"Jakž se Bobo pěstování jal"

Co jsme vypěstovali v roce 2014
Bobochrobo
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12 úno 2014 20:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: "Jakž se Bobo pěstování jal"

Příspěvekod Bobochrobo » 21 bře 2014 19:44

Jj připomíná to Merkur. Zkouším aplikovat různé světelné lapálie, ale taky si myslím, že zářivky s plným spektrem jsou na předpěst nejlepší volba.

Jinak jsem dneska naměřil wattmetrem spotřebu 17W. Nesmíme zapomenout na účinost zdroje, že ano. :p

Bobochrobo
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12 úno 2014 20:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

Apdejt

Příspěvekod Bobochrobo » 28 bře 2014 14:35

28.3.2014 den 56.

Po týdnu žádné velké změny
Obrázek

Čeká mě virtuózní práce s nůžkami
Obrázek
Obrázek

Bobochrobo
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12 úno 2014 20:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

Něco obrázků

Příspěvekod Bobochrobo » 31 bře 2014 18:52

31.3.2014 den 59.

Jalapeno Delicias
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jaký je rozdíl mezi předchozím a nadcházejícím obrázkem? a) Chybí námořník b) Chybí podtácek c) Chybí pupeny

Obrázek

Áno, za b) i c) je správně! Kytka taky dala svěšenými listy najevo, jak se jí to asi líbilo :(. Taky je ale trochu trápím suchem.

Jamaican Red vlevo / Jalapeno Delicias vpravo

Obrázek

Obrázek

CGN21500

CGN- The Centre for Genetic Resources, the Netherlands. Nezávislá rostliná genetická banka, součást Výzkumného centra a Wageningenské university. O co přesně jde najdete třeba zde.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Takhle by to jednou mělo vypadat:

Obrázek
Obrázek

Fatalii Yelow

Obrázek

Obrázek

+ Malé srovnání růstu. Mají společné datum výsadby:

Od největších: Jalapeno/Jamaican, Bajka, African Devil, Habanero Orange, Fatalii Yelow
Obrázek

Bobochrobo
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12 úno 2014 20:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

Rosteme

Příspěvekod Bobochrobo » 14 dub 2014 20:31

13.4.2014 den 72.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Něco jsem dal na okno, jiné zase ven. Venku byly asi 5 dní i nocí, ale počasí se horší, tak chodí spát na noc za okno.

Obrázek

Bobochrobo
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12 úno 2014 20:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

Apdejt

Příspěvekod Bobochrobo » 06 kvě 2014 21:52

6.5.2014 den 95.

Kytky jsou cca 14 dní přesazené do finálních květníků. Květníky mají 11l. Minulé sezóny jsem pěstoval v truhlících, a ty nejsou úplně ideální.

Složení substrátu: Zahradnický substrát 50/50 s naosívaným kompostem, perlit (pak mi asi v polovině došel :dunno: ), granulovaný kravský hnůj, symbivit - rajče a paprika.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Myslím si, že přežily i včerejší noční chlad. Celé se mi to stěhovat nechtělo, a tak jsem věřil lokální předpovědi počasí. U nás hlásily nakonec 2°C a opravdu tak bylo. Oddechl jsem si. Tak už annumky pustím do květu.
Po přesazení jde vidět pozastavení v růstu. Z pod světla šla většina rovnou pod netkanou textilii. Taky to odnesla spousta listů, jsou od slunce vyžhnuté skoro do běla, hlavně ty spodní listy nejvíc. Ale neschnou, nepadají a některým se snad začíná vracet barvivo.
A až se kořeny prokutají ke sloji hnoje, to bude radosti. :greenstars:
Prozatím jsem jim přilepšil trochou Biobizz Grow (2ml/1l)

Uživatelský avatar
Petr Klatovský
Stálý člen
Příspěvky: 63
Registrován: 10 led 2014 12:05
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: "Jakž se Bobo pěstování jal"

Příspěvekod Petr Klatovský » 06 kvě 2014 23:03

To CGN 21500 vypadá zajímavě. Taková hezká jednohubka, zajímavá a vhodná i jako dekorace. Ve sklenici by vypadaly také dobře. Nevíš, kolik mám mít SHU? Já jsem našel jen 4/12, tak bych tipoval okolo 100 000...

Bobochrobo
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12 úno 2014 20:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: "Jakž se Bobo pěstování jal"

Příspěvekod Bobochrobo » 07 kvě 2014 22:03

Ano, na fotkách vypadá hezky a dle zahraničních fór je i velmi chutné. Žádný SHU údaj jsem taky nenašel, někde se uvádělo i 6/10. Povíme si za 4 měsíce. U mě zatím vypadá takto:

Obrázek

Obrázek

Taky se na ní podepsalo sluníčko. Zatím roste spíš jako bonsai. Má cca 15 cm, 4 větve a plno pupenů. A pěkně změnila barvu oproti fotkám výše.

Dále jsem zjistil, že sázení semen do rašelinových tablet asi není dobré. Aspoň né u paprik, které nemají rády přemokřené kořeny. A při udržování jiffů polosuchých, se tkaninový obal špatně rozpadá či rozkládá.

Vrtalo mi hlavou, proč stejné odrůdy mají při stejných podmínkách rozdílný růst, třeba i poloviční. Zjistil jsem to při přesazování z kelímků. Mohutné rostliny při vyklopení z kelímků měli pevný prorostlý kořenový bal, zatímco u těch slabších se spodní půlka kelímku rozpadla pod rukama. Kouknu zespod a tam vidím spodek tablety ve stavu jako po nabobtnání. Prorostlé to bylo jen těmi vlasovými kořínky co vyrůstají do boku. Žádný hrubý "hlavní" kořenový systém. Ten se asi neprodral skrz vrstvy slepené, slisované tkaniny a zakrněl. I prsty to šlo těžko roztrhnout. Takových tablet byla sice hrstka, ale když nesadím všechny druhy po dvou kusech, tak mě to mrzí.
Takže mám subjektivní názor, že v některých případech může jiffy omezovat rostliny v růstu.

Závěrem ještě další příklad vyžhnutí sluncem. (Nevím teď přesne co je to za odrůdu a z křesla to mám na balkon pěkných pár kroků)
Obrázek

:p

Uživatelský avatar
IDzOR
Stálý člen
Příspěvky: 57
Registrován: 09 dub 2013 12:26
Reputace: 2
Obrázky: 0

Re: "Jakž se Bobo pěstování jal"

Příspěvekod IDzOR » 21 kvě 2014 15:19

S názorem na jiffy se úplně ztotožňuji, letos pěstuji v jiffách naposled. Další sezóny pouze výsevní substrát. Tolik sazenic zase nemám, tudíš to nebude moc práce navíc.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2014“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti