Výživa a hnojení chilli papriček

Hnojení paprik
Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Colostomizer » 27 bře 2015 13:23

Hele, a není potom lepší rovnou pořídit třeba tohle: http://www.forestina.cz/produkt/hostick ... guanem-189" onclick="window.open(this.href);return false; ;)


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


zodyac
Stálý člen
Příspěvky: 145
Registrován: 05 čer 2011 11:42
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod zodyac » 27 bře 2015 13:52

Nie lebo take podobne mam a ked hnojim s nim od zaciatku hned mi hadze kvety...Chcem najprv dusik a potom zvysok.Len ci by to fungovalo jak klasicke hnojivo ked dam ec 1,0 teraz ked uz su velke

Uživatelský avatar
vavy.p
Stálý člen
Příspěvky: 457
Registrován: 13 úno 2014 17:18
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod vavy.p » 28 bře 2015 19:16

No granulované hnojiva jsou dělaný na postupný uvolňování, nevím jestli budou ideální k přímému rozpuštění... Volil bych něco přímo pro rozpuštění.... Já včíl používám jeden týden chilli fokus a druhý kristalon start, v květu střídam tekutý slepici ne z hoštic a něco jako zdravá rajčat a papriky teď z hlavy nevím přesně. A asi před měsícem jsem zaryl do skleníku granulovany koňský hnůj smíchaný s s granulovanyma slepicinci s guanem.

dana
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 07 zář 2014 14:14
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod dana » 04 dub 2015 13:58

Dobry den,chtela bych sem se zeptat, cim mam hnojit chilli,ale v byte na okne? Kdyby to slo jen jednym hnojivem mam jen par sazenicek a kupovat nekolik hnojiv je pro me zbytecne.Diky moc za radu.Dana

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2203
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4513
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Pedro » 06 dub 2015 19:19

dana píše:Dobry den,chtela bych sem se zeptat, cim mam hnojit chilli,ale v byte na okne? Kdyby to slo jen jednym hnojivem mam jen par sazenicek a kupovat nekolik hnojiv je pro me zbytecne.Diky moc za radu.Dana
Používám tohle...zahrábnu pod povrch (nebo na dno při sázení)...pak zalévám akvarijní vodou...toť vše :-)

wava
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 03 led 2015 15:57
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod wava » 13 kvě 2015 10:18

Zdravím všechny.
Pořídil jsem si řadu hnojiv od Hesi, která je sice uživatelsky jednoduchá, ale nenabízí moc velkou flexibilitu, a je zaměřena spíš na kvetoucí rostliny. Pěstuju hlavně rajčata a papriky. Mám pocit že v období tvorby plodů není potřeba tolik fosforu, a v květu je naopak potřeba víc dusíku, než obsahuje hnojivo na květ. Nechám si ale raději poradit.

Složení Hesi Hydro:
Grow: 3,4 - 2 - 3,6
Bloom: 3 - 3,9 - 5,1
PK 13/14: 9 - 7,2

Poradí někdo jak dávkovat v jaké fázi? Napadlo mě v květu namíchat Grow a PK. Lze míchat Grow s PK, nebo dokonce Grow a Bloom dohromady? Od výrobce se toho na webu moc nedozvíme.

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Dr.Pedr » 13 kvě 2015 12:00

Pokud pěstuješ hlavně rajčata a papriky tak se celkem divím , že jsi utrácel za tak kvalitní hnojivo :dunno: ....výrobky jsou na profi úrovni a složení každého z nich má svoje ...určitě bych nemíchal !!
PS : http://www.hesi.nl/czech/producten.htm" onclick="window.open(this.href);return false; :tiphat:

wava
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 03 led 2015 15:57
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod wava » 13 kvě 2015 12:26

Takže mám hnojit květovim a přidávat PK normálně podle návodu?

Jaký levný hnojivo bys doporučil? Snažim se na jídlo a bylinky používat co nejkvalitnější, nevim u čeho to má větší opodstatnění Mám to v recirkulačnim hydrosystému, tak sem volil raději jistotu. Předtim sem používal Atami, to je dvousložkový, a dalo se s tim trochu víc vyhrát.


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů