Sezóna 2016 - BigVD

Co jsme vypěstovali v roce 2016
Uživatelský avatar
BigVD
Stálý člen
Příspěvky: 334
Registrován: 29 led 2015 13:54
Reputace: 626
Obrázky: 0
Bydliště: Most

Re: Sezóna 2016 - BigVD

Příspěvekod BigVD » 25 lis 2015 10:46

lobo píše:Co se týče předpěstu tak doporučuji zakoupit supresivní substrát.
Tento je výborný :
http://www.zbozi.cz/vyrobek/substrat-pr ... esivni-fo/" onclick="window.open(this.href);return false;

V popisku se dočteš že obsahuje i rašeliny které jsme ti tu zamítly ale je tam popsáno že ta rašelina má upravené PH, dále je ten substrát vytuněn mnoha vychytávkami které jistě oceníš.. .. ostatně prostuduj si a zvaž.
Toto vypadá velice rozumně. Poptám se u nás v zahrádkářství jestli mají, nebo jestli by se dal přes ně objednat. Děkuji :-)
lobo píše:hlínu ze zahrádky rozhodně nedoporučuji, většinou bývá plný všeiljaké havěti která může celeé klíčení poslat do kopru, navíc nidky nevíš jaké má PH a jiné látky.
Právě z toho důvodu chci jít do koupi substrátu, jen s tou rašelinou jsem šlápl hodně vedle.
".....A tak jako při kousnutí do Nagy, jsem při prvních pokusech o pěst chilli zažíval blaženost, jakési uspokojení, které žádná jiná činnost nepřináší. Záhy na to mne chytla ona závislost, která neustále stoupá, tak jako pal Nagy....."
Sezóna 2019, 2018, 2017, 2016

Uživatelský avatar
BigVD
Stálý člen
Příspěvky: 334
Registrován: 29 led 2015 13:54
Reputace: 626
Obrázky: 0
Bydliště: Most

Re: Sezóna 2016 - BigVD

Příspěvekod BigVD » 04 led 2016 10:10

Přidán ad.1:
Změny v plánování:
  • Rašelina mi byla vymluvena a na radu od loba půjdu do Supresivního substrátu s perlitem
  • Přisvěcovat budu jen 2x 6500°K 23W
  • Superpálivkám dopřeji více místa, minimálně 80x80
Stačí vyrobit stojan s objímkami a poslední týden v lednu započne Fáze 1: "Ďáblovo sémě" :jolokia:, a při Fázi 2: "Povstání démonů" bych mohl začít s vkládáním fotografií. :-)
".....A tak jako při kousnutí do Nagy, jsem při prvních pokusech o pěst chilli zažíval blaženost, jakési uspokojení, které žádná jiná činnost nepřináší. Záhy na to mne chytla ona závislost, která neustále stoupá, tak jako pal Nagy....."
Sezóna 2019, 2018, 2017, 2016

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Sezóna 2016 - BigVD

Příspěvekod Erben61 » 04 led 2016 17:28

Ahoj, moc hezky se to čte, nejen Tvé plány ale i reakce od kolegů. Mám radost že nejsem sám, chillenec kterýho už to tahá za ruce a svíjí se v záchvatech netrpělivosti. Osobně bych dal přednost výsevnímu substrátu a nijak bych to nehrotil ani s přesazováním sazeniček, taky bych použil klasický substrát. Asi takhle ,když budeš rostlinky moc rozmazlovat a pak je stejně vysadíš na záhon budou v šoku. Klasická zem je přece jen něco jinýho než ty substráty, osobně jsem dělal i to že jsem míchal zem a substrát 1:1 už v mezifázi a do truhlíků . Jinak to nemá chybu, ať vybereš jaké druhy chceš, určitě Tě nějaký nadchne, nějaký zklame, jiný překvapí a o tom to je. Ať se Ti daří. :jolokia: :jalapeno: :respect:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Sezóna 2016 - BigVD

Příspěvekod proki73 » 04 led 2016 20:17

Ahoj kolego vezmu to od začátku a stručně nebudu zbytečně rozebírat to co už je tu povězeno jen pro představu v sezoně 2014 jsem z 25 rostlin sklidil cca 17kg + 15 okrasek to jsem nevážil 2015 70 rostlin cca 25kg bída ja vím špatnéj rok jinak já přes pauzu zkonzumuji cca 10kg zbytek nasuším rozdám atd. ale teď k tobě bulharská mrkev určitě není vhodná pro přímí konzum má tvrdou slupku a hnusnou chuť ale je super na sušení na koření skvoše a jamajkany je škoda nasušíš a nemáš nic jsou moc tenkostěnné na zavaření jsou idealní všechny odrudy které chceš pěstovat na pěstební místo nic nemám nevyděl jsem ale co se týče prasečího hnoje tak opatrně je dost kyselí po zaorání doporučuji pořádně posypat dolomitovím vápencem nestojí to moc a krásně snižuje kyselost ( vlastní zkušenost jak z hnojem tak z vápencem) rašelinu už ti ostatní něco řekly takže no koment ale nijak bych to nehrotil já už léta kupuji výsevní substrát v kauflandu za pár korun a jsem spokojen (tablety jiff nebrat je to zlo) no a světlo už taky hoši popsali takže super těším se na report a ještě jedna věc hnůj je lepši zakopat pod hlínu ne zaorat nevysušuje se a neztvrdne na slunci teda pokud nemáš pole to je potom jiná ať se dílo daří

Uživatelský avatar
oskar69
Stálý člen
Příspěvky: 759
Registrován: 05 srp 2014 14:35
Reputace: 808
Obrázky: 0
Bydliště: uherskohraďišťsko

Re: Sezóna 2016 - BigVD

Příspěvekod oskar69 » 04 led 2016 21:33

za mne
kliceni - supresivni substrat - loni mi díky němu vše krásně vylezlo a nic mi nelikvidovaly houby a smutnice
prvni presazení - taky supres nebo pouziju zbytek http://www.floria.cz/produkty/substraty ... a-papriky/ - loni sem tímto substrátem zachranil papriky pred smutnicemi z agra :rn:
bohužel já sem omezen prostorem, takže max 20 kytek - zas mám problém, že chci víc :D

Uživatelský avatar
BigVD
Stálý člen
Příspěvky: 334
Registrován: 29 led 2015 13:54
Reputace: 626
Obrázky: 0
Bydliště: Most

Re: Sezóna 2016 - BigVD

Příspěvekod BigVD » 05 led 2016 14:25

U supresivního substrátu zůstanu, přeci jen jsou holky nejzranitelnější při klíčení, tak jim chci pomoci k pořádnému zesílení zeminou a světlem. Ještě nemám dořešený, jak jim budu držet teplotu, většinou jsem do kelímku s hlínou hodil pár semínek a nechal polozakrytý stát na stole a ony časem vyklíčily. Chtěl jsem si udělat akvaroskléník dle návodu zde na fóru, ale pro tolik sazenic to je nerealizovatelný. Nejjednodušší, byť né ideální, bude topit jim žárovkami, které pak vyměním za ty 6500 až vyklíčí.
Vzhledem k tomu, že jsem se rozhodl zvětšit prostor pro superpálivky, tak jich 100 mít nebudu, ale i tak počítám s enormním množstvím. :-D Mám pár známých co by chtěli vzorky a někteří bych si ode mne pár kilo odkoupily. Chci zkoušet různé omáčky a způsoby uchování, zejména si chci zavařit zásobičku RoF, protože zavařený se hodí buď do buřtů na pivě, nebo jen ke chlebu se sádlem a na spoustu dalších využití. Rozhodně vyzkouším vyudit Jalapena a třeba Nagy. Takže to množství snad spotřebuji. :-)
Uvidím jak mi bulharky budou sedět, kdyžtak to koření jak navrhuješ. Jamajku dám tak 2 rostlinky, celkově mám většinu druhů na zkoušku a v příštích letech budu pěstovat jen potřebné + případně jeden druh na zkoušku. Ta zahrada je dost veliká, takže opravdu jen zaorat, děláme to takhle celý život.
Každopádně se budu snažit každou fázi rozepsat. V první fázi vypíšu počty zasazených a vyklíčených semínek. Teď si hlavně potřebuji vytvořit výškově nastavitelný těleso s objímkami a koncem ledna může začít show. :jalapeno:
".....A tak jako při kousnutí do Nagy, jsem při prvních pokusech o pěst chilli zažíval blaženost, jakési uspokojení, které žádná jiná činnost nepřináší. Záhy na to mne chytla ona závislost, která neustále stoupá, tak jako pal Nagy....."
Sezóna 2019, 2018, 2017, 2016

Uživatelský avatar
BigVD
Stálý člen
Příspěvky: 334
Registrován: 29 led 2015 13:54
Reputace: 626
Obrázky: 0
Bydliště: Most

Re: Sezóna 2016 - BigVD

Příspěvekod BigVD » 21 led 2016 14:39

Přidán ad.2:
Přikoupení semínek:
  • White Ghost (Naga Bhut Jolokia)
  • Scotch Bonnet
  • Aji Lemon Drop
  • Pimiento de Padron
  • Habanero Bonda Ma Jacques
Vytvořil jsem si excelovskou tabulku kam zapíšu úspěchy klíčení. Hodnoty ve sloupci "Vysazeno" je jen orientační počet, kolik bych si přál rostlinek. :-) Semínka vysázím v příštím týdnu.
28152
".....A tak jako při kousnutí do Nagy, jsem při prvních pokusech o pěst chilli zažíval blaženost, jakési uspokojení, které žádná jiná činnost nepřináší. Záhy na to mne chytla ona závislost, která neustále stoupá, tak jako pal Nagy....."
Sezóna 2019, 2018, 2017, 2016

martinZA
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 12 led 2015 16:57
Reputace: 12
Obrázky: 0

Re: Sezóna 2016 - BigVD

Příspěvekod martinZA » 21 led 2016 19:14

Tak toto vyzerá super...držím palce a moc sa teším na report..


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2016“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů