Jaká používáte hnojiva na papričky?

Hnojení paprik
Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Tea Racer » 17 bře 2020 23:26

Nepíšeš koncentrace, tak je to težko říct... Ale myslím, že to asi přehnojíš...

janči.n.
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 17 bře 2020 14:15
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod janči.n. » 18 bře 2020 00:22

Koncentrácie podľa návodu jednotlivých hnojív. Myslíš, že keď budem hnojiť raz za týždeň jedným typom hnojiva podľa doporučených dávok, tak ich prehnojím?

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Tea Racer » 18 bře 2020 11:07

Psal jsem to výše v tomto vlákně. Ve zkratce: Organická hnojiva mají výhodu, že nepřehnojíš, uvolnují se postupně. Takže po přesazení dle návodu (já to odhaduji) kravské granulované a pak zasypat 4 cm substratem aby to nebylo citit, jinak to je citit par dni max když to nezahrnes... behem sezony Vitality komplex v poloviční davce tak cca jednou tydne. Až to bude nasazovat plody tak tekuty slepičák v poloviční dávce ale tydne... pak guano a to je vse.

janči.n.
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 17 bře 2020 14:15
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod janči.n. » 18 bře 2020 11:10

Díky za odpoveď.

Deus ex machina
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 22 bře 2018 06:52
Reputace: 4
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Deus ex machina » 16 dub 2020 22:47

Zdravím, do dnes jsem používal čistě Chilli Focus dle návodu. Vždy jsem byl spokojený, ale chci zkusit něco nového. Dočetl jsem se zde, ze je fajn k tomu přidat Vitality komplex na papriky. Jak ho mám užívat? 1x tydne Chilli Focus, pak za 7dni Vitality, za další 7 dni Focus...? Nebo můžu dávat 1x tydne obojí dle dávkování na etiketě? Dále jsem se setkal s prostředkem lignohumat, který bych využíval z rozprašovače na listy. Kdy ten užívat? 1x týdne v den hnojení, nebo treba uprostřed týdne? V OBI prodávají ,,profík lignohumat", můžu tento aplikovat na listy, nebo musim koupit nějaký speciální? Děkuji moc za odpověď, nerad bych děcka spálil prehnojenim.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Tea Racer » 16 dub 2020 23:01

Vitality komplex není hnojivo v pravém slova smyslu, dávkuji poloviční dávku každy tyden, pak i na list. Lignohumát na počátku a pri presazení.
Chilli focus je drahá chemie, nepoužívam vůbec.

Deus ex machina
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 22 bře 2018 06:52
Reputace: 4
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Deus ex machina » 17 dub 2020 21:41

Jak u Ligno, vitality, chilli focus maji psané aplikovat 1x tydne. Budu to delat takhle : jeden týden zalivku ligno, dalsi tyden focus a zároveň kazdy tyden postřik vitality na listy, může být? Nebo je lepší používat ligno na listy a vitality na zalivku? Jeste jsem si koupil hosticke na papriky s guanem, ale co jsem četl tak je lepší dávat jako zalivku v období květu. Takze jakmile mi začnou kytky kvést, tak bych ho zacal dávat misto Fokusu, muze byt?

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Bonebreakers » 17 dub 2020 23:12

Trojkombinace podle petra polaska : "K původní kombinaci Lignohumát a Chilli Focus jsem začal dávat Vitality Komplex (univerzální). Hnojím 1x za 4-5 dní a s přibývající velikostí postupně zvyšuji dávku ..."......"Přesazené věci nabírají solidní růstové tempo. Hnojím v tuto chvíli již obden; kytky mají tendenci světlat a shazovat listy od spodu. Ke trojkombinaci jsem přidal navíc tekuté hoštické (NPK 7-4-6) v množství 2ml do litru směsi. V tuto chvíli soudě dle barvy Chinensek prodloužím interval hnojení na 3 dny, uvidíme jak pojedou. Chinensky dostávají 15ml směsi, Baccatum 20ml, ostatní 10ml. Zdá se, že jim to takto vyhovuje."
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti