás rád poprosil o radu :)

jinak foto i v mém albu :)
Mohlo by se jednat klidně o Okrasné papričky Capsicum frutescens Nohel Garden nebo alespoň podobný kultivar.

Obrázek

Okrasné papričky Capsicum frutescens Nohel Garden špičaté červené

Nízké (pouze 15 – 20 cm vysoké) rostliny nesou svazek menších jehlancovitých plodů. Plody se vyvíjí nad úrovni listů a jsou proto výrazně dekorativní.

Hofik21
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 05 čer 2011 21:54
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: kdo to pozná?

Příspěvekod Hofik21 » 09 čer 2011 11:16

Děkuji, a u té druhé nevíte?? :)

pivnik
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 09 čer 2011 22:48
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: kdo to pozná?

Příspěvekod pivnik » 09 čer 2011 23:18

Ahoj.
Dneska jsem koupil v Kauflandu směs chilli papriček,podle popisu by tam měla být i Jalapeňo,jelikož jsem začátečník tak nevím,která z nich (těch podlouhlých) to bude? Podle obrázku jak jsem si to určil já.
Byly tam 1.- Habanero žlutá,červená
2.-Rawit
3.-Cayenne?
4.- Jalapeňo???

Obrázek

ještě bych poprosil o identifikaci odrůdy,semínka mám od kamaráda-ten taky neví co to je.Výška cca.30 cm,papričky byly 2-3 cm velké,barva oranžová až oranžovočervená.
Předem díky.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Zpět na „Identifikace odrůd chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti