"Jakž se Bobo pěstování jal"

Co jsme vypěstovali v roce 2014
KutyChillus
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: 25 čer 2014 20:34
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: "Jakž se Bobo pěstování jal"

Příspěvekod KutyChillus » 30 čer 2014 18:39

Pokusím se o něco podobného :) Pak udělám téma na moje pěstování :) Akorát teď se nějak pouštím do hydroponie .. No uvidíme.

Bobochrobo
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12 úno 2014 20:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

S tou Fatalii něco je

Příspěvekod Bobochrobo » 30 čer 2014 19:24

Moje Fatalii Yellow má asi rozhozený metabolismus. Před týdnem jsem si u ní všiml nekrózy květních zakončení plodů.

Obrázek

Obrázek

Šacoval jsem to na nedostatek vápníku, nebo spíš jeho nepříjem z nadbytku dusíku a draslíku.

Aplikoval jsem proto postřik na list chloridem vápenatým. Nemám Wuxal, tak jsem dal přípravek Kalcolit forte.

Obrázek

U některých habaner se mi trochu krabatili listy, tak jsem tím stříknul všechny papriky co mám. Nedal jsem ani celou předepsanou dávku.
Po týdnu vypadá všechno zdravě, jediné dvě fatalii to odnesly spálením.

Obrázek
Ano, obě to jsou (aspoň by měli být) Fatalii Yellow.
Obrázek

Co se týče té menší rostliny, tak ta rostla po celou dobu zpomaleně. Při přesazování jsem si u ní všiml neprorostlé jiffy tablety. Prorostlé byli jen ty kořínky co rostou do boku. Možná to je tímto. Taky ji nechávám volně bujet. U té větší jsem zaštipoval všechny ty boční spodní výhony.

No, takže dokud se obě nespraví a neobrodí se novýma lístkama (ty poškezené jistě časem opadnou) tak určitě nebudu hnojit.

U té tmavolisté papriky jsem si téměř jist, že to není CGN 21500. Ale taky mi to nic nepřipomíná, tak kdyby jste měli někdo tip co by to mohlo být, pošlete mi SZ.

:p

KutyChillus
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: 25 čer 2014 20:34
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: S tou Fatalii něco je

Příspěvekod KutyChillus » 30 čer 2014 20:53

Bobochrobo píše:Moje Fatalii Yellow má asi rozhozený metabolismus. Před týdnem jsem si u ní všiml nekrózy květních zakončení plodů.

Obrázek

Obrázek

Šacoval jsem to na nedostatek vápníku, nebo spíš jeho nepříjem z nadbytku dusíku a draslíku.

Aplikoval jsem proto postřik na list chloridem vápenatým. Nemám Wuxal, tak jsem dal přípravek Kalcolit forte.

Obrázek

U některých habaner se mi trochu krabatili listy, tak jsem tím stříknul všechny papriky co mám. Nedal jsem ani celou předepsanou dávku.
Po týdnu vypadá všechno zdravě, jediné dvě fatalii to odnesly spálením.

Obrázek
Ano, obě to jsou (aspoň by měli být) Fatalii Yellow.
Obrázek

Co se týče té menší rostliny, tak ta rostla po celou dobu zpomaleně. Při přesazování jsem si u ní všiml neprorostlé jiffy tablety. Prorostlé byli jen ty kořínky co rostou do boku. Možná to je tímto. Taky ji nechávám volně bujet. U té větší jsem zaštipoval všechny ty boční spodní výhony.

No, takže dokud se obě nespraví a neobrodí se novýma lístkama (ty poškezené jistě časem opadnou) tak určitě nebudu hnojit.

U té tmavolisté papriky jsem si téměř jist, že to není CGN 21500. Ale taky mi to nic nepřipomíná, tak kdyby jste měli někdo tip co by to mohlo být, pošlete mi SZ.

:p
Nemáš tam žádnýho škůdce? :)))

Bobochrobo
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12 úno 2014 20:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

Větší apdejt

Příspěvekod Bobochrobo » 16 črc 2014 22:21

16.7.2014, den 166.

Large red cherry - představoval jsem si keř, ze kterého budu zavařovat do bezvědomí. Realita je zatím jiná - sedm kulí jako v sarajevu. A zraje malý zmetek.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Habanero orange č.1 - pořád se nemůžu zbavit kadeřavosti listů
Obrázek
zezadu
Obrázek

Habanero orange č.2 - zatím 3 plody, ale další jsou na cestě.
Obrázek
Obrázek

??? měla to být CGN 21500. Asi to bude jiné CGN. Jsem zvědav co z toho bude. Hodila by se na bonchi. Takto roste bez jakýchkoliv mých zásahů.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

2x Dorset Naga - rostou rostou, neplodí neplodí. Jsou to nejvyšší papričky. Mají 58 cm :).
Obrázek

Fatalii Yellow č.1 - popálené listy chloridem vápenatým jsem otrhal. Mezitím narostli nové. Hodně květů pořád padá.
Obrázek
Obrázek

Fatalii Yellow č.2 - totéž co č.1. Jen nechávám odspodu volně bujet. Květy nepadají
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Pimentos de Padron - 16 paprik. Snad stihne ještě jednou zaplodit, jinak si moc nepošmáknu.
Obrázek
zezadu
Obrázek

Jalapeno Early - keřík zůstal nějak zakrslý, plody už jsou celkem dlouho malé. Růst stagnuje. No aspoň si budu vědět rady co s úrodou.
Obrázek
zezadu
Obrázek
Obrázek

Jamaican Red Hot - no moc to tak nevypadá. Zase, plody už jsou celkem dlouho malé. Růst stagnuje. Zrají malé zmetky, některé třeba 1cm. Pokud to není něco jiného, tak by měli mít 5x4 cm.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Asi největší plod
Obrázek
Obrázek

Jalapeňo Delicias - obsypané to je pěkně, ale taky, plody už jsou celkem dlouho malé. Růst stagnuje. Keřík má 35-40cm.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Jalapeno Delicias - trápeno v kelímku(zkusím ho jet pár let). V zimě schytal pár nehod v grow boxu, tak by z něho stejně nic nebylo.
Obrázek
Obrázek

Trinidad Parfume - ta jede asi nejlíp. Bohužel je nepálivá. Zatím hodně kvete, nic nepadá.
Obrázek
Obrázek

Trinidad Parfume - klíčeno 1.února jako všechny ostatní kytky. Jen rostla jako zbloudilé semínko a bylo líto mi jí vyhodit, tak zůstala v kelímku s notnou dávkou granulovaného kravského hnoje. Že by zde byla odpověď na moje zakrslé keříčky?
Obrázek

African Devil
Obrázek
Obrázek
Obrázek

I jiným plodinám se na balkoně daří.
Obrázek

Zadní rajče hruška v 2 litrovém květnáči, trochu se mi to (ne)zaštipování vymklo. Na druhou stranu potřebuju tak trochu keř než 2 metrovou tyčku.
Obrázek

A pokus o zachycení tak nějak všeho pohromadě(špatné světelné podmínky).
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Shrnutí:

Klíčeno 1.2.2014
Předpest pod světlem
Květníky 11l
Vysazeno ven přelom duben-květen
Místo - balkon, jih, slunce 7:00-15:10, odshora stín z dalšího balkonu
Květy do poloviny května odstraňovány
Substrát zahradnický 50/50 s kompostem, ve spodní části slušná koncentrace granulovaného kravského hnoje, byl použit symbivit
Hojnost žížal v substrátu, ze spodních bočních děr v květináči mi dloubou kuličky hlíny
Zálivka - spíš méně
Hnojení - cca 3x BioBizz Bloom v poloviční dávce, cca 2x hoštickýma slepičincema postřik na list -dle návodu, 2x chlorid vápenatý na list. Já si myslím, že při použití gr. kr. hnoje by se to mělo obejít bez dodatečného hnojení, ale nedalo mi to.
Fotky - veškeré v tomto vlákně foceny telefonem (galaxy s4), proto můžou být barvy zkreslené

Budu rád za každou radu, připomínku.

:p

czlada
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 10 črc 2014 10:29
Reputace: 2
Obrázky: 0

Re: "Jakž se Bobo pěstování jal"

Příspěvekod czlada » 16 črc 2014 23:04

Pěkné keříky jen tak dále :)
Nejsem si jen moc jistý jestli jsou ty žížaly v květináčích k užitku, ale asi spíše ke škodě.

Bobochrobo
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12 úno 2014 20:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: "Jakž se Bobo pěstování jal"

Příspěvekod Bobochrobo » 16 črc 2014 23:38

czlada píše:Pěkné keříky jen tak dále :)
Nejsem si jen moc jistý jestli jsou ty žížaly v květináčích k užitku, ale asi spíše ke škodě.
Teoreticky by měly substrát provzdušnit. A jejich výkaly jsou taky užitečné, tzv. vermi hnojivo. Já je tam samozřejmě neočkoval, byly určitě v kompostu.

czlada
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 10 črc 2014 10:29
Reputace: 2
Obrázky: 0

Re: "Jakž se Bobo pěstování jal"

Příspěvekod czlada » 17 črc 2014 07:13

To jistě worm humus je dobrý, ale když ti začnou ožírat kořínky, tak se zpomalí růst. Navíc na tak malé ploše květináče nic jiného jak ožírat nemůžou a s tím provzdušněním to taky nebude moc extra, příště raději perlit a na žížaly si dát pozor :)

Bobochrobo
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12 úno 2014 20:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: "Jakž se Bobo pěstování jal"

Příspěvekod Bobochrobo » 17 črc 2014 08:35

To mas pravdu. Populace bude asi hojna, delaji v podmiskach slusnou paseku. Jednou, asi kdyz jsem pohnojil, jsem mel na druhy den parapet plny malych uschlych zizal.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2014“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti