Zelené žaluzie

Co jsme vypěstovali v roce 2014
Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Zelené žaluzie

Příspěvekod Colostomizer » 25 srp 2014 10:33

koos995 píše:Díky.
O fermentaci jsem si četl, ale s první úrodou jsem neměl odvahu jít do takových kouzelnických lektvarů!
Příští sezónu určitě vyzkouším.
To naprosto chápu :)
Fermentoval jsem už kdeco a vždycky to bylo bez problému, ale u paprik jsem už párkrát narazil. Zrovna teď o víkendu jsem musel jednu várku zlikvidovat. Důrazně doporučuju použít nějaký startér. Bez startéru nebo s nevhodným startérem mají papriky tendenci místo mléčného kvašení k tvorbě křísu anebo rovnou hnijí ... Jiná zelenina takhle háklivá není. Dokonce se mi už stalo, že se křís rozvinul v několik týdnů prokvašených paprikách v lednici, což sice nechápu, nicméně si to dokážu vysvětlit kontaminací zvenčí, když jsem si odebíral svou pravidelnou dávku pekla k večeři :)


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


koos995
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 06 dub 2014 17:09
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: Brno, Líšeň

Re: Zelené žaluzie

Příspěvekod koos995 » 02 zář 2014 21:54

Ještě jednou ohledně zpracování a výtěžnosti úrody ze 6-ti keříků Habanero.

Ze cca 100 papriček jsem připravil 2.5 skleničky od jogurtu ( cca 150÷180ml každá) protlaku, dnes už ředědého z 1 třetiny dalším protlakem z kapií a rajského protlaku, který nic neubírá na chuti a síle, jen malinko mění "dávkování".
V práci mám tu 1/2 skleničku a dávám si to i do krupičné kaše, nebo si jen tak líznu po-o 1/2 lžičky, abych se zahřál, klimatizace nás trápí na 25°C. Hned vyrazí pot na čele a spánky se orosí! :D

36 papriček jem nasušil (dosušil v práci v průmyslové horkovzdušné peci a doma málem spálil v troubě..., ztratila ta paprika trochu barvu a vůni) a 1/2 nadrtil v pěkném keramickém hmoždíři průměr 12cm za lidovou cenu 89.-

19747

2. polovinu pak zavařil ve vodní lázni ve slunečnicovém oleji.

Vznikly z toho 2 zkumavky na moč andělského (pekelného) prachu a 2 skleničky pikantního oleje. Každý představuje asi 9 papriček.
Vedle je ještě protlak z 9 papriček, který čeká na poslední (snad) dozrávající plody, již prosolený, čistý.

19748

Jak je na spodní části vidět, semínek je hafo, z Habanero Red odhadem kolem 3.000.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2014“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů