identifikace odrůdy

Nevíte jakou rostlinu chilli máte, posílejte Vaše dotazy sem
Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: identifikace odrůdy

Příspěvekod bremic » 07 říj 2013 16:40

landovalucie72 píše:Všem moc děkuju a nedalo mi to a ochutnala jsem :-) A samotné se to fakt nedá :-D Opravdu je to pekelné, ale par vterin to vypadalo jako že nic a pak se to rozjelo :-) Plody maji cca 6cm a stačila mi špička :-) :veryhot:
vnímání palu je o zvyku ale nic se nemá přehánět :wave:

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2129
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2436
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: identifikace odrůdy

Příspěvekod gandalf » 07 říj 2013 16:41

Tak asi Naga. Teď jde o to, jak jsi na to citlivá. Ono to Thai taky není pro netrénované.

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: identifikace odrůdy

Příspěvekod bremic » 07 říj 2013 16:51

gandalf píše:Tak asi Naga.......
Naga PC roste taky špičkou nahoru?
Jednou jsem si s kamarádem dal v Honkongu kuře na chilli....bylo to orestovaná půlka kuřete s hromadou takových dlouhých tenkých restovaných papriček. Kamarád u toho nepokrytě křičel(potom tvrdil že ztratil veškerou lidskou důstojnost) a já hrál kamennou tvář až do opuštění restaurace :smoketoil:

Uživatelský avatar
landovalucie72
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 05 říj 2013 18:17
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: identifikace odrůdy

Příspěvekod landovalucie72 » 07 říj 2013 16:54

gandalf píše:Tak asi Naga. Teď jde o to, jak jsi na to citlivá. Ono to Thai taky není pro netrénované.


No mám tu ještě Habanero Paper Lantern a to se mi zdá proti tomuhle sladké :-) Musim trénovat :-)

-- 07 říj 2013 16:55 --
bremic píše:
gandalf píše:Tak asi Naga.......
Naga PC roste taky špičkou nahoru?
Jednou jsem si s kamarádem dal v Honkongu kuře na chilli....bylo to orestovaná půlka kuřete s hromadou takových dlouhých tenkých restovaných papriček. Kamarád u toho nepokrytě křičel(potom tvrdil že ztratil veškerou lidskou důstojnost) a já hrál kamennou tvář až do opuštění restaurace :smoketoil:

:thumbup:

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: identifikace odrůdy

Příspěvekod bremic » 07 říj 2013 17:02

landovalucie72 píše:

No mám tu ještě Habanero Paper Lantern a to se mi zdá proti tomuhle sladké :-) Musim trénovat :-)

:

Ano Habanero Paper Lantern je typickým představitelem sladkých chilli papriček :megalol:

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2129
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2436
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: identifikace odrůdy

Příspěvekod gandalf » 07 říj 2013 17:11

bremic píše:
gandalf píše:Tak asi Naga.......
Naga PC roste taky špičkou nahoru?
Jednou jsem si s kamarádem dal v Honkongu kuře na chilli....bylo to orestovaná půlka kuřete s hromadou takových dlouhých tenkých restovaných papriček. Kamarád u toho nepokrytě křičel(potom tvrdil že ztratil veškerou lidskou důstojnost) a já hrál kamennou tvář až do opuštění restaurace :smoketoil:
Jo, když je mladý, zelený. Jak lusky zrají, tak těžknou a přetáčejí se. Je potom takový "rozježený" - něco nahoru, něco do stran a něco dolu. Zajímavý je, že mi asi dvě rostliny ve foliáku přežily ty mrazy. Tak jsem je zalil .... Ale taky Sibiřské domácí nejeví takové poškození /tedy většina listů ano, ale plody jsou pevné/. To Sibiřské je taky pěkná mrcha. Dnes jsem sušil TSM a myslel jsem, že u toho zahynu - to je síla /troje rukavice na to padly a stejně jsem jako opařenej, napůl udušenej, slepej a o tom, co mi dělalo s nosem, o tom nemluvím - kdyby byla soutěž o nejdelší ......, tak jsem vítěz, jenže jak se v těch zaneřáděnejch rukavicích vysmrkat, otřít slzy ...../.

Uživatelský avatar
landovalucie72
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 05 říj 2013 18:17
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: identifikace odrůdy

Příspěvekod landovalucie72 » 07 říj 2013 17:16

gandalf píše:
bremic píše:
gandalf píše:Tak asi Naga.......
Naga PC roste taky špičkou nahoru?
Jednou jsem si s kamarádem dal v Honkongu kuře na chilli....bylo to orestovaná půlka kuřete s hromadou takových dlouhých tenkých restovaných papriček. Kamarád u toho nepokrytě křičel(potom tvrdil že ztratil veškerou lidskou důstojnost) a já hrál kamennou tvář až do opuštění restaurace :smoketoil:
Jo, když je mladý, zelený. Jak lusky zrají, tak těžknou a přetáčejí se. Je potom takový "rozježený" - něco nahoru, něco do stran a něco dolu. Zajímavý je, že mi asi dvě rostliny ve foliáku přežily ty mrazy. Tak jsem je zalil .... Ale taky Sibiřské domácí nejeví takové poškození /tedy většina listů ano, ale plody jsou pevné/. To Sibiřské je taky pěkná mrcha. Dnes jsem sušil TSM a myslel jsem, že u toho zahynu - to je síla /troje rukavice na to padly a stejně jsem jako opařenej, napůl udušenej, slepej a o tom, co mi dělalo s nosem, o tom nemluvím - kdyby byla soutěž o nejdelší ......, tak jsem vítěz, jenže jak se v těch zaneřáděnejch rukavicích vysmrkat, otřít slzy ...../.

A jak sušíš? Já loni sušila jen par kousku na niti, ale letos chci zkusit sušičku, ale nevim jestli mi to nezamoří byt, nemám s tím zkušenost. sušičku jsem zvolila hlavne kvůli Habanero Paper Lantern, slyšela jsem , že když se suší vcelku na niti ,že maji tendenci plesnivet a to bych nerada.

-- 07 říj 2013 17:21 --

Jo a jeste jeden dotaz. Pestovala jsem jen na balkone a protože už byla v noci zima mam je ted v byte, nekteré jeste zelené. Jak dlouho je tu můžu mit? Já aby to stačilo dojit. Co jsou v byte tak se červenaji krapet rychleji. Díky.

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: identifikace odrůdy

Příspěvekod bremic » 07 říj 2013 17:25

gandalf píše: Jo, když je mladý, zelený. Jak lusky zrají, tak těžknou a přetáčejí se. Je potom takový "rozježený" - něco nahoru, něco do stran a něco dolu. Zajímavý je, že mi asi dvě rostliny ve foliáku přežily ty mrazy. Tak jsem je zalil .... Ale taky Sibiřské domácí nejeví takové poškození /tedy většina listů ano, ale plody jsou pevné/. To Sibiřské je taky pěkná mrcha. Dnes jsem sušil TSM a myslel jsem, že u toho zahynu - to je síla /troje rukavice na to padly a stejně jsem jako opařenej, napůl udušenej, slepej a o tom, co mi dělalo s nosem, o tom nemluvím - kdyby byla soutěž o nejdelší ......, tak jsem vítěz, jenže jak se v těch zaneřáděnejch rukavicích vysmrkat, otřít slzy ...../.
Zrovna jednu jsem dneska pižlal na semínka taky v rukavicích a taky jsem to fotil....taky v těch rukavicích....asi ten foťák někomu věnuju :hang:


Zpět na „Identifikace odrůd chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů