Alternatíva pre Harmonie Vapnik?

Hnojení paprik
dexter
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 26 dub 2013 20:14
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Alternatíva pre Harmonie Vapnik?

Příspěvekod dexter » 13 čer 2013 08:21

No tak konečne mi prišiel Wuxal Calcium. Chcem sa však ešte pre istotu opýtať jednu otázku. Normálne hnojím každú sobotu s hoštické slepačince + lignohumát - zálievka. Môžem tak isto v sobotu zároveň s tou zálievkou použiť aj postrek na list z Wuxalu, alebo už môže hroziť prehnojenie?

Uživatelský avatar
do100L
Stálý člen
Příspěvky: 118
Registrován: 02 kvě 2013 09:37
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: NR

Re: Alternatíva pre Harmonie Vapnik?

Příspěvekod do100L » 13 čer 2013 09:12

ja ládovanie len toho hnojiva (hoš.tek. slepačince) nepovažujem za vhodnú cestu, už to tu niekto spomenul, nie je vôbec vhodný pomer živín, priveľmi sa sústreďuje na fosfor, neobsahuje mikroelementy, nie som si istý či doplnenie len vápnika dovedie k zlepšeniu, fosfor potrebuje rastlina hlavne pre rozvoj koreňov - na začiatku, potom potrebuje hlavne narásť, získať kondíciu, zosilnieť a na to fosfor len pomenej, potom už fosfor len primerane pre kvet/plod , paprika ako taká či konzumná alebo koreninova spotrebuje z tých 3 základných (NPK) práve fosforu najmenej.
Podľa mňa by bolo vhodnejšie ubrať fosforu a pridať celú škálu mikroelementov. Vyladiť príjem žívín zo substrátu a mikroživín, ale pozor na EC a Ph, žiadne nárazové akcie, mikroživiny cez list je lepšia cesta na začiatok.
8-methyl-N-vanillyl-6-nonenamide / Liečivý efekt kapsaicínu se môže prejaviť pri dávkach 400mg - 3xtýždenne. To je množstvo odpovedajúce asi 3-8 papričkám habanera.

dexter
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 26 dub 2013 20:14
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Alternatíva pre Harmonie Vapnik?

Příspěvekod dexter » 13 čer 2013 09:16

Čo by si teda odporúčil miesto slepačincov? Zostať iba pri lignohumáte a Wuxale? Alebo pridať hoštické na rajčiny a papriky?

Dodám ešte: moje rastliny majú už cca. 50cm a nasadzujú prvé kvety.

+ Wuxal (teda vápnik) chcem pridať cielene kvôli krúteniu a deformovaniu mladých listov.

Uživatelský avatar
mruuh
Stálý člen
Příspěvky: 135
Registrován: 30 zář 2012 16:33
Reputace: 23
Obrázky: 0

Re: Alternatíva pre Harmonie Vapnik?

Příspěvekod mruuh » 13 čer 2013 09:40

dexter píše:Super, ďakujem, ten majú aj v Bratislave ako tak pozerám. :)
A dá sa aplikovať aj zálievkou?
Ahoj, prosim Ta kde v Bratislave si ten Wuxal nasiel?

Wiking
Stálý člen
Příspěvky: 182
Registrován: 25 led 2011 19:49
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Brno, Drazdany

Re: Alternatíva pre Harmonie Vapnik?

Příspěvekod Wiking » 13 čer 2013 09:48

Zajimave prispevky.. kdyz to tady tak procitam, ptam se:
Proc to delat slozite, kdyz to jde i jednoduse, ze ano?
Ja to praktikuji tak, ze sbiram skorapky z vajec, ty necham pobliz kamen ususit, v lete na parapetu na slunicku, pote je podrtim na jemno a nasypu na zahon.
Fakt je, ze tahle forma vapniku nefunguje ihned, ale az kdyz se rozlozi. Takze dnes mi hnoji ty skorapky, ktere jsem tam nasypal vloni. Letosni skorapky mi pohnoji urodu v 2014.
Tomu se rika kolobeh a harmonie prirody....
A ani jedna z mych +- 80 kytek nedostatkem vapniku netrpi.
Miliony let uz od dob dinosauru to slo i bez Wuxalu, a najednou to nejde.. kde se stala chyba??
Preji slunce v dusi a bohatou urodu.. kazdemu dle jeho gusta.
[glow=red]A Chili a Day keeps the Doctor away!!![/glow]

Uživatelský avatar
mruuh
Stálý člen
Příspěvky: 135
Registrován: 30 zář 2012 16:33
Reputace: 23
Obrázky: 0

Re: Alternatíva pre Harmonie Vapnik?

Příspěvekod mruuh » 13 čer 2013 09:55

Niektori z nas zacinali tuto jar, takze minulorocne vajecne skrupiny (skorapky) akosi nefunguju. :)

Uživatelský avatar
do100L
Stálý člen
Příspěvky: 118
Registrován: 02 kvě 2013 09:37
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: NR

Re: Alternatíva pre Harmonie Vapnik?

Příspěvekod do100L » 13 čer 2013 10:33

dexter píše:Čo by si teda odporúčil miesto slepačincov? Zostať iba pri lignohumáte a Wuxale? Alebo pridať hoštické na rajčiny a papriky?

Dodám ešte: moje rastliny majú už cca. 50cm a nasadzujú prvé kvety.

+ Wuxal (teda vápnik) chcem pridať cielene kvôli krúteniu a deformovaniu mladých listov.
Ak používaš len tie slepačince od začiatku kedy si rastiny vysadil do finálnej zeminy (či už nádoba alebo záhon), tak tie príznaky nemusia byť len dôsledok nedostatku Ca, ale celkovo z nedostatku H, K, Mg, Ca, a iných mikroživín, jednoznačne by som tie slepky vysadil a použil niečo kde je dôraz na N, K, Ca, Mg ... mikroživiny ,... draslík dodáš najlepšie cez prípravky z morských rias - napr alga600, bežne dostupné a hádam aj bio, N už len hnojivom s veľmi nízkym obsahom fosforu pre Tvoj prípad, úplne ho netreba vylúčiť, len nateraz ho kľudne dostať do úzadia, jeho úloha nastúpi až pri dozrievaní semien plodov. Vo všeobecnosti sa údaje líšia, čo zdroj či štúdia to odlišné čísla, ale jedno majú spoločné, pri uvádzaní priemeru spotreby živín (počas celeho pestovaťeľského cyklu) na množstvo dopestovaných zrelých plodov je fosforu najmenej, výrazne viac dusíka a ešte viac draslíka, niečo vápnik, horčík a zvyšok mikra. Takže neviem prečo je tak všeobecne kladený dôraz na hnojenia s vysokým obsahom fosforu okrem krátkej fázy pri výsadbe- zakoreňovanie. Potom neskôr ho je až viac potrebné ale už aj spolu s draslíkom vo fáze dozrievania plodov. Pri tvorbe kvetov postačí rovnováha. Rastlina predsa musí aj rásť aby uniesla plody. Len dôraz na jeden element (fosfor) to nemôže byť dlhodobo prospešné, naopak.
živiny ak pestuješ v kvetináči (nádobe) nemôžeš vynechať úplne, len lignohumát bez hnojenia nestačí, ale je nutná rovnováha, dôraz na niektorý element v danej fáze rastliny je síce pekné ale je potrebné to mať doladené kedy čo koľko a ako ... inak je problém a je lepšie ostať pri nejakom univerzále našitom na daný druh ... ono draslík pri vačšine takých je vždy menej ako ho rastlina potrebuje, ale ja si myslím, že to je poistka výrobcov ...
8-methyl-N-vanillyl-6-nonenamide / Liečivý efekt kapsaicínu se môže prejaviť pri dávkach 400mg - 3xtýždenne. To je množstvo odpovedajúce asi 3-8 papričkám habanera.

Uživatelský avatar
stalker251
Stálý člen
Příspěvky: 300
Registrován: 16 pro 2012 00:33
Reputace: 18
Obrázky: 0

Re: Alternatíva pre Harmonie Vapnik?

Příspěvekod stalker251 » 13 čer 2013 22:30

prolej rastlinu roztokem peroxidu vodika , neutralizuješ hnojivove žložky v zemi , a následne nasad neco na rast
https://www.akcniceny.cz/detail/agro-vi ... x-1274410/" onclick="window.open(this.href);return false; teda ked ich chceš nachat rastnut
alebo hošticke tekute na papriky + lignohumát a budou v pohode,, potom dat slepičáky na kvet a potom hnojit na plod, neni to nic težke tu to jen každy komplikuje ked skuša neco nove co nefunguje :D
http://www.youtube.com/user/stalker2512?feature=mhee" onclick="window.open(this.href);return false;


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů