Seekerova parapetová sezóna 2015 aneb Poprvé ze semen

Naše chilli papričky v roce 2015
Uživatelský avatar
seeker
Stálý člen
Příspěvky: 55
Registrován: 07 kvě 2015 00:42
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Seekerova parapetová sezóna 2015 aneb Poprvé ze semen

Příspěvekod seeker » 02 srp 2015 23:58

Trvalo to celé věky, ale konečně malý update, něco jsem tento týden nafotil.

Jako první začaly plodit a dozrávat okrasky, jedna by měla být Medusa a druhá Sangria Ornamental, ale vypadá to teda, že jde o Medusy - v růstu rostlin i plodů se hodně zasekly, možná je vysály mšice, s nimiž to bylo celkem nekonečné (žádná chemie, jen tymiánové maceráty a ruční práce - a nakonec se o ně postarali predátoři), nedávno jsem maličko přihnojil hošticema a lignohumátem, tak uvidíme
Obrázek
Obrázek

Malý pohled na parapet, vzadu se krčí Black Pearl, asi jim prohodím místo s tou přerostlou obludou co měla být Satan's Kiss a zatím nesměle vytahuje poupata. Ten keřík vpravo by měl být také Satan's Kiss, ten shodil několik desítek květů (tipuju přehnojení, ale kdoví) a konečně začíná držet plody, ty ale na SK moc nevypadají..
Obrázek
Tady detail na údajný SK:
Obrázek


Zato Black Pearl se celkem "vybarvuje"
Obrázek

Pohled do "koruny" - vlevo by měy být žluté kajenky, ale dnes se začla vybarvovat první špička, a vypadá zatím dost oranžově - loni rostly pospolu s čímsi červeným, co vypadá trochu jako tabasko - mám podezření na nějaké to kříženíčko... ale co jsou ty světlejší vpravo, je další záhada. Neoznačil jsem si je při finálním přesazení s tím, že už to přeci nezapomenu, ale každopádně je to opět něco ze semínka-chilli.cz, co nebude úplně přesně to "ono" - kupoval jsem vedle BP a SK ještě Loco, Sangria Ornamental a Medusu a nic z toho to určitě není... Nějaký tip?
Obrázek
Tady je detail prvního dozrávajícího plodu, dnes už je komplet červený
Obrázek

Poslední kousek na obývákovém okně - habanero se během července kapku rozjelo, tak uvidíme, co z něj bude...
Obrázek
A včera se vyloupnul i první plod
Obrázek

O druhém ložnicovém okně/oparapetu v dalším postu...

Uživatelský avatar
seeker
Stálý člen
Příspěvky: 55
Registrován: 07 kvě 2015 00:42
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Seekerova parapetová sezóna 2015 aneb Poprvé ze semen

Příspěvekod seeker » 03 srp 2015 00:15

Tak a takhle to vypadá na vnitřní straně ložnicového okna:
Obrázek
Na obou krajích jsou neznámé peruánky, pomalu se jim objevují poupátka... Ta vytáhlá vpravo je birds eye, která se - narozdíl od dvou kámošek, co jsou z druhé strany okna - rozhodla po přesazení vyrůst do téhle antény... uprostřed je habanero, které mělo asi dva měsíce kolem dvou pater, takže vlastně celkem "úspěch" - bylo mi líto se ho zbavit a držim mu pěsti... no a ta druhá zleva je zase nejspíš nějaký hybrid mezi žlutou kajenkou a tabaskem (něco ji žralo, opadalo dost listů a pak se na ní objevily tyhle pokroucené plody)
Obrázek

Detail na obě peruánky - asi je jasné, že to budou nějaké chinensky, tak držim palce, at začnou kvést a plodit
Obrázek
Obrázek

Takhle vypadá jedna z venkovních birds eye - moc to neroste, holt moc prostoru nemají, ale konečně kvetou, na to jací to byli zakrslí mutanti, tak už můžou jen překvapit...
Obrázek

A ještě něco okrasek... vlevo Sangria Ornamental, vpravo Loco (vzadu se krčí nějaká obyč. feferonka s pár zelenými plody):
Obrázek
A detail:
Obrázek

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Re: Seekerova parapetová sezóna 2015 aneb Poprvé ze semen

Příspěvekod Pedro » 03 srp 2015 00:21

Hezký...fakt paráda. Na okně to vypadá dobře.

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Seekerova parapetová sezóna 2015 aneb Poprvé ze semen

Příspěvekod BlueShark » 03 srp 2015 23:39

Pěkné pěkné, medůzy máš vlastné v truhlajzu jako já, jen tam mám ještě Demon red, páč je truhlík delší.
Ale musím říct, že medůzy už nikdy, nic extra na krásu, lusků mám tak kolem 20ti na rostlině a chuť vlastně žádná a pal taky ne. Jen to zabírá místo, nevím co z toho mají Němci :-)

Uživatelský avatar
seeker
Stálý člen
Příspěvky: 55
Registrován: 07 kvě 2015 00:42
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Seekerova parapetová sezóna 2015 aneb Poprvé ze semen

Příspěvekod seeker » 04 srp 2015 00:08

BlueShark píše:Pěkné pěkné, medůzy máš vlastné v truhlajzu jako já, jen tam mám ještě Demon red, páč je truhlík delší.
Ale musím říct, že medůzy už nikdy, nic extra na krásu, lusků mám tak kolem 20ti na rostlině a chuť vlastně žádná a pal taky ne. Jen to zabírá místo, nevím co z toho mají Němci :-)
Dík. Ještě jsem je nechutnal, ale kupoval jsem je vlastně jen proto, že byly na seminka-chilli v jednom balíku s dalšíma odrůdama a mě to přišlo jako fajn okrasnej pakl... celkem se mi líběj, ale čekal sem teda taky větší záplavu medúzích vlasů, ne těch pár bledých "chloupků"... Loco nebo Black Pearl co do potěchy oka rozhodně mnohem lepší... uvidím, ještě co ta chuť...

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Seekerova parapetová sezóna 2015 aneb Poprvé ze semen

Příspěvekod BlueShark » 04 srp 2015 00:12

seeker píše:
BlueShark píše:Pěkné pěkné, medůzy máš vlastné v truhlajzu jako já, jen tam mám ještě Demon red, páč je truhlík delší.
Ale musím říct, že medůzy už nikdy, nic extra na krásu, lusků mám tak kolem 20ti na rostlině a chuť vlastně žádná a pal taky ne. Jen to zabírá místo, nevím co z toho mají Němci :-)
Dík. Ještě jsem je nechutnal, ale kupoval jsem je vlastně jen proto, že byly na seminka-chilli v jednom balíku s dalšíma odrůdama a mě to přišlo jako fajn okrasnej pakl... celkem se mi líběj, ale čekal sem teda taky větší záplavu medúzích vlasů, ne těch pár bledých "chloupků"... Loco nebo Black Pearl co do potěchy oka rozhodně mnohem lepší... uvidím, ještě co ta chuť...
Přesně!

Uživatelský avatar
satana
Stálý člen
Příspěvky: 211
Registrován: 28 srp 2013 19:12
Reputace: 89
Obrázky: 0
Bydliště: Vodňany

Re: Seekerova parapetová sezóna 2015 aneb Poprvé ze semen

Příspěvekod satana » 04 srp 2015 09:14

BlueShark píše:Pěkné pěkné, medůzy máš vlastné v truhlajzu jako já, jen tam mám ještě Demon red, páč je truhlík delší.
Ale musím říct, že medůzy už nikdy, nic extra na krásu, lusků mám tak kolem 20ti na rostlině a chuť vlastně žádná a pal taky ne. Jen to zabírá místo, nevím co z toho mají Němci :-)
Já mám Medusu na zavaření pro ty co nemusí moc pálivé...

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Seekerova parapetová sezóna 2015 aneb Poprvé ze semen

Příspěvekod BlueShark » 04 srp 2015 10:41

satana píše:
BlueShark píše:Pěkné pěkné, medůzy máš vlastné v truhlajzu jako já, jen tam mám ještě Demon red, páč je truhlík delší.
Ale musím říct, že medůzy už nikdy, nic extra na krásu, lusků mám tak kolem 20ti na rostlině a chuť vlastně žádná a pal taky ne. Jen to zabírá místo, nevím co z toho mají Němci :-)
Já mám Medusu na zavaření pro ty co nemusí moc pálivé...
No jestli se ty prdinky vyplatí zavařovat... ja je mám cca jak párátko dlouhé a široké jak....no nic moc :-)


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů