Ernestovo balkónové běsnění 2015

Naše chilli papričky v roce 2015
Uživatelský avatar
Ernest
Stálý člen
Příspěvky: 203
Registrován: 23 črc 2015 13:16
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Střed města Prahy

Re: Ernestovo balkónové běsnění 2015

Příspěvekod Ernest » 21 zář 2015 11:49

Sakris ... to ti budu muset asi vyfotit i sklenicku s tim korenim :-) at vis co mas shanet :-D ... ale treba sem fakt jen ujetej ... ja a Jamie Oliver a jeho smes koreni, ktera me na to privedla :-D

Obrázek

krasna smesice soli, cesneku, chilli, piskavice, horcicneho seminka, koriandroveho seminka, fenyklu, rimskeho kminu, pepre ... a mozna jeste nekolika veci

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Ernestovo balkónové běsnění 2015

Příspěvekod BlueShark » 22 zář 2015 14:35

It seems good :-) Ale odzkoušené nemám.
Ale třeba někdy koupím. Teď máme tolik koření, různé směsy na maso atd 200g pytlíky od jedné ženské zdarma, že nevím co dřív :-)

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Ernestovo balkónové běsnění 2015

Příspěvekod Kendy » 22 zář 2015 15:13

Já jsme během let vaření zjistil, že kupované směsi nejsou potřeba. Stejně si v drtivé většině případů kupuješ notně předraženou ochucenou sůl.

Držím si doma zásobu základního koření a co potřebuju si sám namíchám.

Z kupovaných směsí mám jenom provensálské bylinky (v tom žádná sůl není. čístá směs základních bylinek) a Koření na Gyros od Kotányho. To koření na gyros jenom proto, protože se mi nepovedlo namíchat lepší :-)

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Ernestovo balkónové běsnění 2015

Příspěvekod stankar » 24 zář 2015 11:00

Ernesto, ty tvoje komentare, to by se kazdy za bricho popadal :D Peknou urodicku mas :tiphat: :respect:

Co se tyce koriandru, tak ten zboznuju pouze cerstvy, ale nedari se mi ho vypestovat, koupil jsem jine seminka a primo z Ciny, tak jsem zvedavy.

Uživatelský avatar
Ernest
Stálý člen
Příspěvky: 203
Registrován: 23 črc 2015 13:16
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Střed města Prahy

Re: Ernestovo balkónové běsnění 2015

Příspěvekod Ernest » 24 zář 2015 15:54

stankar píše:Ernesto, ty tvoje komentare, to by se kazdy za bricho popadal :D Peknou urodicku mas :tiphat: :respect:

Co se tyce koriandru, tak ten zboznuju pouze cerstvy, ale nedari se mi ho vypestovat, koupil jsem jine seminka a primo z Ciny, tak jsem zvedavy.
Dekuju za uznani :respect: ... zkousim se stat profesionalnim stand up komikem vystupujicim na pestitelskych diskuzich ... jeste to teda nemam uplne obchodne podchycene, ale doufam, ze jednoho dne by se z toho mohla stat velka vec! :jalapeno:

Koriandr mi v druhem kontejneru jel jak o zavod ... ostatne na videu je videt ... stejny substrat (smes stareho, plus zahradniho noveho, plus neco bilinkoveho) ... seminka jsme mel obycejna myslim snad z OBI. Sazel sem ho tak zacatkem kvetna? nevim presne ... a sel rovnou do pudy do radku venku.

Kdyz jsem ho presadil do mensi a melci nadoby, uz nejel tak dobre ... ma jeden hlavni dlouhej korinek primo pod sebe ... cili bude potrebovat asi hlubsi kvetinac.

Mimochodem cinsky koriandr je trosku vic mejdlovy, nez ten co se prodava u nas ale kdyz ho budes strihat brzy, tak bude super. Ja jsem z mohl strihat uz tak po mesici docela dost slusne kousky.
Mel jsem nedavno i mexicky koriandr, vypada trosku jinak, podlouhle listky - jako jitrocel kopinaty, ale vyrazne delsi ... malinko jina chu, mene mejdla, ale porad velmi dobra ... a ten pry muze byt i snadnejsi na pestovani.

Uživatelský avatar
Ernest
Stálý člen
Příspěvky: 203
Registrován: 23 črc 2015 13:16
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Střed města Prahy

Re: Ernestovo balkónové běsnění 2015

Příspěvekod Ernest » 24 zář 2015 16:16

Kendy píše:Já jsme během let vaření zjistil, že kupované směsi nejsou potřeba. Stejně si v drtivé většině případů kupuješ notně předraženou ochucenou sůl.
Držím si doma zásobu základního koření a co potřebuju si sám namíchám.
Jo, vesmes si taky kupuju jen kokretni druhy a micham ... jenze nase skvele hypermarkety jsou v tomhle opravdu retardovane a pruhledne vysvicene pytlicky na farmarskych trzich - nejlepe s ceduli "babiccino domaci koreni" obchazim obloukem.

Nicmene Jamieho drahe lahvicky, me docela mile prekvapili ... krom toho ze jsem zaslepeny fanousek ... tak v te lahvicce je proste nasypane to co rikaji na obalu, bez nejakeho zasadniho mnozstvi soli .. a me to chutna velmi dobre. Treba ten fenykl by me na maso drive nenapadl.

Jinak ze smesi tu mam Madraske a Srilanske Kari a smes zeleninovou na Wok ... koreni peti vuni, provensalske ...
a pak jeste "Steak" od Kotani... coz je jedina takova solna smes - ale zato vcelku chutna .... trosku smeruje k podravce - susena zelenina ...ale je to takove to koreni - kousky masa rychle posypu timhle a vim, ze se o to nemusim dal starat pac specham.
obsahuje vice nez pulku soli a trosku glutamatu, pepr, cibuli, oregano, chilli, kurkumu, cesnek, koriandr, bazalku, rozmaryn, piskavici, zazvor, rimsky kmin a ruzne pridavky skrobu a bilkovin

Vsechno ostatni se doma snazim michat ... obcas i vlastni kari pastu ... od ceho ostatne je hmozdir ne ? :-) Obvykle hlavne proto, ze mi smesi nechutnaji ... smichal bych si je jinak ... a vadi mi ta sul

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Ernestovo balkónové běsnění 2015

Příspěvekod BlueShark » 24 zář 2015 17:32

Tak ty pytlíky co jsem dostal maji jak takový ty jak pořádne nevíte co tam je, gyros, kuře, chilli seance, steak, tak i celé koření všeho druhu, co falšované být nemůže a cayenský pepřík :-) Ale ty směsi z tržišť taky nekupuju, na to lákaj jiný blbečky :-D není nad tymián z květináče atd :-D

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Ernestovo balkónové běsnění 2015

Příspěvekod stankar » 24 zář 2015 17:51

Ernest píše:Mimochodem cinsky koriandr je trosku vic mejdlovy, nez ten co se prodava u nas ale kdyz ho budes strihat brzy, tak bude super. Ja jsem z mohl strihat uz tak po mesici docela dost slusne kousky.
Mel jsem nedavno i mexicky koriandr, vypada trosku jinak, podlouhle listky - jako jitrocel kopinaty, ale vyrazne delsi ... malinko jina chu, mene mejdla, ale porad velmi dobra ... a ten pry muze byt i snadnejsi na pestovani.
Uvidime, jinak ten dlouhy mexicky znam, mam seminka primo z Vietnamu, ale ne a ne docilit toho, aby vyrostl, proste je maly, kazdy list tak 5-8cm a vic nic, pak jen uschne, ale mozna to bylo taky tim pocasim, mel jsem ho na balkone, tak ho zkusim jeste znovu v byte.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti