Sezóna 2016 - BigVD

Co jsme vypěstovali v roce 2016
Uživatelský avatar
BigVD
Stálý člen
Příspěvky: 334
Registrován: 29 led 2015 13:54
Reputace: 626
Obrázky: 0
Bydliště: Most

Re: Sezóna 2016 - BigVD

Příspěvekod BigVD » 05 říj 2016 15:02

Mám v plánu rozeslat pár balíčků lidem z fóra.. Celkově tak 5 plnohodnotných a 5 které budou ošizené o pár odrůd. 3 už mají rezervaci, takže pište SZ kdo má zájem a v pátek to hodím na poštu. :) V balíčku budou superpálivky z fotek + haba + možná aji lemon a bišop.
".....A tak jako při kousnutí do Nagy, jsem při prvních pokusech o pěst chilli zažíval blaženost, jakési uspokojení, které žádná jiná činnost nepřináší. Záhy na to mne chytla ona závislost, která neustále stoupá, tak jako pal Nagy....."
Sezóna 2019, 2018, 2017, 2016

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Sezóna 2016 - BigVD

Příspěvekod OMO » 05 říj 2016 15:17

BigVD píše:Teď nedokáži říct jak ta mustard chutná.. mohu se pokusit ochutnat, ale ja jsem nastydlej, tak to pro mne bude utrpení...
Stačí rozdíl mezi Mustard a původní. Jen kam se to posunulo. Třeba Mustard Fatalka od Barona je strašná voňavka oproti původní červené, až se z toho člověku navaluje. Člověk si myslí, že to bude chutnat jak nezralá paprika, ale ono je to sladké a nemá to ty travní tóny. Ty Mustard mutace jsou celkem záhada :albert:
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

Uživatelský avatar
BigVD
Stálý člen
Příspěvky: 334
Registrován: 29 led 2015 13:54
Reputace: 626
Obrázky: 0
Bydliště: Most

Re: Sezóna 2016 - BigVD

Příspěvekod BigVD » 05 říj 2016 18:38

OMO píše:
BigVD píše:Teď nedokáži říct jak ta mustard chutná.. mohu se pokusit ochutnat, ale ja jsem nastydlej, tak to pro mne bude utrpení...
Stačí rozdíl mezi Mustard a původní. Jen kam se to posunulo. Třeba Mustard Fatalka od Barona je strašná voňavka oproti původní červené, až se z toho člověku navaluje. Člověk si myslí, že to bude chutnat jak nezralá paprika, ale ono je to sladké a nemá to ty travní tóny. Ty Mustard mutace jsou celkem záhada :albert:
No mustard mi přijde, že má silnější ovocné aroma a trošku silnější pal, ale červená je chutnější. Ale ten mustard by chtěl trošku nechat dozrát.
".....A tak jako při kousnutí do Nagy, jsem při prvních pokusech o pěst chilli zažíval blaženost, jakési uspokojení, které žádná jiná činnost nepřináší. Záhy na to mne chytla ona závislost, která neustále stoupá, tak jako pal Nagy....."
Sezóna 2019, 2018, 2017, 2016

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Sezóna 2016 - BigVD

Příspěvekod Kendy » 05 říj 2016 19:12

BigVD píše: Teď nedokáži říct jak ta mustard chutná.. mohu se pokusit ochutnat, ale ja jsem nastydlej, tak to pro mne bude utrpení...
Naopak. chilli je na nachlazení skvělé. Uvolnuje dutiny. Kovbojské fazole s hromadou chilli vařím pravidelně pro celou rodinu, když mi doma smrkají a pokašlávají.

I když pravda.. Pěkně ti to spustí rýmu a vyčistí dutiny, ale je docela možné, že díky té rýmě žádnou chuť cítit nebudeš.

Uživatelský avatar
BigVD
Stálý člen
Příspěvky: 334
Registrován: 29 led 2015 13:54
Reputace: 626
Obrázky: 0
Bydliště: Most

Re: Sezóna 2016 - BigVD

Příspěvekod BigVD » 05 říj 2016 19:45

Kendy píše:
BigVD píše: Teď nedokáži říct jak ta mustard chutná.. mohu se pokusit ochutnat, ale ja jsem nastydlej, tak to pro mne bude utrpení...
Naopak. chilli je na nachlazení skvělé. Uvolnuje dutiny. Kovbojské fazole s hromadou chilli vařím pravidelně pro celou rodinu, když mi doma smrkají a pokašlávají.

I když pravda.. Pěkně ti to spustí rýmu a vyčistí dutiny, ale je docela možné, že díky té rýmě žádnou chuť cítit nebudeš.
Dávám si kandované Aji Lemon Drop, ale tyhle superpálivky nedělají dobrotu začerstva v tomhle stavu.
".....A tak jako při kousnutí do Nagy, jsem při prvních pokusech o pěst chilli zažíval blaženost, jakési uspokojení, které žádná jiná činnost nepřináší. Záhy na to mne chytla ona závislost, která neustále stoupá, tak jako pal Nagy....."
Sezóna 2019, 2018, 2017, 2016

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Sezóna 2016 - BigVD

Příspěvekod matoha » 05 říj 2016 19:50

kendy píše dobre.do horúcej polievky nasypem trochu korenia z habanera a parádne to uvoľňuje dutiny.
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
BigVD
Stálý člen
Příspěvky: 334
Registrován: 29 led 2015 13:54
Reputace: 626
Obrázky: 0
Bydliště: Most

Re: Sezóna 2016 - BigVD

Příspěvekod BigVD » 06 říj 2016 14:20

BigVD píše:Mám v plánu rozeslat pár balíčků lidem z fóra.. Celkově tak 5 plnohodnotných a 5 které budou ošizené o pár odrůd. 3 už mají rezervaci, takže pište SZ kdo má zájem a v pátek to hodím na poštu. :) V balíčku budou superpálivky z fotek + haba + možná aji lemon a bišop.
Sále máte šanci se přihlásit o ochutnávku mých plodů. :)
".....A tak jako při kousnutí do Nagy, jsem při prvních pokusech o pěst chilli zažíval blaženost, jakési uspokojení, které žádná jiná činnost nepřináší. Záhy na to mne chytla ona závislost, která neustále stoupá, tak jako pal Nagy....."
Sezóna 2019, 2018, 2017, 2016

Uživatelský avatar
BigVD
Stálý člen
Příspěvky: 334
Registrován: 29 led 2015 13:54
Reputace: 626
Obrázky: 0
Bydliště: Most

Re: Sezóna 2016 - BigVD

Příspěvekod BigVD » 08 říj 2016 17:27

Všem kdo se přihlásili se omlouvám, měl jsem za to, že je dnes pátek, ale ona je sobota, takže jsem poštu nestihl (volby ano), ale zítra to podám a snad to dorazí v co nejčerstvějším stavu. :)
".....A tak jako při kousnutí do Nagy, jsem při prvních pokusech o pěst chilli zažíval blaženost, jakési uspokojení, které žádná jiná činnost nepřináší. Záhy na to mne chytla ona závislost, která neustále stoupá, tak jako pal Nagy....."
Sezóna 2019, 2018, 2017, 2016


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2016“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů