Opat okno 2014

Co jsme vypěstovali v roce 2014
Uživatelský avatar
Mac
Stálý člen
Příspěvky: 75
Registrován: 04 bře 2014 08:57
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Opat okno 2014

Příspěvekod Mac » 21 srp 2014 07:23

Ahoj. Na bonchi je lepší použít rok starou rostlinku. Důvodem je kmínek. Rok stará rostlina má kmínek široký, zdřevnatělý. Tím pádem lépe evokuje miniaturní strom. Takhle sice budeš mít hezkou rostlinku, bude ale mít uzký kmínek.
http://media-cache-ak0.pinimg.com/236x/ ... 36c238.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Opat okno 2014

Příspěvekod JuraS. » 21 srp 2014 09:55

Zajímavé minimalistické řešení. Na tohle nemám trpělivost. Mě spíš baví hledat jiné cesty, postupy.

zodyac
Stálý člen
Příspěvky: 145
Registrován: 05 čer 2011 11:42
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Opat okno 2014

Příspěvekod zodyac » 23 srp 2014 14:57

To Mac: A ty si myslis ze ani jedna rastlina nebudem mat rok alebo co?Ved som to vysadil na to aby som z toho vytvaroval bonsaj a postupom casu to bude drevnatiet a rozsirovat sa ako vsetko predsa. C.Pubescens sa doziva az 15 rokov a kolko ludi ma 2/3 rocne rastliny chilli?Oni budu cely cas vnutri za oknom pekne a vsetky budu vyzerat jak stromy ked budu 2 alebo 3 rocne uz.Ja viem ako vacsina robi bonchi ale mne sa nepaci ufaklena stonka 15 cm a z nej vetvicky, urobil som si to podla seba a mam nejaku predstavu ako to ma vyzerat

Uživatelský avatar
Mac
Stálý člen
Příspěvky: 75
Registrován: 04 bře 2014 08:57
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Opat okno 2014

Příspěvekod Mac » 24 srp 2014 04:49

Jsem si jisty, ze vis co a jak, o tom zadna. Neber to zle.
U paprik je sirka kminku dost umerna vysce rostliny. Tudiz, pokud mas rostlinu od seminka v kvetinaci a uz odmala ji upravujes, tak ti kminek zustane uzky, popr. se bude rozrisovat velice pomalu. A je jedno, jestli ji budes mit 2 roky nebo 10 let.
Pokud vsak nechas chilli volne rust, at uz venku, ve skleniku, nebo i doma ve velkem, objemnem kvetinaci, v klidu sklidis urodu a pak mas rostinu se sirokym, drevnatym kminkem, kterou muzes pouzit na bonchi.
Tady mas link na asi nejvetsiho borce pres bonchi. http://fatalii.net/Bonsai_Chiles_Bonchi" onclick="window.open(this.href);return false;
Jak jsem napsal nahore, neber to zle, neber to jako kritiku. Spis naopak, libi se mi, co s paprickou delas, oc se snazis. Sam mam ve skleniku par rostlinek na upravu.
At se dari.

Uživatelský avatar
regulus
Stálý člen
Příspěvky: 272
Registrován: 09 úno 2012 18:24
Reputace: 264
Obrázky: 0

Re: Opat okno 2014

Příspěvekod regulus » 24 srp 2014 13:40

Mac píše:Jsem si jisty, ze vis co a jak, o tom zadna. Neber to zle.
U paprik je sirka kminku dost umerna vysce rostliny. Tudiz, pokud mas rostlinu od seminka v kvetinaci a uz odmala ji upravujes, tak ti kminek zustane uzky, popr. se bude rozrisovat velice pomalu. A je jedno, jestli ji budes mit 2 roky nebo 10 let.
Pokud vsak nechas chilli volne rust, at uz venku, ve skleniku, nebo i doma ve velkem, objemnem kvetinaci, v klidu sklidis urodu a pak mas rostinu se sirokym, drevnatym kminkem, kterou muzes pouzit na bonchi.
Tady mas link na asi nejvetsiho borce pres bonchi. http://fatalii.net/Bonsai_Chiles_Bonchi" onclick="window.open(this.href);return false;
Jak jsem napsal nahore, neber to zle, neber to jako kritiku. Spis naopak, libi se mi, co s paprickou delas, oc se snazis. Sam mam ve skleniku par rostlinek na upravu.
At se dari.
Dík za odkaz, nádhera...

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Opat okno 2014

Příspěvekod chilli-max » 24 srp 2014 13:48

Jo je to paráda...když jsem to viděl, tak jsem se rozhodl že až budu likvidovat rostliny ve foliáku, tak alespon 2-3 půjdou na bonchi.
http://www.foto-tapety.cz

zodyac
Stálý člen
Příspěvky: 145
Registrován: 05 čer 2011 11:42
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Opat okno 2014

Příspěvekod zodyac » 24 srp 2014 14:48

Neberem to ako kritiku ja som len vysvetloval aku mam predstavu.Ano poznam aj ten link mam prejdene fora o chilli a viem ako to robia ale mne sa nepaci to ze kmen nepokracuje ale je ufiknuty a az z neho idu konariky.Tak uvidime jak to porastie :)


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2014“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti