Ernestovo balkónové běsnění 2015

Naše chilli papričky v roce 2015
Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Ernestovo balkónové běsnění 2015

Příspěvekod Kendy » 25 zář 2015 10:30

BlueShark píše:Tak ty pytlíky co jsem dostal maji jak takový ty jak pořádne nevíte co tam je, gyros, kuře, chilli seance, steak, tak i celé koření všeho druhu, co falšované být nemůže a cayenský pepřík :-) Ale ty směsi z tržišť taky nekupuju, na to lákaj jiný blbečky :-D není nad tymián z květináče atd :-D
Nejde o to, že by ty směsi byly nějak falšované. Oni většinou oibsahují opravdu to, co je napsané na obalu.

Jenže když si to přečteš, tak se dozvíš, že je tam 40-60% soli, nějaký zvýrazňovač chuti (glutamát, nebo něco jiného) a teprve potom nějaké koření, nebo bylinky. Tedy, jak jsem napsal... Je to v zásadě ochucená a děsivě předražená sůl.

Nic proti tomu v zásadě nemám, ale je jednodušší a levnější si to doma namíchat. Když si to mícháš sám, tak samozřejmě podle své chuti.

Uživatelský avatar
Ernest
Stálý člen
Příspěvky: 203
Registrován: 23 črc 2015 13:16
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Střed města Prahy

Re: Ernestovo balkónové běsnění 2015

Příspěvekod Ernest » 25 zář 2015 21:14

Ja bych se nerad opakoval .... ale Kendy ma opet pravdu! :-)

Jak se ho snazili odpravit...
Musim vam priznat probehle transakce s nebojacnou skupinou clenu zdejsiho pestitelskeho klubu .... neb jsem obdrzel vymenou velkou zasobu preruznych druhu papricek. Cimz Igovi a Berrymu velmi dekuju....

...... ale, ze budu zasoben tak vrazednou smesici sem ani necekal ... a po uvodnim incidentu s panem, co mu rikaji Taylor, ktery se zdal byt prezitelny ... az do chvile, kdy sem si po peti minutach tak nejak bezdecne oliznul rty .... si rikam, ze muj osud v nasledujicich dnech je jasne zpeceten....

Vy pacholci prejici !!! :-D

Taky jsme zkonstatovali, ze moje Haba Red nejsou vyslovene Habanerove chuti ... prestoze nakonec jejich pal neni vubec spatny,... rozhodne to prave Haba povyrazeni je v Habanero Orange....takze minimalne tuto odrudu mohu doporucit.

Pak ho v tom vymáchali...
Dalsim zajimavou akvizici totiz byly dve respektive tri omacky ... obe zde uverejnen z vlastniho receptu od Berryho161 ... a mohu rict, ze predbezne testy jsou velmi velmi slibne .... ne-li vynikajici.

Jedna z omacek je smes Ananasu, Papaji a prijemne chuti drceneho koriandru .... druha pak skvela zeleninova smes s Ostruzinou ... oboji doplnene o darecky capsaicinoveho typu.

protoze jsem dostal vzorek jedne omacky ve dvou ruznych provedenich ... budu mit moznost porovnat a dukladneji zhodnoti .... takze si pockejte na obrazky a nejakou tu recenzi, protroze u tohodle se musim trosku vice rozepsat

Uživatelský avatar
Ernest
Stálý člen
Příspěvky: 203
Registrován: 23 črc 2015 13:16
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Střed města Prahy

Re: Ernestovo balkónové běsnění 2015

Příspěvekod Ernest » 29 zář 2015 18:34

Dovolím si tedy malý teaser ...

27343

hromadka dole je castecne z mych vlasntich ale z casti i z vasich daru a vymnen ... a hlavne ... ultimatni dekorace :-)

Uživatelský avatar
IgoVlk
Stálý člen
Příspěvky: 175
Registrován: 26 dub 2015 14:47
Reputace: 10
Obrázky: 0

Re: Ernestovo balkónové běsnění 2015

Příspěvekod IgoVlk » 29 zář 2015 18:44

Moc pěkná práce se zrcadlovkou :) Těšíme se na recku ;)

P.S. Rád vidím ve vedlejší roli ty darebné červené hrabičky :D

Uživatelský avatar
Ernest
Stálý člen
Příspěvky: 203
Registrován: 23 črc 2015 13:16
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Střed města Prahy

Re: Ernestovo balkónové běsnění 2015

Příspěvekod Ernest » 14 led 2016 10:48

No jak se zda, byl jsem více než vytizen... za tu nepritomnost se omlouvam...stehovani, rekonstrukční práce, prace, vánoce...obrazek si určitě dokážete udělat :-)

Nicméně papriky...zijou! Bez žádného zimovani, proste jsem je dal do pokoje a teď je na nich asi šedesátka barevných mikro papricek :-D fotku dodám později.
Nebylo to bez oběti, shodili sme asi polovinu listi a denního svetla je relativne malo...ale presto se ty potvory na prelomu roku rozhodly ze zacnou zase tvorit kvety ...a tak místo vysazovani semínek do hliny koukam jak kvete lonska generace ;-)

Uživatelský avatar
Ernest
Stálý člen
Příspěvky: 203
Registrován: 23 črc 2015 13:16
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Střed města Prahy

Re: Ernestovo balkónové běsnění 2015

Příspěvekod Ernest » 27 úno 2016 16:18

Obrazky to nejsou svetoborne ale snad si udelate predstavu jak se da v klidu prezimovat doma is produkci :thumbup:

28668

28669

Ja vim, jsou tam spise mrnave plody ale vypada to uzasne prez Vanoce a v lednu a dela to radost....mozna by ty male sli nalozit do sladkokysleho nalevu :foods: co myslite?

Mate nekdo takove vysledky s domacim prezimovanim?

Aktualne se jim dari dobre a zacali znova kvest a tvorit nove plody, i pres nedostatek svetla a tepla...avsak pres zimu shodili mnoho listu, takze sem zvedav jestli se mi podari je vyprovokovat k rustu nove koruny...zatim se zda ze se trosku pokousi :-)

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Ernestovo balkónové běsnění 2015

Příspěvekod lobo » 27 úno 2016 16:35

Tak to je nadhera. Klobouk dolů pane. Já mam taky už dvě velké rostliny které jsem klicil v létě a byli určené na zimní sklizeň ale akorát dvakrát nakvetli ale vsechno schodili. Tohle je bomba, ticha závist.

Uživatelský avatar
Ernest
Stálý člen
Příspěvky: 203
Registrován: 23 črc 2015 13:16
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Střed města Prahy

Re: Ernestovo balkónové běsnění 2015

Příspěvekod Ernest » 27 úno 2016 16:44

Dekuji Lobo za chvalu, velká čest :-)

Moc pálivosti si drobne plody nevypestovali ale ten krasny pohled na barevne puntiky...oranžové a červené....vanocni stromecky hadr.
Shozenych listu bylo na muj vkus ale opravdu hodne, az sem se bal, že je konec


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host