Jaká používáte hnojiva na papričky?

Hnojení paprik
Uživatelský avatar
meera13
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 02 kvě 2016 19:29
Reputace: 35
Obrázky: 0
Bydliště: Zlín

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod meera13 » 14 čer 2017 19:01

Super, nějaké takové doplňky jsem si představoval. Je možné, že se příjem železa omezil vysokým Ph zálivky? četl jsem, že se většinou blokuje vysokou koncentrací vápníku, ale to si myslím, že nebude můj případ.

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Lexter » 11 črc 2017 13:20

Příští rok dám na zdejší rady a co se týče paprik povalím ligno a hoštice. Ale to jen co se týká nádob. Do země půjde hnůj a zákvasy. Tam se ta nevyrovnanost domácích hnojiv vsákne.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Dajvr
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 15 dub 2017 19:22
Reputace: 5
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Dajvr » 13 črc 2017 20:19

Já lignohumát dávám do prakticky každé zálivky plus přihnojuji Hoštice a zatím spokojenost :)

tchibo
Stálý člen
Příspěvky: 86
Registrován: 07 srp 2016 15:41
Reputace: 4
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod tchibo » 16 črc 2017 22:06

Ja hnojim uz spomenutym Hostickym so slepicincami. Treba davat este nejaku inu vyzivu? Mam ich v samozavlazovacich kochlikoch

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Lexter » 17 črc 2017 14:00

tchibo píše:
16 črc 2017 22:06
Ja hnojim uz spomenutym Hostickym so slepicincami. Treba davat este nejaku inu vyzivu? Mam ich v samozavlazovacich kochlikoch
Asi bych to nehorotil. Jsou nakvetlé nebo plodí? Hoštické slepičince super :thumbup:. Musíš pak jen hlídat drobné věci jako třeba nedostatek vápníku apod... Ale většinou se neobjeví. Vypadají rostlinky zdravě? Dobrá skladba, barva? Pak pokračuj v tom co děláš, protože to s největší pravděpodobností děláš výborně.

Sousedé mi vždycky říkali. Čím víc se v h***ě vrtáš, tím víc smrdí.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod chris » 17 črc 2017 17:42

Myslel jsem si že na druhou a třetí fázi vystačím hlavně s hošt. slepičinci, ale bohužel kvuli rajčatům na stejném vodním zásobníku budu muset pravidelně dodávat vápník. Což bohužel znamená že tam chcanechca přijde i spousta dusíku.
A tím pádem už mi přijde že slepice mají poněkud málo drasliku, abych ho dodal dost, tak bych tam natlačil spoustu dalšího dusíku který fakt už nechci.
Můžu se samozřejmě vydat cestou koncentrovaných minerálních hnojiv, např. složení kristalonu rajpap je klasický příklad. Ale preferoval bych něco trošku přirodnějšího, řekněme organominerálnho :-) Takže dotaz:

Nemáte někdo typ na nějaké přírodnější tekuté či rozpustné hnojvo s minimem dusíku, dostatkem fosforu a hojností draslíku?

Ono Harmonie Plod je přesně to složení co bych potřeboval, akorát že má tu otravnou vlastnost, že aplikace je postřikem na list.
Naposledy upravil 2 dne chris; celkem upraveno 17x.

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod JurassicChilli » 17 črc 2017 18:05

tchibo píše:
16 črc 2017 22:06
Ja hnojim uz spomenutym Hostickym so slepicincami. Treba davat este nejaku inu vyzivu? Mam ich v samozavlazovacich kochlikoch
Aspoň do konca augusta by si mal ešte prihnojovať hnojivom s obsahom dusíku. Rastliny potrebujú mať kvalitnú listovú plochu aby uživili veľa plodov.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod chris » 17 črc 2017 18:47

jasně. problém je v tom že kvuli rajčatum musím přidat do zálivky semtam ledek vápenatý, a/nebo doplňovat vápník na list. V obou případech tam jde dusíku docela dost. Teď na podporu květu je to ještě pohoda, slepice mají 5-10-5, takže dostatek motivačního fosforu není problém. Ale pro plody bych pak potřeboval dodat dostatek draslíku aniž bych předusíkoval.
Mno nic, mám 2 použitelný řešení, jedno postřikem, jedno zálivkou, ono těžko očekávat že by potřebné hodnoty byli v něčem čistě biologickém (leda nějaký výluh z "draslomilných řas") :-)


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti