Berryho 2015

Naše chilli papričky v roce 2015
Uživatelský avatar
Berry161
Stálý člen
Příspěvky: 308
Registrován: 06 led 2015 00:22
Reputace: 2
Obrázky: 0
Bydliště: zeměkoule

Re: Berryho 2015

Příspěvekod Berry161 » 27 dub 2015 21:45

zdravím a opět mám dotaz na balkoně kam jsem dal prvních pár rostlin co s námi zůstanou v bytě je tam parno když do nich svítí odpolední slunce a po chvíli zplihnou ale jak na ně nesvítí zase se vzpamatujou budou to dělat furt nebo časem naviknou ??? nezasekne je to v růstu ??? za oknem už nějakou dobu brali sluneční paprsky ale na tom balkoně je docela výheň

p.s. držte mi palce už řeším novou zahrádku

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Berryho 2015

Příspěvekod MartinS » 28 dub 2015 08:14

Osobne budu ze zacatku trochu stinit netkanou nextilii.

Uživatelský avatar
Vasjis
Stálý člen
Příspěvky: 1333
Registrován: 26 úno 2015 08:21
Reputace: 490
Obrázky: 0
Bydliště: České Budějovice

Re: Berryho 2015

Příspěvekod Vasjis » 28 dub 2015 10:13

Já dávám na balkon aby si zvykali holky a první asi 2-3 patra pravých lístků máji na sobě světle hnědé tečky od spálení od sluníčka ale stejně plánuji ty listy odstřihnout časem trochu se mi zastalily ale nevím jestli to není přesazením do větších kelímků

Uživatelský avatar
Berry161
Stálý člen
Příspěvky: 308
Registrován: 06 led 2015 00:22
Reputace: 2
Obrázky: 0
Bydliště: zeměkoule

Re: Berryho 2015

Příspěvekod Berry161 » 10 kvě 2015 22:21

zdravím Vás všechny a po odmlce opět nějaké reporty

23502
23503
ty flíčky na listech jsou pyl a prach po rosení steklé do chuchvalců toto orange jolokia ( finální nádoba na balkon )
23504
jolokia purple
23505
squaska
23506
taky purple jolokia
23507
tady detail jejího šíleného rozrůstání ( co myslíte vyštípat ty výhony ??? aby rostlinu nevysilovali nebo nechat ???
23508
a tohle je první chilli paprička na sangria ornamental

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Berryho 2015

Příspěvekod MartinS » 10 kvě 2015 23:49

Pokud vyhonky nerostou dale, tak dle meho kytku nevysiluji. Loni jsem je strihal a ted na to kaslu. Mam nekolik kytek kde jsou vyhonky zatim porad male, zakrnele a kytka roste bez problemu a rozrusta se nahore. Pokud by rostly nejak vice, tak je strihnu, preci jen vetve maji malo svetla nekde dole pod listy a chci to hlavni mit nahore.
Resp. max kdyby nekde chtela rust nova vetev v dobe kdyby v hlavni korune bylo uz dost kvetu tak bych ji strihnul, nebo kdyby se mi nelibila esteticky.
Ostrihat to muzes, mas patra blizko sebe, takze nejake zahustovani rostlinky nemusis resit. Hlavne je to celkem nizko u zeme.
Kdyby to slo do skleniku, tak z toho to "koste" muzes nechat udelat :-D Ale co se tyce balkonu, tak ja se budu snazit o nejakou hlavni "korunu" a zbytek smiknu.

Ja se mozna letos budu pokouset o rizky, tak bocni vyhonky u nejake schvalne necham a uvidime.

Uživatelský avatar
Berry161
Stálý člen
Příspěvky: 308
Registrován: 06 led 2015 00:22
Reputace: 2
Obrázky: 0
Bydliště: zeměkoule

Re: Berryho 2015

Příspěvekod Berry161 » 22 kvě 2015 00:42

zdravím a opět s dotazem na chineskách mám spousty květů ale rostliny je shazují asi by je stejně schodily po přesunu do foliáku ale čím to může být živiny ???

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Berryho 2015

Příspěvekod Dr.Pedr » 22 kvě 2015 07:06

Berry161 píše:zdravím a opět s dotazem na chineskách mám spousty květů ale rostliny je shazují asi by je stejně schodily po přesunu do foliáku ale čím to může být živiny ???
Mě se to stává celkem běžně....příroda ..kytka pozná ,že to není pro ní to pravé ořehové a shodí květy sama...důvodů může být spousta ...neboj dáš to do foliáku a pojede to... :tiphat:

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Berryho 2015

Příspěvekod MartinS » 22 kvě 2015 14:12

Me taky shazuji i ve foliaku Cheiro Roxa(maji kolem 70-80 pupenu a nejake kvety a zatim vse shazuje). Vloni treba habanero taky shodilo tak 200 kvetu nez zacalo plodit. Tezko rict jestli pocasi/hnojivo/vyzralost rostliny. Zrovna ta Roxa uz je dost velka a rozvetvena ze by velikost kytky nemusela vadit, tak jestli i ni zmenit zalivku ciste na kvet a plod?
V jakym pomeru a co ma na to nejvetsi vliv tezko rict. Vsak nekdy se dela papricka i na male kytce.
Zkusil jsem zmenit hnojivo. 1X za 14 dnu ted davam polovicni slepicince s polovicni davkou Kristalonu plod a kvet a uvidime co se bude dit.
Jinak rostlinky kde jsou realne moznosti plodu jsou u me zatim jen dve, ostatni stale jedou do vysky a nejake se zacaly rozvetvovat teprve ted.

Pritom svetla maji dost, foliak s jednou vrstvou textilni folie by melo byt snad ok. Pozdeji dam ale asi vetsinu na parapet(co se vejde). Prislo mi to lonsky rok na konec lepsi.

Jen jsem to chtel napsat ze mi dost opadavaly chinesky vloni i ve foliaku. To Haba se nakonec rozjelo nejlepe kdyz bylo na balkone volne, tam kde je strecha aby nedostavalo primou sprchu pri desti. Nicmene moje foliaky jsou fakt male, takze to nemusi byt relevantni.
Take dalsi vec je ze jsem dost dlouho hnojil jen chilli focusem a pak az pozdeji jsem presel na Kristalon plod a kvet. A mesic pred sklizni jsem prestal hnojit a chut byla skvela. Letos jsem chtel zkusit tekute slepicince jenom, ale nejak mi to neda a cast toho Kristalonu tam budu pridavat a uvidi se.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů