Soakerov prvý rok 2015

Naše chilli papričky v roce 2015
MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Soakerov prvý rok 2015

Příspěvekod MartinS » 16 črc 2015 08:22

To jsou Jamaican Squash. Scotch Bonnet byla zavadejici informace na tech balenich z Lidlu atp...

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Soakerov prvý rok 2015

Příspěvekod BlueShark » 16 črc 2015 08:27

Vidíš a já to pochopil, že píše Scotch Bonnet - Jamaican Yellow, jako že na fotce jsou dvě rostliny, ale scotch nebyl vidět :-)

Soaker
Stálý člen
Příspěvky: 207
Registrován: 16 pro 2014 19:00
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: Zvolen, Slovensko

Re: Soakerov prvý rok 2015

Příspěvekod Soaker » 21 črc 2015 19:48

Zdravim chilli fandov, takdnes som zmaknul Bhut Jolokia Orange od Loba samotnu, no este teraz mi stoja z toho chlpy. Chut ovocna, vona krasna, ale nez som zistil, po com chutna, tak v puse peklo, ktore som asi 15min rozdychaval, este stastie, ze som bol na zahrade a rano, takze som dychal ako vlciam po 10km v tychto vedrach. Po pol hodine som prvy krat zazil to brnenie, alebo mravencenie v rukach o ktorom pisu skusenejsi hltaci chilli. Este po 2h ked som si grgol, tak mi z pusy slahali neviditelne pekelne plamene a mal som strach aby som nepodpalil chatku. Ale doteraz bez dalsich nasledkov. Rozhodol som sa, ze postupne takto skusim kazdy druh z mojej urody, uvidim ako to pojde ak bez problemov, tak skusim na zaver Dorset Naga, 7 pot a TSM.
Inac papricky pekne rastu a plodia az na browny Haba (zatial bez plodov) a 7 pot (zatial asi 2).

Tak nech nam to plodi

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Soakerov prvý rok 2015

Příspěvekod chilli-max » 21 črc 2015 20:36

To já jsem si dnes s 2 kolegy v práci dal první letošní superpálivku ... měla to být Fatalii yellow ...žlutá byla..to je fakt....ale tvarem mi spíš připomínala Jolokii (že by se to minulý rok TOMovi sprclo :-) ) No rozhodně pálila víc než fatalli orange co jsem měl minulý rok ...užily jsme si hodně srandy a jeden kolega mě proklínal ...ale evidentně mi opět uvěřil, když jsem říkal že moc nepálí :-)
http://www.foto-tapety.cz

Soaker
Stálý člen
Příspěvky: 207
Registrován: 16 pro 2014 19:00
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: Zvolen, Slovensko

Re: Soakerov prvý rok 2015

Příspěvekod Soaker » 07 srp 2015 21:04

pridavam mensi update, foliak sa meni na dzunglu, dozreli prve 2 TSM, uz zarodili i Haba brown a 7 pot brown
25961
TSM
25962
Bhut Jolokia Orange
25963
Habanero Red
25964
25965
Habanero Yellow
25966
Thanksgiving+Sangria Ornamental
25967
Bolivian Rainbow
25968

Uživatelský avatar
Jacopo.F.
Stálý člen
Příspěvky: 682
Registrován: 22 zář 2014 13:32
Reputace: 697
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc, 228 m n. m.

Re: Soakerov prvý rok 2015

Příspěvekod Jacopo.F. » 05 říj 2015 22:59

Hm, tak po dvou měsících musíš mít asi hezkých pár kil plodů. Jen závidím. :respect: :jalapeno:

Soaker
Stálý člen
Příspěvky: 207
Registrován: 16 pro 2014 19:00
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: Zvolen, Slovensko

Re: Soakerov prvý rok 2015

Příspěvekod Soaker » 06 říj 2015 07:06

Diky za navstevu, ano mas pravdu, na prvy rok som velmi spokojny. Urodilo sa mi toho pomerne dost, ale trochu som podcenil osetrenie (august, september) proti huseniciam (vraj mora bavlnikova), co mi zacali ozierat listy a plody. Nakoniec bolo v septembri napadnutych dost plodov, ktore s nedali pouzit, zaujimave, ze len vo foliaku.
Urodu som vyuzil na nejake omacky, nasusil, zavaril v sladkokyslom naleve, rozdal kamosom.
Najviac mi ale chuti priamo podusit na oleji a sterilizovat, pal zostava a vyborna chut a vona. Nieco podobne som si oblubil v Afrike a moc mi to chutnalo.
pre zaujemcov:
v afrike chulli varili cele a az potom nakrajali, ja len dusim.
na dost oleji podusim cibulu do sklovita
pridam na pruzzky nakrajane chilli, na zaver sezony mozu byt i nedozrete
ak chcem menej palive dam papriku, kapiu
podusim do zmaknutia
osolit, mozno pridat bilinky
nemixujem
sterilizovat

v tom oleji to ma vybornu chut a vonu, staci natriet na maslovy chlieb, ziadna omacka sa tomu nevyrovna. Mas surovinu na dochutenie jedal, pripadne varenie omacky v zime, nezabera ti to miesto v mrazaku. U mna je to vyuzitie c.1 na buduci rok.

Vo foliaku som vsetky chilli pristrihol, aby este nieco rychlo dozrelo, podla pocasia pred mrazmi este rychlo pooberam. Zistil som,ze superpalivky +1M nemusim, mimo pouzitia do varenia, omacok a susenia. Takze na buduci rok najma rozne haba a fatali.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti