Výživa a hnojení chilli papriček

Hnojení paprik
Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod JurassicChilli » 04 črc 2017 19:05

Drevený popol je stará, známa vec. Tým hnojím na záhrade už dávno, keďže doma kúrime drevom. Zlepšuje pôdnu štruktúru a celkovo je popol veľmi prospešný. Len mohli v tom článku aspoň napísať čím je taký výnimočný ten chlieb. Snažil som sa na to prísť. Múka to zrejme nebude. To je predsa obyčajný organický materiál, ako spústa iných. Snáď jediná látka ktorá by mohla pozitívne ovplyvniť korene je droždie. Už som v minulosti čítal o postrekoch droždím proti plesniam. Lenže pokiaľ viem, tak v chlebe je droždie už rozložené na etanol a oxid uhličitý. Už to nie sú tie živé kvasinky ktoré si kúpite v kocke v obchode a ktoré by mohli svojou biologickou aktivitou robiť nejaké výnimočné veci typu "diy mykorhiza". V chlebe je predsa to droždie už upečené a teda po biologickej stránke už mŕtve, nie?

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod matoha » 04 črc 2017 19:19

rozmýšľam kam to zaradiť.či to patrí ešte k šamanizmu alebo už k ľudskej blbosti.rozmočený plesnejúci chlieb pri koreňoch asi žiadna výhra nebude
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Lexter » 11 črc 2017 13:17

Co se nedává do kompostu, do hlíny a kamkoli kde chcete pěstovat... Brambory, rajčata, pečivo a podobné věci. Plesniví to a zanáší do půdy hnilobné mikroorganismy. A co se týče výživových látek ve chlebu pro rostliny. Další pohádku prosím.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2224
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3634
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Bacula » 11 črc 2017 18:48

Proč by se brambory a rajčata nedávala do kompostu? Dobře založený kompost tleje, nehnije. Veškeré zbytkyz ovoce a zeleniny do kompostu, pokud máme od jednoho druhu větší množství- nám se stává na podzim, kdy je větší množství jablečné drti po moštování je dobré proložit jiným materiálem, listím, drny.
Bacula

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Kendy » 11 črc 2017 20:29

Taky nevím, proč by do kompostu nemělo přijít ovoce a zelenina. Nemělo by se tam dávat ve velkém množství (nebo ho proložit něčím jiným, jak píše Bacula) kvůli plesnivění. Ale v principu se tam dávat může.

Dokonce jsem někde četl, že se do kompostu dají dát i zbytky masa. Musí to být v komposteru, kam se nedostanou potkani a kompost musí projít "horkou fází". Což tedy nevím co to je.

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Lexter » 11 črc 2017 21:03

Kendy píše:
11 črc 2017 20:29
Taky nevím, proč by do kompostu nemělo přijít ovoce a zelenina. Nemělo by se tam dávat ve velkém množství (nebo ho proložit něčím jiným, jak píše Bacula) kvůli plesnivění. Ale v principu se tam dávat může.

Dokonce jsem někde četl, že se do kompostu dají dát i zbytky masa. Musí to být v komposteru, kam se nedostanou potkani a kompost musí projít "horkou fází". Což tedy nevím co to je.
Myslel jsem šlupky z brambor, natě z rajčat po sezóně a pečivo. Jiná zelenina samozřejmě může. Brambory a rajčata jsou náchylná na plíseň a zvláště ve vlhkosti jaká v kompostu je. A pečivo je kapitola sama pro sebe.

Ale když to holt nastane, tak se prostě kompost vyvápní no. Ale já to tam osobně nikdy nedávám.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2224
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3634
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Bacula » 12 črc 2017 00:06

Dávám slupky z brambor i zbytky z rajčat, stejně jako zbytky z ostatní zeleniny, nezpůsobuje to žádný problém. Výhonky z rajčat, které nyní vylamuji házím do kýblu s vodou, i tento výluh posiluje obranyschopnost rajčat, zbytek potom také vlívám na kompost.
Bacula

Bobo
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: 19 led 2018 20:22
Reputace: 148
Obrázky: 0
Bydliště: Brno

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Bobo » 26 led 2018 16:40

Ahoj, chci se zeptat jestli můžu dát Symbivit už když budu dávat rostlinky s Jiffy do malých květináčů, nebo až je budu dávat na finálové místo.


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů