Výživa a hnojení chilli papriček

Hnojení paprik
MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3832
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod MartinS » 27 kvě 2015 14:38

Sam jsem na vazkach cim ted hnojit. Nektere kytky uz jsou velke a maji kvety a nektere jsou jeste pomerne male a kvety budou mit treba az za dva mesice.
Idelani je delat ruzne zalivky pro ruzne konkretni keriky. Jenze na to nejak nemam energii, cas ani naladu.
Takze jsem si rikal ze jednou za tyden pohnojim polovicni davkou slepicincu+ polovicni davkou Kristalon plod a kvet a normalne to mixnu do jedne konve spolecne a zaleji s tim vsechno.
Je to nejak spatne nebo to tak muze byt? Jeste mam Jihoceske 5v1 pripadne nebo Chilli focus.

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod BlueShark » 27 kvě 2015 19:50

Plod a květ je dle mého ještě brzy, ale je to Tvůj odhad :-)

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3832
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod MartinS » 27 kvě 2015 20:11

Mam prave na Cheiro roxa uz asi 60-80 a zatim padaji. Ale kytka uz je slusne velka a rozvetvena....

Uživatelský avatar
seeker
Stálý člen
Příspěvky: 55
Registrován: 07 kvě 2015 00:42
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod seeker » 28 kvě 2015 11:27

Můžu mít obecný dotaz ohledně hnojení po přesazení do předhnojeného substrátu? Mám substrát Forestina profík a jako na většině se tam píše, že zásoba hnojiva stačí na 6 týdnů. A předpokládám, že to bude nějaké minerální hnojivo (z čehož nemám moc radost, ale sehnat kvalitní a bio nebo nepředhnojený substrát je dost problém). Přesazoval jsem do finálních nádob až někdy začátkem května ( podle fotek kolem 10. i když mi to přijde mnohem delší doba), takže bych měl začít přihnojovat vpodstatě až koncem června... zároveň ale už papriky jdou často do květu (zatím jen pupeny), aniž by měly dostatečnou velikost a květy nevypadají, že by se udržely.
http://www.forestina.cz/produkt/profik- ... y-15-l-884" onclick="window.open(this.href);return false;

Takže: udělám chybu, když jim už teď přisypu granulované hoštice s guanem pod povrch? Říkám si, že je to méně agresivní než tekuté hoštice, protože se to bude pozvolněji rozkládat, ale zase je nechci zbytečně mučit přebytkem živin.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3832
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod MartinS » 28 kvě 2015 12:37

Klidne muzes pomalu prihnojovat. To predhnojeni ber s rezervou. Granule je lepsi ale trosku zahrabat do substratu. Na povrchu budou dost smrdet(coz venku je asi jedno), ale vyuziti nebude idelani. Ja take pouzivam tekute hostice a prehnal jsem to taky jednou. (kytky se hodne pokroutily, zejmena nejmladsi listy a take se v nich udelaly cerne flicky) Nektere to rozdejchaly a nejakym jsem usmikl spicku. Trochu je to zbrzdilo, ale jiz jedou dale. Sazenicky byly relativne male ja ja jim dal plnou davku a jeste k tomu uz byly v predhnojenem substratu. Pokud bys dal polovicni davku tekuteho, taky by to melo byt bez problemu.

Pristi rok mam v planu zkusit Bio Bizz Tri pack -grow-bloom-topmax, ale letos uz na to prdim. Mam nakoupeny Kristalon jeste z lonska(Start, Plod Kvet, Zdrave Rajce a Paprika) + ty tekute Hosticke slepicince a Jihoceske 5v1...a jeste taky to Hoštické - rajčata a papriky 1 kg s guánem. Ale to jsem dal do substratu pred presazenim. Podle rady tady na foru jsem na dno dal Keramzit, vrstva substratu, granule, vrstva substratu, granule, substrat, symbivit, prezasena rostlinka a zasypat substratem :-)

Uživatelský avatar
seeker
Stálý člen
Příspěvky: 55
Registrován: 07 kvě 2015 00:42
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod seeker » 28 kvě 2015 13:29

Díky za radu. To o granulích na dno jsem si samozřejmě přečetl až po přesazení (a to jsem je měl koupené, jen jsem se bál dávat v kombinaci s předhnojeným substrátem) a u poslední kytky + u rajčat jsem to už takhle udělal... je vlastně fakt, že když pár granulí vtlačím do substrátu i těm ostatním, tak se nic nestane. Jinak zatím na přilepšenou v zálivce používám jen lignohumát a asi ještě pár týdnů je nechám jen na něm + na těch nově přidanejch granulích. Doma jedu vesměs parapetní mód a zatím jsem je na noc stěhoval dovnitř - teď až přejde chaldná vlna už je nechám venku asi na stálo (možná už dneska), tak je na to napřed nechám adaptovat a nebudu je ještě mučit přílišným hnojením.

Pro představu pár fotek, jak na tom jsou:

Satan's Kiss
Obrázek

Loco a Medusa - těm se nějak nechce do výšky, ale říkám si, že to asi mají být zakrslé keříky (mají na listech zespodu malé světlé skvrnky, jako by tam vymizel chlorofyl - moc vody? málo/moc hnojiva?)
Obrázek

Cayenne Yellow + Satan's Kiss + Black Pearl
Obrázek

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3832
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod MartinS » 28 kvě 2015 13:49

Svetle skvrnky mi udelal penis pepper, jen na listech co byly natocene na slunicko. Rekl bych kombinace preliti a vice slunicka.
Vypada to presne jako u tebe. Mrkni na listy dale od svetla jestli to tam je taky. Neni to nic zasadniho, trpely mi tim jen ty prvni nejvetsi listy.
Nove listy uz ok.

Uživatelský avatar
Berry161
Stálý člen
Příspěvky: 308
Registrován: 06 led 2015 00:22
Reputace: 2
Obrázky: 0
Bydliště: zeměkoule

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Berry161 » 09 čer 2015 01:13

od člověka co zná lidi kteří vyrábějí hnojivo pro konopí jsem se dozvěděl že při pěstování této rostliny používají hnojiva obě růst i květ po celou dobu růstu pro zvýšení efektivity , jen si hrají s mícháním poměru dle potřeby a stadia rostlin .

chtěl jsem to zkusit ale nemám to s čím srovnat dávám koktejl vždy když hnojím ale květů mám spousty na každé rostlině ale na rozdílovou zkoušku musím počkat na další sezonu kdy zkusím u stejného druhu pokus s koktejlem a bez něj jen růst a jen květ letos jedu první sezonu ale vzhledem k tomu že info mám od zdroje v daném oboru znalého tak tomu věřím


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů