BigVD - 2. sezóna - 2015 (Žatecko)

Naše chilli papričky v roce 2015
Uživatelský avatar
BigVD
Stálý člen
Příspěvky: 334
Registrován: 29 led 2015 13:54
Reputace: 626
Obrázky: 0
Bydliště: Most

Re: BigVD - 2. sezóna - 2015 (Žatecko)

Příspěvekod BigVD » 09 říj 2015 20:49

Tak jednoroční Manzano dodává plodům barvu. :-) Jen listy nezvládají přesun do baráku a tátovo způsob topení, takže hojně odpadávají.. Snad to vydrží..
27491
".....A tak jako při kousnutí do Nagy, jsem při prvních pokusech o pěst chilli zažíval blaženost, jakési uspokojení, které žádná jiná činnost nepřináší. Záhy na to mne chytla ona závislost, která neustále stoupá, tak jako pal Nagy....."
Sezóna 2019, 2018, 2017, 2016

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: BigVD - 2. sezóna - 2015 (Žatecko)

Příspěvekod Erben61 » 24 lis 2015 17:10

BigVD píše:Tak jednoroční Manzano dodává plodům barvu. :-) Jen listy nezvládají přesun do baráku a tátovo způsob topení, takže hojně odpadávají.. Snad to vydrží..
27491

Osobní zkušenost s Rocoty nemám ale vyčetl jsem zde že chtějí spíš chladněji takže pokud není pozdě přesuň je do chodby....obecně tím nic nezkazíš u většiny chilli pokud je musíš přesunout, tak rozhodně ne do přetopeného bytu a to zas mám naopak z vlastní zkušenosti. Oni chilli ledacos snesou, ale skoky jsou nebezpečný. Jinak ty Rocota jsou nádherný kytky ale vysoká škola, na jaře chci taky to Manzano Red zkusit.A pak, ač stár, sdílím s Tebou synku to zaujetí, taky mě to letos smrtelně chytlo a plánuju bombózní sezonu 2016. Ať se Ti daří. :jalapeno: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
BigVD
Stálý člen
Příspěvky: 334
Registrován: 29 led 2015 13:54
Reputace: 626
Obrázky: 0
Bydliště: Most

Re: BigVD - 2. sezóna - 2015 (Žatecko)

Příspěvekod BigVD » 26 lis 2015 07:36

Pozdě už dost možná je.. Ono je Manzano dosti veliká rostlina, takže na chodbě by se pak nedalo projít a byť celá opadala, tak vyrašily nové listy, jenomže.. Mám je u rodičů ve starém kamenném baráku, kde si topí samy, takže teploty kolísají od chladných nocí a dopoledne, když jsou v práci, až k přetopenému večeru, když zapomenou hlídat kotel. Což pro ni nebylo nejlehčí, ale zvládala to, jen moje maminka v dobré vůli je přesunula blíže k oknu kvůli světlu, ale pod oknem je právě topení a to nebyla zrovna ideální pozice... Jedna snad přežije, ale naštěstí mám jednu co jsem ji měl celou dobu v bytě, takže až se přemístím do nového bytu, tak ji přesadím do většího a zkusím k ní vypěstovat ze semínek dvě kámošky a budou si v létě hovět na balkónku. :-)

Manzano se mi líbila hned jak jsem se o ni dozvěděl. :-) Od krásně chlupaté rostlinky, přes hladce kulaté plody až po dlouhověkost. :-) Jen kvůli zimě se musejí dělat psí kusy..
".....A tak jako při kousnutí do Nagy, jsem při prvních pokusech o pěst chilli zažíval blaženost, jakési uspokojení, které žádná jiná činnost nepřináší. Záhy na to mne chytla ona závislost, která neustále stoupá, tak jako pal Nagy....."
Sezóna 2019, 2018, 2017, 2016


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů