Výživa a hnojení chilli papriček

Hnojení paprik
Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Dr.Pedr » 13 kvě 2015 14:27

ahaáá pěstuješ hydro...tak tomu nehovím ...v každém případě bych postupoval dle návodu....mám pár kámošů co pěstují různé ,,traviny,, :thumbup: a mají s tím (HESI neboBIO BIZZ) velký úspěch !!

PS: Na rajče a papriku doporučuji jihočeské hnojivo 5 v 1 ....
http://www.forestina.cz/produkt/jihoces ... vo-5v1-780" onclick="window.open(this.href);return false;

wava
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 03 led 2015 15:57
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod wava » 13 kvě 2015 15:28

Právě, že mi složenim připadá dělaný pro konopí... Ta forestina vypadá dobře, ale do hydra, stejně jako biobizz, to neni. Podniknu nějaký experimenty, když trpělivost dovolí.
Každopádně toho tam leju asi málo, protože chilli co mám spolu s rajčatama, salátem a bazalkou v květináči je minimálně dvakrát větší, svěžejší a zčervenali mu řapíky.... U rajčat je rozdíl menší...

wava
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 03 led 2015 15:57
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod wava » 14 kvě 2015 13:06

wava píše:Zdravím všechny.
Pořídil jsem si řadu hnojiv od Hesi, která je sice uživatelsky jednoduchá, ale nenabízí moc velkou flexibilitu, a je zaměřena spíš na kvetoucí rostliny. Pěstuju hlavně rajčata a papriky. Mám pocit že v období tvorby plodů není potřeba tolik fosforu, a v květu je naopak potřeba víc dusíku, než obsahuje hnojivo na květ. Nechám si ale raději poradit.

Složení Hesi Hydro:
Grow: 3,4 - 2 - 3,6
Bloom: 3 - 3,9 - 5,1
PK 13/14: 9 - 7,2
.
Tak nakonec sem našel.
Je to sice pro bubbler, ale poměrově bych tomu už věřil:

http://kentchilligarden.co.uk/images/ez ... hedule.jpgObrázek

Uživatelský avatar
Still
Stálý člen
Příspěvky: 91
Registrován: 09 bře 2015 19:46
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Still » 14 kvě 2015 16:56

Hesi je ok, jednu sezónu jsem zkoušel řadu od nich kterou jsem dostal na veletrhu.Ale bohužel je to chemie.

wava
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 03 led 2015 15:57
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod wava » 24 kvě 2015 09:25

Jak chemie..? To sou snad všechny, ne? Je fakt, že ATAMI pod víčkem tolik nekrystalizovalo, ale to může bejt větší koncentrací Hesi. Letos spíš testuju system a ladim ho. Proto sem zvolil minerální hnojivo. Do budoucna pokukuju po tomhle...http://cz.eurohydro.com/biosevia.html je to jediný organický hnojivo, který sem našel..... pokud víte o jinym, prosím dejte vědět. Údajně neni vůbec sranda s organickym hnojivem udržet stabilní roztok.

Uživatelský avatar
Still
Stálý člen
Příspěvky: 91
Registrován: 09 bře 2015 19:46
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Still » 24 kvě 2015 11:58

Hesi je čistě anorganického původu.Narozdíl od organických jako Biobizz, Plagronu,Atami nebo GHE. Taky se mi celkem osvědčilo hnojivo Jungle od českého výrobce, to je na podobné bázi jako Hesi. Pokud ale pěstuješ hydro tak to ti moc neporadím. ale tam bude anorganitka asi na místě ;)

gabcik
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 26 kvě 2015 19:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod gabcik » 26 kvě 2015 20:03

Zdravím všechny pěstitele. Letos jedu první rok chilli a mám otázku ohledně hnojiva na plod. Vim, bylo tady toho zmíněno už dost. Ale zajímalo by mě, zdali by šlo použít hnojivo na fialky. Má celkem dobře vyvážený poměr NPK 3:1:6 (někdo tu navrhoval i tento poměr na plod). Zajímalo by mě, zda toto hnojivo nějak neuškodí chilli papričce, když je určené pro jiný druh rostlin. Konkrétně jde o toto: http://www.forestina.cz/produkt/kapka-n ... fialky-181 Díky :tiphat:

Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Zrzek » 27 kvě 2015 13:20

Já bych to určitě nedělal. Hnojiva na papriky nejsou nějaká velká položka cca. 100Kč. A navíc fialky mají jen květ a ne plod. Taky by měl být větší poměr phosforu. Nejmíň N, nejvíc K a P uprostřed.


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů