Zděnkovo zahrádka 2015

Naše chilli papričky v roce 2015
Uživatelský avatar
Zděnda-Z-Javecu
Stálý člen
Příspěvky: 101
Registrován: 18 úno 2014 13:03
Reputace: 7
Obrázky: 0

Re: Zděnkovo zahrádka 2015

Příspěvekod Zděnda-Z-Javecu » 01 úno 2015 09:00

Vermikompost nemám, asi tě to zmátlo, ale bavili jsme se o hadovi :D i když je malej... ale určitě vermikompost zkusím, ale asi až příští rok, teď zkouším symbivit a už mi ani nezbývají finance a čas:-) Já používám jen chilli-focus, loni se mi docela osvědčil a je to pro mě asi nejjednodušší, jelikož se dá koupit přímo tady na semínkach :-)
Co shoří, neshnije...

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Zděnkovo zahrádka 2015

Příspěvekod Colostomizer » 01 úno 2015 13:12

Dr.Pedr píše:Pěkná zahrádka :thumbup: ... vermikompost je bez konkurence...je to živá bašta ....velmi kvalitní organické hnojivo !!!!

PS : Jednou za dva týdny rosím hnojivo na list ( Biobizz - FishMix )....
Hnojíš FishMixem na list? A nemusíš pak evakuovat svoje sídlo včetně poloviny Zálabí? :)


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


Uživatelský avatar
Zděnda-Z-Javecu
Stálý člen
Příspěvky: 101
Registrován: 18 úno 2014 13:03
Reputace: 7
Obrázky: 0

Re: Zděnkovo zahrádka 2015

Příspěvekod Zděnda-Z-Javecu » 25 dub 2015 17:54

Tak dlouho jsem tu nebyl, ale chilli mi pořád roste a to tak že nevím kam s ním :D některé už budou chodit přes den před barák aby si zvykly a mezitím jim nachystám minifóliák a zahrádku. Dneska už jsme chystali záhonky a přesazoval jsem pár rostlinek do větších květináčů, jen už to moc není kam dávat, jedna (určená na bonsai) musela dokonce na samotku do koupelny, ale ty 3 týdny do zmrzlíků to už s občasnýma procházkama na sluníčko vydržíme :-) tady jsou něaký fotky

tady už měly málo místa
23283

takže jsou tady
23285

23284

a tady - z téhleté bych chtěl udělat časem bonsai, je to bishops crown, doufám že jí zmohutní stonek a hezky se rozvětví, pokud ne, vyberu na podzim jinou :-)
23286
Co shoří, neshnije...

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Zděnkovo zahrádka 2015

Příspěvekod MartinS » 25 dub 2015 21:38

Vypadaji jako by nejake mely malo svetla jak jsou desne vytahle a dost tenke stonky. Zkusil bych je zasadit hloubeji az pujdou ven.

Uživatelský avatar
Zděnda-Z-Javecu
Stálý člen
Příspěvky: 101
Registrován: 18 úno 2014 13:03
Reputace: 7
Obrázky: 0

Re: Zděnkovo zahrádka 2015

Příspěvekod Zděnda-Z-Javecu » 25 dub 2015 22:02

Možná jim trošku světla chybí, přece jen na ně svítí přes okno jen odpoledne a jsou tam jedna přes druhou... ale venku už budou mít prostoru a světla snad dost, dám je určitě hlouběji ;-)
Co shoří, neshnije...

Uživatelský avatar
vavy.p
Stálý člen
Příspěvky: 457
Registrován: 13 úno 2014 17:18
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Re: Zděnkovo zahrádka 2015

Příspěvekod vavy.p » 27 dub 2015 06:28

Taky pěkně rostou ..... Jan nevím jestli bacatum jsou nejvhodnější na bonchi.... vzhledem k jejich nárokům na prostor a vzrůstu. Když vidím jak mi valu nahoru ten Bishop tak nevím - nevim... ale zkušenější jistě poradi. ..

Uživatelský avatar
Zděnda-Z-Javecu
Stálý člen
Příspěvky: 101
Registrován: 18 úno 2014 13:03
Reputace: 7
Obrázky: 0

Re: Zděnkovo zahrádka 2015

Příspěvekod Zděnda-Z-Javecu » 27 dub 2015 07:58

Já právě jednu dostal loni od kamarádky a byla taky pěkně vysoká a měla hezky tlustý kmínek, tak mě napadlo že by to právě nebylo špatný na bonchi, i když je pravda že se větvila poměrně vysoko stejně jako ty letošní co mám, ale to by pak měl asi ovlivnit střih ne? Ještě nemám žádný zkušenosti tak jedu metodu - přečti forum-pokus-omyl :dunno:
Co shoří, neshnije...

Uživatelský avatar
Zděnda-Z-Javecu
Stálý člen
Příspěvky: 101
Registrován: 18 úno 2014 13:03
Reputace: 7
Obrázky: 0

Re: Zděnkovo zahrádka 2015

Příspěvekod Zděnda-Z-Javecu » 26 srp 2015 11:28

Tak po opravdu dlouhé době, kdy jsem forum jen pročítal, jsem se konečně dokopal k přidání novinek z mého pěstování :-) Zároveň bych chtěl upozornit, mrkejte na prvních fotkách co udělá foliák z lidlu ve druhé sezóně (přes zimu poklizeno v garáži), to jen tak pro info, fólie je jako cedník, příští rok s ní budu chytat ryby, zipy se zasekávají a když za ně člověk vezme víc tak se začínají odtrhávat od zbytku plachty... ale konstrukce celkem drží :D

Rovnou bych začal dotazem, myslíte že je tohleto Cheyenne? Objednáno ze seminka-chilli.cz, přišlo mi to se štítkem Cheyenne, ale moc mi to nepřipadá jako na fotkách ze stránek :D každopádně plodí hezky a chutná dobře, dávám si pravidelně jednu do jídla, aby to nebylo "jalový" :-)

26573
26574

Tady se mi chystají Habanero Yellow, není jich moc a jsou trochu malý, ale snad budou dobrý :-)

26575

Zde vidíme záhonek se Squash Jamaican Yellow. Rostlinky mi připadají dost malý, ale plody tam jsou, tak nevím :dunno:

26576
26578
26579

Tohle je jediný plodící Jalapeno, rostlinka taky malá, plodů jen pár... Myslím si, že je to půdou, je v ní spousta bordelu (cihly, sklo, beton, omítka - prostě je v tom namíchaná suť), snažil jsem se paprikám přilepšovat nejdřív Hošticema na rajčata a papriky s guanem a pak taky Chilli-Focusem, ale asi to nestačí nebo dělám něco špatně...

26580

Naše dosavadní úroda, nejvíc je těch co mají být Cheyenne, ale spíš to bude Cayene :D na severu v krabičce je vidět jedno Habanerko, nějaký Jalapena a pár Chinese-Multi, na jihu pak nějaký no name tuším ze semínek z lidlu :chilli11:

26581

A nakonec musím přidat fotku našeho ostrýho kamaráda co nám pomáhá hlídat papriky :thumbup:

26582
Co shoří, neshnije...


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti