Hnojivo na růst a květ+plod

Hnojení paprik
128ee
Stálý člen
Příspěvky: 123
Registrován: 08 říj 2017 19:41
Reputace: 345
Obrázky: 0
Bydliště: Sabinov-335 m. n. m.

Re: Hnojivo na růst a květ+plod

Příspěvekod 128ee » 16 srp 2018 14:19

BlueShark píše:
16 srp 2018 13:39
Ahoj lidi, mám dotaz ohledně granulovaných slepičinců.
Už se to tu částečné řešilo, že dvě decky ve 2l petce, zakvasit a pak ředit.
Mám také granulované, hodil jsem hrstku do pet lahve, počkal pár desítek minut a pak zatřepal a kalnou vodou zaléval ke každé rostlině trochu.
je to tak špatně? Má někdo zkušenost s rozpouŠtěním?
Musím nechat vykvasit a pak až nebo je to jedno? Jsou pak silnější a musím opatrněji?
Prosím o radu někoho kdo to tak praktikuje nebo ví alespoň teoreticky jak na to, když už mám granule.
Díky moc, jde mi o to, abych něco nepo.... :)
Ja čo som robil tak 5l vedro vody a väčšia hrsť suchych slepačich vykalov a nechal cca 3 týžde kvasít a riedit jeden kelimok od jogurtu (125ml) na 10l vody teraz som prešiel na ovčí hnoj a nemôžem sa sťažovať ;)
Pokročili pestovateľ 😂😂😂
Nepáli ale hreje :firychil:
Milujem chilli a pestovanie :jalapeno:

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Hnojivo na růst a květ+plod

Příspěvekod Lexter » 17 srp 2018 06:31

BlueShark píše:
16 srp 2018 13:39
Ahoj lidi, mám dotaz ohledně granulovaných slepičinců.
Už se to tu částečné řešilo, že dvě decky ve 2l petce, zakvasit a pak ředit.
Mám také granulované, hodil jsem hrstku do pet lahve, počkal pár desítek minut a pak zatřepal a kalnou vodou zaléval ke každé rostlině trochu.
je to tak špatně? Má někdo zkušenost s rozpouŠtěním?
Musím nechat vykvasit a pak až nebo je to jedno? Jsou pak silnější a musím opatrněji?
Prosím o radu někoho kdo to tak praktikuje nebo ví alespoň teoreticky jak na to, když už mám granule.
Díky moc, jde mi o to, abych něco nepo.... :)

Ahojda, nic tím nepokazíš, ale připravuješ se tím o výhody granulátů. Ty jsou totiž určené k tomu abys je hodil k rostlině a až dva měsíce se o nic nestaral. Když je rozpustíš tak tím jejich obrovská výhoda odpadne a za týden dva to budeš muset opakovat. Něco se vyplaví, něco proteče a nikdy tam nebudeš moci dát takovou koncentraci aby to vydrželo déle.

Granuláty navíc nejsou vůbec určené k přípravě kvasu. Ony už totiž fermentované jsou. V podstatě se s nimi nestane vůbec nic když je naložíš do vody i kdyby ses snažil sebevíc. Možná to trochu nabublá, ale to je asi tak vše.

Klasický kvas:

1) 5kg slepičinců. Klidně i méně.
2) 40l vody.
3) 50l nádoba.

Smíchej to, nádobu uzavři (důležité, jinak by se ti to do týdne hemžilo příšerným svinstvem) a jednou denně to otevři a pořádně promíchej (kvůli kyslíku). Poměry si klidně uprav. Ředění je cca 1/50-100.

Takhle si vyrobíš kvas že všeho. Z hnoje, slepičinců, kopřiv, kostivalu atd... Důležité je jen to že kvas potřebuje surový materiál.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Hnojivo na růst a květ+plod

Příspěvekod BlueShark » 17 srp 2018 10:07

Lexter píše:
17 srp 2018 06:31
BlueShark píše:
16 srp 2018 13:39
Ahoj lidi, mám dotaz ohledně granulovaných slepičinců.
Už se to tu částečné řešilo, že dvě decky ve 2l petce, zakvasit a pak ředit.
Mám také granulované, hodil jsem hrstku do pet lahve, počkal pár desítek minut a pak zatřepal a kalnou vodou zaléval ke každé rostlině trochu.
je to tak špatně? Má někdo zkušenost s rozpouŠtěním?
Musím nechat vykvasit a pak až nebo je to jedno? Jsou pak silnější a musím opatrněji?
Prosím o radu někoho kdo to tak praktikuje nebo ví alespoň teoreticky jak na to, když už mám granule.
Díky moc, jde mi o to, abych něco nepo.... :)

Ahojda, nic tím nepokazíš, ale připravuješ se tím o výhody granulátů. Ty jsou totiž určené k tomu abys je hodil k rostlině a až dva měsíce se o nic nestaral. Když je rozpustíš tak tím jejich obrovská výhoda odpadne a za týden dva to budeš muset opakovat. Něco se vyplaví, něco proteče a nikdy tam nebudeš moci dát takovou koncentraci aby to vydrželo déle.

Granuláty navíc nejsou vůbec určené k přípravě kvasu. Ony už totiž fermentované jsou. V podstatě se s nimi nestane vůbec nic když je naložíš do vody i kdyby ses snažil sebevíc. Možná to trochu nabublá, ale to je asi tak vše.

Klasický kvas:

1) 5kg slepičinců. Klidně i méně.
2) 40l vody.
3) 50l nádoba.

Smíchej to, nádobu uzavři (důležité, jinak by se ti to do týdne hemžilo příšerným svinstvem) a jednou denně to otevři a pořádně promíchej (kvůli kyslíku). Poměry si klidně uprav. Ředění je cca 1/50-100.

Takhle si vyrobíš kvas že všeho. Z hnoje, slepičinců, kopřiv, kostivalu atd... Důležité je jen to že kvas potřebuje surový materiál.
Jasan, díky. Takovou jíchu znám znám.
Takže ředění hnojivé zálivky 1:50-100.
Ještě se ujistím, když kvas bude cca týden jak píšeš a stejně tak bych rozpustil hned ty granule, je kvas silnější než čerstvě rozpuštěné /kvůli přenojení) nebo nikoliv? Z tvého zápisu jsem pochopil že je to stejné, už fermentovaly. Takže pro laika lepší.

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Hnojivo na růst a květ+plod

Příspěvekod Lexter » 17 srp 2018 21:54

BlueShark píše:
17 srp 2018 10:07
Ještě se ujistím, když kvas bude cca týden jak píšeš a stejně tak bych rozpustil hned ty granule, je kvas silnější než čerstvě rozpuštěné /kvůli přenojení) nebo nikoliv? Z tvého zápisu jsem pochopil že je to stejné, už fermentovaly. Takže pro laika lepší.

Kvas se dělá do té doby než přestane kvasit, což v teplém počasí jsou asi tak 3 týdny. A k síle: To nikdy neodhadneš přesně. Já bych prostě ty granule vzal, zahrabal je na povrch substrátu a zalil jednou rozpuštěnou verzí. Těm granulkám chvilku trvá než začnou působit. No a pak bych jen zalíval a jen bych sledoval případný nedostatek. Já chápu, že se o ně chceš co nejlépe postarat, ale ty granuláty prostě účinkují nejlépe když je použiješ tak jak máš. Jejich výhoda je v postupném a skoro bych až řekl samodávkovacím rozkladu.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Hnojivo na růst a květ+plod

Příspěvekod BlueShark » 18 srp 2018 00:11

Ok zdali má zahrabani jeste smysl :)

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Hnojivo na růst a květ+plod

Příspěvekod Lexter » 18 srp 2018 09:02

BlueShark píše:
18 srp 2018 00:11
Ok zdali má zahrabani jeste smysl :)
Je to jako se ptát, zda zalití hnojivem má ještě smysl. Máš ještě skoro měsíc a půl.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Hnojivo na růst a květ+plod

Příspěvekod BlueShark » 20 srp 2018 13:38

Lexter píše:
18 srp 2018 09:02
BlueShark píše:
18 srp 2018 00:11
Ok zdali má zahrabani jeste smysl :)
Je to jako se ptát, zda zalití hnojivem má ještě smysl. Máš ještě skoro měsíc a půl.
Mno tak jako zase nechci přehánět, ale byl to dotaz proto, že ty granule mají dle mého smysl a využití právě z dlouhodobého hlediska, kdy se dají před finálovým přesazení pod rostlinku nebo do substrátu k ní. Prostě mi přijde lepší teď už hnojit vrchem a nedloubat se v hlíně, kde se granule stejně už nejspíš celá nevyužije a navíc zbytečně porušovat kořínky atd.... I přesto že je ještě měsíc a půl :)


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů