Hnojivo na růst a květ+plod

Hnojení paprik
Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Hnojivo na růst a květ+plod

Příspěvekod Erben61 » 24 kvě 2016 18:14

Ahoj, oživím tohle staré vlákno, potřebuju rozpohybovat ke květu dvě loňské rostliny, které se sveřepě zelenají, tváří se jakoby se nechumelilo a klamou tělem, protože vyhlíží jako by byly umělý. Jsem trochu na rozpacích, vyčetl jsem že jsou na to dobrý slepičince, 14 dní dávám tekuté hoštické jenže ty mají NPK v poměru 5-10-5 což teda není úplně o.k..
Taky mám kristalon, ten má NPK 15-5.30 to by asi bylo lepší, co říkáte přátelé????
tifik píše:Já hnojím na růst hoštické slepičince, když začaly kvést a růst plody tak kristalon na plod a květ. Párkrát jsem mezi hnojením použil tu CaN složku z kristalonu zdravé rajče a paprika. Ale jestli to je správně, nevím :-) Wuxal nemůžu v Plzni sehnat.
No a jinak tak nějak. :thumbup: :thumbup:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hnojivo na růst a květ+plod

Příspěvekod Tea Racer » 24 kvě 2016 19:38

Já na růst sušený kravsky nebo konský hnuj v granulích. Pak sušené slepičince když to jde do květu.
Kristalonem a jiným umelym hnojivem človek snadno přehnojí.

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Hnojivo na růst a květ+plod

Příspěvekod JurassicChilli » 24 kvě 2016 20:24

Ja by som sa držal tých slepičincov. Koncentrácia prvkov je síce nižšia ako v Kristalone, ale zase ten pomer fosforu ku dusíku a draslíku je lepší.

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Hnojivo na růst a květ+plod

Příspěvekod Erben61 » 24 kvě 2016 21:47

Díky za názory pánové, dám tedy těm slepičincům ještě čas, no a ten kristalon nechám ještě v záloze. Že bych přehnojil se neobávám, hnojím většinou hodně pod doporučenou dávku. V minulosti jsem nehnojil téměř vůbec, sem tam pouze Flora self nature a taky to rostlo. zdravím a ať pálí :jalapeno: :jalapeno:
28984
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hnojivo na růst a květ+plod

Příspěvekod Tea Racer » 15 srp 2016 11:05

Zkoušel jste někdo slepičáky granule rozpustit ve vodě a tím hnojit? Mám jich hodne tak bych to využil, ale nevím jestli ti rozpuštene už v balení nejsou nejak upravené, zkvašené jsou asi oboje, nicmene bych to nerad popálil, zaléval bych opatrne...
Zkoušel to nekdo?

pan_klobouk
Stálý člen
Příspěvky: 414
Registrován: 12 led 2016 21:06
Reputace: 250
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hnojivo na růst a květ+plod

Příspěvekod pan_klobouk » 15 srp 2016 15:57

Tea Racer píše:Zkoušel jste někdo slepičáky granule rozpustit ve vodě a tím hnojit? Mám jich hodne tak bych to využil, ale nevím jestli ti rozpuštene už v balení nejsou nejak upravené, zkvašené jsou asi oboje, nicmene bych to nerad popálil, zaléval bych opatrne...
Zkoušel to nekdo?

Spis bych se bal jak budu delat davkovani,abych to nespalil...
pan_klobouk

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Hnojivo na růst a květ+plod

Příspěvekod matoha » 15 srp 2016 17:52

pred časom som sa o tom bavil v nejakej chilli stránke či skupine na facebooku s jedným chlapíkom ktorý to takto robil ale neviem to nájsť nepamätám kde a kedy to bolo.mal dosť malé nádoby a nich pekne veľké rastliny.čo pamätám spomínal mi že cca tri týždne rozpúšťal 3 cm granúl v liter a pol fľaši občasným potrasením a potom s tým raz za desať dni či raz za dva týždne polieval.keď dobre pamätám bavili sme sa o slepičincoch ale istý si nie som.fakt škoda že to neviem nájsť.mne osobne sa zdalo toho hnojiva veľa a plus dostať kúpiť rovno tekuté tak som sa viac k tomu nevracal.ale rastliny mal v pomere k veľkosti nádob veľmi pekné
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hnojivo na růst a květ+plod

Příspěvekod Tea Racer » 15 srp 2016 22:07

pan_klobouk píše:
Tea Racer píše:Zkoušel jste někdo slepičáky granule rozpustit ve vodě a tím hnojit? Mám jich hodne tak bych to využil, ale nevím jestli ti rozpuštene už v balení nejsou nejak upravené, zkvašené jsou asi oboje, nicmene bych to nerad popálil, zaléval bych opatrne...
Zkoušel to nekdo?

Spis bych se bal jak budu delat davkovani,abych to nespalil...
Což to se nebojím, nepřehánel bych to.... :-)


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů