Odruda ?

Nevíte jakou rostlinu chilli máte, posílejte Vaše dotazy sem
Uživatelský avatar
Vasjis
Stálý člen
Příspěvky: 1333
Registrován: 26 úno 2015 08:21
Reputace: 490
Obrázky: 0
Bydliště: České Budějovice

Re: Odruda ?

Příspěvekod Vasjis » 27 kvě 2015 09:33

Ale to sem vůbec nesázel :D sázel sem svoje semínka multicolor z loňska a habanera co sem sněd jak je možný že vyroste něco takoveho ? nějak tomu nerozumím :)

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3833
Obrázky: 0

Re: Odruda ?

Příspěvekod MartinS » 27 kvě 2015 11:22

Svoje seminka? Mno tak v tom pripade je ti jasne ze ti ten multak mohla opylit jina annuumka. Sice ti prvni sezonu vyroste to na co mas seminka, ale seminka uvnitr papricky uz muzou byt hybridni.

To same se mi stalo loni. Dostal jsem cerstve cerne perly od kolegy. Zasadil jsem seminka z nich a vyrostly mimo jine Berani rohy, ktere jsem vubec nesazel. A bylo to kvuli tomu ze kolega to pestoval po kope na jednom prostoru.

Nastesti to nebylo spatne, berani rohy s palivosti cerne perly. Takze se to zuzitkovalo bez problemu.
Taky jsem na to cumel jak puk, sazel jsem jen z malych kulatych/sisatych plodu a rostly rohy :-D

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Odruda ?

Příspěvekod BlueShark » 27 kvě 2015 12:20

Jj používat semínka první dokud to jde, pak raději koupit nebo to množit na semena nějakým trikem, zalepením poupat nebo separací kytky na komín :-D

Uživatelský avatar
Vasjis
Stálý člen
Příspěvky: 1333
Registrován: 26 úno 2015 08:21
Reputace: 490
Obrázky: 0
Bydliště: České Budějovice

Re: Odruda ?

Příspěvekod Vasjis » 27 kvě 2015 19:08

Tak to je v prd. loni sem si totiž koupil multi a dorset naga ale z dorset naga vyrostlo něco mezi jalapeno a kozým rohem a nepálelo to tak je možný že je to ono ? A když ted mám na balkoně 10 druhů tak to sou semínka nepoužitelná ? na příští rok ?

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3833
Obrázky: 0

Re: Odruda ?

Příspěvekod MartinS » 27 kvě 2015 20:10

Vasjis píše:Tak to je v prd. loni sem si totiž koupil multi a dorset naga ale z dorset naga vyrostlo něco mezi jalapeno a kozým rohem a nepálelo to tak je možný že je to ono ? A když ted mám na balkoně 10 druhů tak to sou semínka nepoužitelná ? na příští rok ?
Ted uz jo no, pokud jsi pouzil seminka z papricek. Pouzitelna jsou, ale nevis co z toho vyroste. Sklidis perlu a z jeji seminek vyroste roh(jako se to stalo me)
Kdyz mas kupovane seminka z dobreho zdroje, tak pokud chces dalsi rok ze svych plodu, tak se doporucuje kvet zalepit nebo treba obalit pytlikem z caje.
Aby se ti druhy navzajem nezprasily. Pokud jsi zasadil seminka z multicoloru, tak je pravdepodobny ze to bude hybrid mezi multicolorem a tim co ti vyrostlo loni, coz uz byl taky hybrid jak jsi psal.

Idelani je spis pestovat palivejsi druhy aby kdyz se ti to zkrizi, tak porad z toho vyleze neco pouzitelneho.

Uživatelský avatar
Vasjis
Stálý člen
Příspěvky: 1333
Registrován: 26 úno 2015 08:21
Reputace: 490
Obrázky: 0
Bydliště: České Budějovice

Re: Odruda ?

Příspěvekod Vasjis » 28 kvě 2015 08:21

2x Tsm
1x Bhut Jolokia yellow
2x Habanero Bonda Ma Jacques
1x Rawit
1x Multicollor spíš teda asi ne :(
1x Bischop crown
A zbytek habanera red and yellow

tak jako kdyby mi rostli zvonky s pálivostí jolokia by mi nevadilo ale myslel sem že si rozmnožím semínka na TSM i ostatních druhů a pošlu dál. když dám květ do pytlíku od čaje tak se otevře ? Neutrhá se mi to nebude to větší škoda než užitek ? A i když to dám do pytlíku tak pak s tím zatřesu aby se květ oplodnil muže se tam dostat pil z jiné kytky ne ? Tak to teď nevím co mám říct 8 lidem co jsem jim dal udajně multicolor :(

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3833
Obrázky: 0

Re: Odruda ?

Příspěvekod MartinS » 28 kvě 2015 10:48

Na internetu jsou primo navody na zalepeni kvetu a pripadne zabaleni do neceho. Nedavno tu nekdo daval odkaz, zkus hledani na foru.
Multicolory maji spise fialove stonky

Multicolor ma takovy fialovy nadech, jak stonek, tak trosku listy. Pestoval jsem loni:
19269

Ja myslim ze ostatni ti snad vyjde krome tech multaku. Tak drzim palce. Priste lepsi koupit seminka nebo se poptat zde na foru.
Idelane treba pul na pul. Neco koupit a neco sehnat. Abys mel alespon trochu jistotu co vyroste :-)

Uživatelský avatar
Vasjis
Stálý člen
Příspěvky: 1333
Registrován: 26 úno 2015 08:21
Reputace: 490
Obrázky: 0
Bydliště: České Budějovice

Re: Odruda ?

Příspěvekod Vasjis » 28 kvě 2015 19:26

JJ ale kupavat každej rok to by se mi dost prodražilo :( Mně spíš dostalo že sem si vyndal semínka z multicoloru a roste mi něco jinýho. A když mám teda na balkoně cca 8 druhů tak je možný že mi to bude rust příští rok úplně nová odruda a bude to vipadat něco jako mezi vším nebo to veme pálivost jednoho a vzhled tamtoho a bude paprika ? jestli si to teda představuju správně ?


Zpět na „Identifikace odrůd chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů