Mišov indoor 2015 (Vol. 1)

Naše chilli papričky v roce 2015
MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3661
Obrázky: 0

Re: Mišov indoor 2015 (Vol. 1)

Příspěvekod MartinS » 10 úno 2015 21:47

To je normalni, chinese multicolor je treba taky do fialova hned ze zacatku. Filius blue je taky....pestoval jsem ho loni.

gorazd
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 26 led 2015 10:49
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Bratislava

Re: Mišov indoor 2015 (Vol. 1)

Příspěvekod gorazd » 19 úno 2015 21:20

No tak mám tu menší update.
Rastlinky pekne rastú, akurát TSM som nechtiac okrem jednej nešikovnosťou zlikvidoval (padli mi pri prenášaní). Okrem nich vylkíčilo všetko na 100 %.
21677
A detail na annuumky (zvrchu- Praire Fire, Filius Blue, Thanksgiving, Bolivian Rainbow)
21678
Akurát tie Thanksgiving sa mi trochu nepozdávajú. Nejak viac sa im krútia (uzatvárajú) lístky dovnútra. Ale to je asi len moja paranoja.

Teraz cez víkend budem asi papričky presádzať. Viem že by som ešte nemusel, ale tie kokosové jiffy ma už priam vytáčajú - neskutočne rýchlo vysychajú (to je problém kvoli robote) a aj sa mi zdá, že vývoj rastliniek sa akosi spomalil, tak som si myslel, či to nebude nedostatkom živín.
Substrát mám zakúpený Plagron Growmix.

Okrem iného som neodolal a v pondelok by mi mali prísť ešte semienka:
Goat's weed (Black Cobra) - toto chcem zasiať hlavne kvôli tomu, aká je tá samotná rastlinka krásna
Hot Limon & Habanero peruvian white
Habanero green xl
Biala Shipka
to ale budem len tak 1 - 2 rastlinky siať,

Ozvem sa po víkende a snáď pochválim ako sa ďalej darí.

gorazd
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 26 led 2015 10:49
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Bratislava

Re: Mišov indoor 2015 (Vol. 1)

Příspěvekod gorazd » 04 bře 2015 19:29

Tak sa znovu idem trochu pochváliť mojimi pokrokmi.
Ako som už písal vyššie, 21.2.2015, som sa odhodlal na presadenie rastliniek nakoľko sa mi zdalo, že rastlinky veľmi stagnujú.
Ako sadzobný substrát som použil Plagron growmix a kvetináčiky 10 x 10 cm.

(1) Praire Fire
(2) Filius Blue
21977
(3) Thanksgiving
(4) Bolivian Rainbow
21978
(5) Sparkler
(6) Trinidad Scorpion Moruga
21979

Zároveň som ešte neodolal a 1.3.2015 som zasial ešte 2 x po 2 semiačka do jiffov (vzhľadom k pokročilejšiemu dátumu po dve, ktoré si zahrajú hru silnejší vyhráva) z odrôd:
(7) Goat's Weed / Black Cobra
(8) Barbere Coffee Brown
(9) Biala Shipka
(10) Habanero Peruvian White
(11) Habanero Green XL
(12) Aji Limon Chilli

Veľa zdaru a úspechov všetkým pestovateľom.
Naposledy upravil 1 dne gorazd; celkem upraveno 11x.

gorazd
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 26 led 2015 10:49
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Bratislava

Re: Mišov indoor 2015 (Vol. 1)

Příspěvekod gorazd » 07 bře 2015 17:35

Otazka na Vás.
Presadzal som do substratu predhnojeneho na 2 tyzdne. Treaz konci. Ide mi o prihnojovanie. Vela dobreho je tu pisane na biobizz. Kludne ho kupim. Ale co vravite na Kristalon na rajciny a papriky? Ze top hnojivo za 2013 a 14 na klasicke papriky? Mate niekto skusenosti s oboma? Co odporucate za hnojivo na substarat na cisto indoor pestovanie + par rastlin loggia?
Naposledy upravil 1 dne gorazd; celkem upraveno 7x.

Jackof25
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: 02 led 2014 16:25
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Mišov indoor 2015 (Vol. 1)

Příspěvekod Jackof25 » 07 bře 2015 18:22

Přesazovat takhle malé sazeničky do předhonejeného subtsrátu to bych být tebou nedělal. Může to spálit kořeny i rostlinu. Sežeň si substrát na výsev, který má v sobě něco na podporu zakořenění. Pokud už je chceš hnojit počkej tak do 3-4 patra listů a pak jemně zahnoj roztokem lignohumátu. V podstatě je to 100% lepší než nějaké kristalony nebo agro hnojiva, která seženeš. Substrát na velké rostliny, které budeš dávat do velkých květináčů ti stačí uplně obyčejný substrát pro papriky a zeleninu (pokud je předhnojený na 14dní pak 14dní nehnoj).
Jinak rostlinky máš krásné.

gorazd
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 26 led 2015 10:49
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Bratislava

Re: Mišov indoor 2015 (Vol. 1)

Příspěvekod gorazd » 07 bře 2015 22:11

Jackof25 píše:Přesazovat takhle malé sazeničky do předhonejeného subtsrátu to bych být tebou nedělal. Může to spálit kořeny i rostlinu. Sežeň si substrát na výsev, který má v sobě něco na podporu zakořenění. Pokud už je chceš hnojit počkej tak do 3-4 patra listů a pak jemně zahnoj roztokem lignohumátu. V podstatě je to 100% lepší než nějaké kristalony nebo agro hnojiva, která seženeš. Substrát na velké rostliny, které budeš dávat do velkých květináčů ti stačí uplně obyčejný substrát pro papriky a zeleninu (pokud je předhnojený na 14dní pak 14dní nehnoj).
Jinak rostlinky máš krásné.
To Jackof25:
Ja ich presadzovať nechcem, presadené už boli z jiffov do týchto kvetináčov čo sú teraz asi tak pre 2 týždňami. Substrát mám Plagron growmix, ktorý je práve na tie 2 týždne predhnojený, čiže teoreticky by som už teraz mohol začat pomaly prihnojovať, preto riešim čo použiť. Inak rastlinky tie 3 poschodia lístkov majú, no niektoré rastlinky Sparkler sú jaksi spomalené, ale myslím že to je všetko v pohode. Môžem skonštatovať, že rastú jak sa patrí, zo dňa na deň.
Lignohumát používam, len keď už, tak nech samajú ako v bavlnke, tak že im aj nejaký coctail okrem vody pridám, nech majú radosť. Len neviem čo by bolo najvhodnejšie.

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Mišov indoor 2015 (Vol. 1)

Příspěvekod Colostomizer » 07 bře 2015 23:22

Jackof25 píše:Přesazovat takhle malé sazeničky do předhonejeného subtsrátu to bych být tebou nedělal. Může to spálit kořeny i rostlinu. Sežeň si substrát na výsev, který má v sobě něco na podporu zakořenění. Pokud už je chceš hnojit počkej tak do 3-4 patra listů a pak jemně zahnoj roztokem lignohumátu. V podstatě je to 100% lepší než nějaké kristalony nebo agro hnojiva, která seženeš. Substrát na velké rostliny, které budeš dávat do velkých květináčů ti stačí uplně obyčejný substrát pro papriky a zeleninu (pokud je předhnojený na 14dní pak 14dní nehnoj).
Jinak rostlinky máš krásné.
Lignohumátem nezahnojíš. To není hnojivo, ale pouze roztok huminových kyselin, který obsahuje N-P-K nula-nula-prd :) Ale je to skvělý stimulant zakořeňování ...


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


Uživatelský avatar
vavy.p
Stálý člen
Příspěvky: 457
Registrován: 13 úno 2014 17:18
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Re: Mišov indoor 2015 (Vol. 1)

Příspěvekod vavy.p » 08 bře 2015 11:11

Jj jak pise colostomizer , Já loni Sadil do predhnojenyho a málem jsem je všechny spálil. Letos jen výsevni substrát. A prihnojuji od prvního patra právech lístků a v pohodě. Plus lignohumat a podporu zakořenění a příjmu živin.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů