Výživa a hnojení chilli papriček

Hnojení paprik
Snip*lli
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 23 říj 2013 16:10
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Snip*lli » 26 pro 2014 18:37

Ďakujem za odpovede :)...no Lignohumát určite nieje chémia.
To proki73: S tým namáčaním si si istý, lebo čítal som o tom že to pomáha. Teraz nemýslím namáčanie čisto do vody ale do toho roztoku. Tie semienka by si mali nabrať s huminových látok a mať "zdravší" štart do života...
To Dr.Pedr: No hnoj síce nevonia, ale nenamáčaš do jeho roztoku semienka :D ...zálievky sa nebojím, ide mi skôr o tie semienka...

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod proki73 » 26 pro 2014 18:43

Snip*lli píše:Ďakujem za odpovede :)...no Lignohumát určite nieje chémia.
To proki73: S tým namáčaním si si istý, lebo čítal som o tom že to pomáha. Teraz nemýslím namáčanie čisto do vody ale do toho roztoku. Tie semienka by si mali nabrať s huminových látok a mať "zdravší" štart do života...
To Dr.Pedr: No hnoj síce nevonia, ale nenamáčaš do jeho roztoku semienka :D ...zálievky sa nebojím, ide mi skôr o tie semienka...
jsem si 100% jistý jediné co namočení způsobí je změknutí obalu semínka protože to semínko je schopno uchovávat jen vodu na buněčné úrovni :) ale když to namočíš nic se neděje jen je to zbytečné ja to zaseju a jen rosím vodou :)
citace ze semínka-chilli Klíčivost můžete zlepšit tzv. skarifikací. Buď mechanicky nožem nebo brusným papírem (nutno dodat, že tato technika vyžaduje jistou dávku praxe a není záhodno se učit na vzácných semenech), popřípadě chemicky, máčením. Mechanickou činnost nahrazujeme slabou kyselinou, čajem nebo holubím trusem. Poté musíme semena propláchnout podle návodu výrobce, aby nedošlo k deformaci semene. V obou případech se jedná o narušení povrchové vrstvy semene, aby měl klíček lepší průchodnost přes plášť.

Snip*lli
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 23 říj 2013 16:10
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Snip*lli » 26 pro 2014 21:08

Aha no dobre teda :) ... našiel som jedno video v ktorom o tom hovoria(1 min. a 25 sek): https://www.youtube.com/watch?v=Ux_AxT1BiWg" onclick="window.open(this.href);return false; ibaže s rajčinami...

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod proki73 » 26 pro 2014 21:23

Snip*lli píše:Aha no dobre teda :) ... našiel som jedno video v ktorom o tom hovoria(1 min. a 25 sek): https://www.youtube.com/watch?v=Ux_AxT1BiWg" onclick="window.open(this.href);return false; ibaže s rajčinami...
ok je to možné jen mluvím z vlastních skušenosti a z toho co jsem se dozvěděl od zkušenějších

Snip*lli
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 23 říj 2013 16:10
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Snip*lli » 26 pro 2014 21:40

Dobre veď ja sa s Vami nechcem hádať... :) každopádne Vám ďakujem za radu...

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod proki73 » 06 úno 2015 23:58

ahoj někde jsem se dočetl že postřik lignohumátem na list je k ničemu a má se jen zalévat ovšem někteří pěstitelé tvrdí opak jak jste na tom vy?

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Colostomizer » 07 úno 2015 13:29

Rostliny běžně přijímají vodu i živiny přes list. Všimněte si, že když je porosíte, tak za pár minut začne voda mizet mnohem rychleji, než kdyby se jen odpařovala. Takže postřik na list efekt určitě má a rostlina si přijaté látky bude distribuovat podle své potřeby.

Loni jsem lignohumátem stříkal pouze malé rostliny, u větších mi to při pěstování v bytě a na lodžii přišlo poněkud nepraktické :) Přidával jsem proto lignohumát do zálivky při každém hnojení a holky si nestěžovaly ;) Každý si ale musí vyzkoušet vlastní přístup podle svých podmínek ...


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


zodyac
Stálý člen
Příspěvky: 145
Registrován: 05 čer 2011 11:42
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod zodyac » 27 bře 2015 13:19

Zdravím chcel by som sa opýtať či by som mohol hnojiť granulovanými hnojivami ktoré nechám rozpustiť vo vode? Či sa tam dostanú všetky látky.Podla mňa by sa mali veď všetky látky by mali byť vodorozpustné.Na zmeranie sily mam EC meter takže ec si zmeriam v pohode. Napadla ma kombinácia http://www.forestina.cz/produkt/hostick ... papriky-27" onclick="window.open(this.href);return false; na rast a toto na kvet http://www.forestina.cz/produkt/ovci-hnuj-860" onclick="window.open(this.href);return false; Čo vy na to? :thanx:


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů