BlueSharkovo 2015

Naše chilli papričky v roce 2015
MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3656
Obrázky: 0

Re: BlueSharkovo 2015

Příspěvekod MartinS » 26 srp 2015 11:55

Pal je kolem mega jako standaredni jolokia?

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: BlueSharkovo 2015

Příspěvekod BlueShark » 27 srp 2015 11:38

Těžko říct. Pálí dost a zajímavě :-) Gandalf říká že má méně než Sibiřské co mám také od něj. Mě ale pálí mnohem víc a má chuť, Sibiřské jen pálí. Zkus ji no :-)

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: BlueSharkovo 2015

Příspěvekod BlueShark » 07 zář 2015 11:23

Tak jsem párkrát blejsknul nějaké ty hezky plodící.

Scotch bonnet
26851
26850

Habanero orange:
26849

Jolokia PC1:
26852

A u tohoto se mi strhla cedulka když byla přesazená a nevím co je to zač, ale tvary plodů má jiné než ty mé.
Měla to být buď HABA nebo SCOTCH BONNET, ví někdo co to je? nebo hybrid? Jde to do červena.
26853

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Re: BlueSharkovo 2015

Příspěvekod Pedro » 07 zář 2015 11:28

No na to, že jsi chtěl "pár kytek" máš docela pekelnou zahrádku :-)

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: BlueSharkovo 2015

Příspěvekod BlueShark » 07 zář 2015 11:40

Pedro píše:No na to, že jsi chtěl "pár kytek" máš docela pekelnou zahrádku :-)
JJ a to jsou jen ty nahoře, doleje dalších 15 velkých květníků :-D

Uživatelský avatar
Ernest
Stálý člen
Příspěvky: 203
Registrován: 23 črc 2015 13:16
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Střed města Prahy

Re: BlueSharkovo 2015

Příspěvekod Ernest » 08 zář 2015 00:36

Ad to rozlisovani Bonnetu a Habaner...zacina to byt docela gulas. Jak sem si stezoval na tu Hot Chocolate...snazil sem se dohledat co je co...a nabyl sem dojmu ze jiste to nevi skoro nikdo. Vcera jsme to tu probirali na chatu a dojem mam jeste vice skepticky...

Nazvy a zarazeni jsou vicemene pocitova....obcas se nekdo bije za to ze Bonnetky jsou annumky zatimco habanera jsou chinense....prestoze vlastne nejsou...spravne by meli byt oboji annumky....neb to byla ciste chyba botaniku pri zarazeni.

Ale pak vidis dve kytky, k nerozeznani, plody jen s drobnou odchylkou v zabarveni, vicemene podobnou chuti a palem...a pestitele se mohou pretrhnout, aby dokazali, ze to co je z jamajky je uplne jine.... prestoze na jamajku puvodne byly dovezeny uplne stejny habaner jaky se dnes pestujou v mexiku...

A v lepsim pripade si prodejce je vedom popularity slova habanero....a tak to do nazvu prdne aje vymalovano...a nikdo uz vubec nevi co s cim skrizil.

Ale vsiml sem si, ze obcas jsou nektera "habanera" temne zelena nez chytnou barvu...cervena, hneda ale i oranzova....a nektera jina (jako vsechna moje) maji plody svetle zelene ... i v pripade ze se maji barvit do cervena ci hneda
Mozna by v tom mohla byt neco co by pomohlo k rozliseni ?!

A to jedno co hledas...kdyby melo trosku vetsi to vrasneni...tak vypada stejne jako moje udajne Hot Chocolate...ten temnejs oranzovy odstin. Ale zda se ze mas zatim jen takove ty zakrsle plody...tak ten tvar moc neprozrazuje

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: BlueSharkovo 2015

Příspěvekod BlueShark » 09 zář 2015 12:43

S tou tmavostí zelených plodů to mě nenapadlo, mrknu.

Jinak já mám habanero orange a red od DarthVikty, který na fórum už půl roku nechodí,jsou o něco menší,jsou to nějaké hybridy mi psal.
A pak jsem měl dvě kytky od gandalfa, jednu jsem dal na test na zahradu a druhou mamce na balkón. Ty plody jsou velké a hodně pálí prej, stačil malej kousíček do guláše a prej mazec, musím si od nich jedno vzít a otestovat rozdíl. Já dal včera do švestkové jedno orange, jedno bonnet a jednu jolokia pc1 a pálí to tak nějak jemně, žádný peklo. Mrzí mě že tu gandalfovu co jsem dal na zahradu, nějak ovlivnily podmínky, žloutne a neroste. Plody prťavé. Měl jsem si ji nechat na balkóně kde se daří všem. |Chtěl jsem vědět jak se ji tam bude dařit no :-)

Ten bonnet chuťově se podobá habanéru, ale nepřijde mi že by to bylo peklo zase takové, nevím no, musím ty habanera koštovat víc.
Hold tam toho budu muset dát víc až budu dělat omajdu zeleninovou s česnekem...

Uživatelský avatar
Ernest
Stálý člen
Příspěvky: 203
Registrován: 23 črc 2015 13:16
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Střed města Prahy

Re: BlueSharkovo 2015

Příspěvekod Ernest » 09 zář 2015 21:29

:-D bonnet ti de do tmave barvy podle fotky . ... vypada ... a i chutna jako habanero ... snad jen dela mensi plody :-D

Presne takhle vypadala hadky na americkem foru ... kde resili jestli je rodzil mezi Jamaican Hot Chocolate a Habanero Chocolate .... shodli se jen v tom, ze JMC by nemela byt "habanero" a tim padem tedy "bonnet" ... a presto jediny jisty rozdil je barva s vesti porci cervene :-) Trosku sem podeziral, ze je to porad proste ta sama papricka, jen jednou vice natlacena do cerna .... a v druhe vetvi byl vliv nejake cervene odrudy...

A co hur, podle me to mnoha pestitelum vychazi v ruznych palech ... protoze proste maji jine podminky ... a pak se hadaj pac maj pocit, ze kdyz jim to zrovna narostlo min palivy ... rozhodne za to muze genetika kytky :-)

Jinak s tim presazenim do zahonu me to mrzi ... clovek by cekal, ze bude mit vice prostoru .. a ona si takhle stavkuje!
Ale mas to porad dobre ... dneska sem obhledl terasu v sidle u jednoho vetsiho klienta, kde rostou nejake podlouhle potvory temne zelene a pak do cervena .... nevim co presne to bylo a blbec sem si neudelal fotku .... ale male listy, od kraju jasne zloutnouci ... pac je nekdo krmil slepicincema a to se paprikam nelibilo ani trosku ... aspon, ze to ty chudinky nevzdavali a letos plodili vcelku .... ale jejich osud je uz predem zpeceten


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti