Výživa a hnojení chilli papriček

Hnojení paprik
Hornas
Stálý člen
Příspěvky: 165
Registrován: 04 říj 2017 00:36
Reputace: 91
Obrázky: 0
Bydliště: Světlá nad Sázavou - Vysocina

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Hornas » 26 led 2018 17:21

Já dával už při zasazení jiffu. Smichal jsem ho rovnou se substratem a perlitem
:jolokia: :chipotle: :naga: :jalapeno:

Bobo
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: 19 led 2018 20:22
Reputace: 148
Obrázky: 0
Bydliště: Brno

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Bobo » 26 led 2018 17:49

Díky :)

Krajinka
Stálý člen
Příspěvky: 335
Registrován: 16 úno 2017 20:20
Reputace: 311
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Krajinka » 26 led 2018 17:59

Já dávám k rostlinám, které jsou v květináči dobře zakořeněné. Je důležité, aby se mykorhíza dotýkala kořenů rostlin od prvopočátku. Nejjednodušší je zavrtat se na několika místech třeba špejlí a po troškách sypat.
Náhoda je matka všech proměn.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Kendy » 27 led 2018 10:04

Bobo píše:
26 led 2018 16:40
Ahoj, chci se zeptat jestli můžu dát Symbivit už když budu dávat rostlinky s Jiffy do malých květináčů, nebo až je budu dávat na finálové místo.
To je vcelku jedno. Symbivit není hnojivo. Je to houba, která pomáhá s látkovou výměnou na kořenech.

lenočk
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 12 kvě 2018 23:09
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod lenočk » 12 kvě 2018 23:45

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Nejprve, četla jsem zde, že každé tři týdny by se mělo přihnojovat ledkem vápenatým, to platí v době růstu nebo květu? a hnojit i když už mají papričky plody? A je jedno, zda pěstuju na zahradě nebo na balkoně v květináčích? Dále, jak se hnojí, když už má paprika plody? Mám hnojivo Plagron Bloom, složení 13% fosforu, 14% draslíku, 1,5% dusíku. Má se pokračovat v hnojení, i když už mají papričky plody nebo ho vyměnit za jiné hnojivo? Děkuji. Lenka

rak102
Stálý člen
Příspěvky: 282
Registrován: 12 kvě 2015 21:24
Reputace: 178
Obrázky: 0
Bydliště: Kostelany nad Moravou

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod rak102 » 13 kvě 2018 10:32

Konkretne s ledkem nejake velke skusenosti nemam,moc ho nepouzivam.Ledek je dusikate hnojivo,takze pouzivat hlevne v dobe rustu.No a to druhe hnojivo co mas,to uz samo napovida ze bude dobre hlavne dobe kvetu a rustu a dozravani plodu.Vysoky obsah drasliku a fosforu prisviva k lepsi tvorbe kvetu a dobremu vyvoji plodu.Ja myslim ze klidne muzes neustale lehce prihnojovat jednou za 14 dni.Ale nejak to neprehanej.Nekdy mene znamena vice.

Uživatelský avatar
Króča
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 21 kvě 2018 13:14
Reputace: 18
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc, 219 m.n.m.

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Króča » 23 kvě 2018 11:51

Zdravím všechny chillimilce :tiphat: Fórum již nějaký ten pátek pročítám, gůglím ale přesto bych vás chtěl poprosit o radu ( a jistě ne naposled :whistle: :-D ).
Letos zkouším poprvé vypěstit chilli viz: predstavte-se-v-chilli-foru/kroca-t6994.html a potřeboval bych si udělat jasno v otázce hnojení. Protože jsem zaspal výsev, koupil jsem 4 sazenice na seminka-chilli.cz. Došly koncem dubna a v současné době jsou ve finálkách (2 v záhoně a 2 v květináčích s klasickým substrátem z marketu na papriky a rajčata, které poputují na balkon).
Jelikož mám přístup ke králičímu hnoji a slepičincům (mamina u sebe doma obojí chová), tak bych rád využil těchto zdrojů a zbytečně nekupoval co nemusím. Teď v pondělí jsem je poprvé lehce přihnojil "tekutým králičím" a vypadá, že to holky zvládly bez negativních následků. V tomto případě to znamená že hnojiště na králíky je betonová jímka v zemi, kam matka ukládá hnůj a do které přes provizorní stříšku průběžně prší, což má za následek, že pevná vrstva hnoje (cca 20 - 30 cm) plave na hladině výluhu (pravděpodobně i zakvašeného) = "králičí tekuté" :fun: V minulosti odzkoušeno na "travině" :canabis: co si matka pěstuje na mastičky a funguje to neskutečně dobře :smart: Jde mi o to, že netuším, zda má právě králičí hnůj (výluh) dobré složení NPK atd., popř. co by bylo vhodné k tomu králíkovi přidat, ať to pro chilli šlape taky fajnově. Na netu jsem v zahrádkářských fórech vyčetl, že králičí hnůj by měl mít hodně draslíku a fosforečnanů, což by znamenalo doplnit ještě dusík, ale zaručená informace to není. Snad má tady někdo zkušenost s králičím hnojem a přispějej radou :bow:
Slepičince (domácky zakvašené) bude evidentně vhodné nasadit až později na květ a plod. S tím se pojí další otázka, od kdy to asi tak je, jelikož rostlinky už začaly květy zakládat, tak jestli počkat až rozkvetou a nebo s tím slepičincem začít už teď (na zakvašení založím stejně až v pátek, jak pojedu k mamině, takže dřív jak za týden stejně nebude hotový).
Děkuji všem za případnou radu nebo doporučení. :respect:
:chilli: :chilli: :chilli:

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Tea Racer » 23 kvě 2018 12:25

Slepičince ok, jak jsi psal až na plody. Ted bych neexperimentoval a koupil granulovany kravsky, dal cca jednu až dve polévkové lžice nahoru k rostline, primerene homegeně a zasypal bych to zeminou... mas vystaráno do července minimálně spis do srpna.


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů