LOBO - Zimní sklizeň

Naše chilli papričky v roce 2015
Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Re: LOBO - Zimní sklizeň

Příspěvekod Pedro » 06 zář 2015 11:56

lobo píše:Tak tohle je krasaivce jak hrom, z téhle budeš mít přístí sezonu určitě velkou radost :tiphat:
Děkuju. Je to sice neplánované, ale roste...jen vůbec netuším co by to mohlo být :-). Prostě si sama našla místo na slunci.

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: LOBO - Zimní sklizeň

Příspěvekod lobo » 06 zář 2015 12:05

Rozhodně podle listů je to na 90% Chinenska :thumbup:

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Re: LOBO - Zimní sklizeň

Příspěvekod Pedro » 06 zář 2015 12:56

lobo píše:Rozhodně podle listů je to na 90% Chinenska :thumbup:
Koni, to je mi jasné...sice tuším co by to mohlo být, ale...no překvapení.

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: LOBO - Zimní sklizeň

Příspěvekod BlueShark » 06 zář 2015 13:19

Pedro píše:
lobo píše:Rozhodně podle listů je to na 90% Chinenska :thumbup:
Koni, to je mi jasné...sice tuším co by to mohlo být, ale...no překvapení.
Jasná TSM!!! Tajná Smrtící Megapaprička

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: LOBO - Zimní sklizeň

Příspěvekod lobo » 24 zář 2015 13:33

Takže menší UPDATE k tomuto tématu.

Všechny řízky co jsem nadělal tak to bohužel nezvládli. Je pravdou, že jsem nedělal standartní řízkování, kdy se mají nejdřív nechat popustit kořínky ve vodě a až pak zasadit. Místo toho jsem je hned mignul do substrátu a zalil kořenovým stimulátorem. Bohužel to nevyšlo. O to více jsem rád, že jsem vysel ze semínek 4 rostlinky.

Jak se teď daří dorostencům ?
Po pravdě, jsem si představoval rychejší růst než doposud probíhá. rostlinky jsou asi 30 cm vysoké a vypadá to, že se lehce zastavili což si vysvětluji tím, že se nejspíše chystají na rozvětvení ( Doufejme ).
O víkendu mám v plánu je, z 0,5l kelímku přesadit do větších 10l kýblů dokud počasí ještě přeje. Údajně by mělo v Neděli dorazit babí léto, s tím že rána budou chladná a odpoledne teplo se sluncem. což pro růst mladých rostlin nebude to pravé ořechové.
A na druhou stranu ony ty výkyvy teplot neprospívají ani dospělým rostlinám, čehož jsme byli letos v létě všichni svědky. Takže uvažuji o tom, zda dorostence po přesazení nepřestěhuji domů, kde sice není tak kvalitní světlo jako by měli ve foliovníku ale na druhou stranu doma mám konstatní teplotu 22 stupnů celsia, což by mělo být pro růst rostlin optimální - Jak to bude s následným kvetením to je otázka, i když v tomto jsem celkem optimistou,
jelikož když jsem letos předpěstovával tak se mi květy hojně tvořili i doma za oknem a některé jsem i nechal plodit. Například Devils Tongue Yelow, který letos bohatě plodil, tak první dva plody jsem sklidil pár týdnů po tom co šli kytky ven. tudíš doma za oknem viseli skoro dva měsíce, takže to je důkaz že by to mohlo fungovat i doma bez speciálního přisvěcování.Samozřejmě neočekávám že sklidim hromadu papriček. KDyž jích tam bude na každé do desíti kusů budu spokojen.

Řekl bych že stežejním bodem úspěchu či neúspěchu bude konstatní teplota a kvalitní hnojivo.

Jak vám moje hypotéza zní ? dává to trochu smysl ? nebo je to totální kravina ?

skWor
Stálý člen
Příspěvky: 114
Registrován: 20 led 2014 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: LOBO - Zimní sklizeň

Příspěvekod skWor » 24 zář 2015 14:08

Tak ja si myslim, ze to sanci urcite ma. Taky budu pestovat v zime nejake habanero za oknem. Letos, nez sli tasmani do foliaku, tak na kazdym bylo cca 15 plodu. A okna u nas jsou 64 siroke strilny. A haba red mi v zime bez prisvecovani taky krasne zaplodilo.


Jrn mne udivuji ty rizky. Mne pustili koreny jen ty v subsratu. Na vsechny jsem pouzil korenovy stimulant.

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: LOBO - Zimní sklizeň

Příspěvekod lobo » 24 zář 2015 14:35

Řekl bych že s těmi řízky dost zamávali i ty letní tropické teploty, které byli dost extrémní. :dunno:

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: LOBO - Zimní sklizeň

Příspěvekod lobo » 28 zář 2015 10:08

Takže v Sobotu jsem přesadil dvě rostliny do většího. Plánoval jsem je hodit rovnou do 10L ale nakonecj jsem je dal do 5L květináčků. LEtos mi v nich parádně rodila odrůda Trinidad Congo Red tak proč by nemohli tyto odrůdy. 1X TMS Yelow a 1X 7Pod Brainstrain Yelow. Ostatně kdyby jim to v budoucnu nestačilo tak nebude problém je přesadit.
Zasadil jsem co nejníž to šlo aby kmen co nejvíce zesilnil :thumbup:

27317

Menší EDIT :

Dnes jsem holkám našel lepší místečko. Když je hezky tak od podzimu do Jara na tomto okně svítí přímé slunko od 9:00 - 14:00 což se jim bude doufám líbit :jalapeno:

27321


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů